1 480 32

Заборгованість киян за тепло та гарячу воду зросла до 8 мільярдів

опалення в будинку

Заборгованість киян за теплопостачання та гаряче водопостачання зросла до 8 млрд грн, що на 6,5% більше, ніж на початку опалювального сезону.

Про це під час брифінгу повідомив директор СП "Енергозбут" КП "Київтеплоенерго" Костянтин Лопатін, передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, ситуація із заборгованістю станом на сьогодні залишається складною.

"Порівняно з початком цього ОЗП вона збільшилася майже на 6,5% і становила на початок березня 8 млрд грн, з яких 5 млрд грн – це борг за опалення і майже 3 млрд грн – за гаряче водопостачання", – зазначив він.

Лопатін додав, що "Київтеплоенерго" пропонує споживачам закривати свої борги в досудовому порядку через договір реструктуризації на комфортних для них умовах.

Водночас він наголосив, що у разі відсутності у споживачів бажання це робити "у підприємства немає іншого виходу, як проводити і посилювати боротьбу з боржниками в судовому порядку".

Станом на зараз у районних судах Києва перебуває 1,5 тис. матеріалів про стягнення заборгованості за комунальні послуги.

Читайте також: Пеню через борги за опалення нарахували понад 90 тисячам киян за місяць

До того директор "Енергозбуту" нагадав, що з початку 2024 року скасовано мораторій на штрафні санкції, тому підприємство нараховує 0,01% пені за кожну добу простроченого грошового зобов’язання, вона підлягає сплаті в обов’язковому порядку.

Борги за комунальні послуги можуть врешті призвести до накладання арешту на користування коштами на рахунках, а також на нерухоме майно та авто.

За словами заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, з аналізу боржників видно, що споживачі, які не платять за послуги, відносяться здебільшого до тих, хто має таку можливість, але вважає плату за комуналку "другорядним питанням".

Як повідомлялося, столична влада вирішила завершити опалювальний сезон у Києві з понеділка, 24 березня.

Топ коментарі
+8
А вище раз підниміть під час війни та майже стогнації економіки тарифи і забудите за ці 8 бо буде 28.
показати весь коментар
24.03.2025 12:26 Відповісти
+7
Це ж кінець епохи бідності. Все як і хотіли у 2019 році.
Бачили очі що купували
показати весь коментар
24.03.2025 12:26 Відповісти
+6
показати весь коментар
24.03.2025 12:40 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Ви коли шось ротом серете,то хоч якийсь сенс туди вкладайте.
показати весь коментар
24.03.2025 12:42 Відповісти
де беруть таких клоунів як ти?
показати весь коментар
24.03.2025 12:52 Відповісти
А вище раз підниміть під час війни та майже стогнації економіки тарифи і забудите за ці 8 бо буде 28.
показати весь коментар
24.03.2025 12:26 Відповісти
До листопада прошлого року, платила 630 грн/місяць опалення, а потім зробили 1956 грн/міс. Типу - 630 грн - аванс, все інше - плата за місяць. Я в тихому афігу з них..чекаю закінчення опалювального й платіжку - бо на мої скарги та запити отримала таку маячню про температурні режими і як космічні кораблі бороздять простори всесвіту - що склалось враження що текст писали Безумна й зе!...
показати весь коментар
24.03.2025 12:33 Відповісти
І звідки та заборгованість узялася?
Не через жадібність же ж панську!
показати весь коментар
24.03.2025 12:26 Відповісти
Це ж кінець епохи бідності. Все як і хотіли у 2019 році.
Бачили очі що купували
показати весь коментар
24.03.2025 12:26 Відповісти
Прі януковічє такого нєбило!1
показати весь коментар
24.03.2025 12:28 Відповісти
При януковичі таке було . Яник і зе -два брата близнюки.
показати весь коментар
24.03.2025 13:13 Відповісти
Елітка України розраховуе зарплатню, щоб населення змогло заплатити комуналку Рінату та іншим патріотам з Женеви та Лондона, та поїсти дешевих макаронів. І все. Бо ще будуть на ситий шлунок багато думати чи діяти. Але діти Ріната Дамір та Алмір можуть не отримати кишенькових грошей, бо населення швидко жебракує....
показати весь коментар
24.03.2025 12:30 Відповісти
Суд, пересуд, інфляція... Час!
Через рік можна буде "погасити заборгованість" однією місячною зарплатою
показати весь коментар
24.03.2025 12:33 Відповісти
Ще вартість підніміть.
показати весь коментар
24.03.2025 12:35 Відповісти
Борги за комунальні послуги можуть врешті призвести до накладання арешту на користування коштами на рахунках, а також на нерухоме майно та авто. Джерело: https://biz.censor.net/n3542865
Гарна ідея. А то на цигарки гроші є, на пиво та горілку із закусочною теж є. А на ком. послуги все жебраки, грошей немає.
показати весь коментар
24.03.2025 12:36 Відповісти
показати весь коментар
24.03.2025 12:40 Відповісти
Країна мрії зенелоха.
показати весь коментар
24.03.2025 12:44 Відповісти
голосувальщики "папріколу" першими звалили з країни коли почалась війна, і скиглять що то винуватий клятий Порох
показати весь коментар
24.03.2025 14:21 Відповісти
З 2000 року я на всіх можливих каналах пропоную встановити лічильники з попередньою оплатою за ще не надані послуги з водо-електро та газозабезпечення. Спершу заплати а вже потім споживай! За такої схеми, яка діє в усіх нормальних країнах Європи борги просто не виникають. Не хочеш платити? Мерзни, залийся гівном, сиди в темряві, не готуй іжу, забудь про опалення і тягай воду пляшками. Що не так? Наприклад всі інтернет та телеонні оператори спершу отримують оплату а потім надають послуги. І боргів немає! Але ... владі потрібні боржники для створення фінансового хаосу і розкрадання. Опалення приватних квартир взагалі має бути виключно індивідуальним! Ну от чому хтось має сплачувати за ті послуги яких не споживає? Бо грьобаний колгосп потрібен жидобільшовикам! Це ж так зручно постійно перекладати борги на тих хто сумлінно сплачує комірне і забезпечувати тих хто взагалі відмовляється платити. А коли за одного мудака відключають від мереж увесь будинок і змушують сплатити його борги всіх? Це що? Справедливість? Нє... Це совок з його "колективною відповідальністю" - набийте морду і змусьте або платіть за нього... Совок, клятий безкінечний совок...
показати весь коментар
24.03.2025 12:56 Відповісти
а запрет устанавливать счетчики отопления в старых домах (с горизонтальной системой)?
Разводка отопления сверху: на 16/9 этаже открывают окна, на 1 этаже колотун, но: платите ссцуки все поровну...
В бывших бараках соцлагеря уже давно проблему решили: счетчики отопления для таких домов есть и по весьма умеренной цене...
показати весь коментар
24.03.2025 13:15 Відповісти
При транспортуванні теплоносія втрати тепла досягають 70%, а тепломережі постійно потребують ремонту на який можна списувати до безкінечності....
показати весь коментар
24.03.2025 13:25 Відповісти
вспомните как в 90-х с перепугу разрешили устанавливать в квартирах инд. системы отопления (ужгород, ровно, и т.д.) - теперь с досады локти кусают: бабло уплывает!
НО: урок усвоен: в киеве - хер вам а не инд. отопление!
показати весь коментар
24.03.2025 13:39 Відповісти
Саме тому живу в приватному секторі і всіх халявщиків-комунальщиків посилаю в довгу еротичну подорож. А в квартирі живуть орендатори і сплачують за 40 метрів більше ніж я за 120...
показати весь коментар
24.03.2025 13:42 Відповісти
Думал об этом в свое время… пришел к выводу, что это иллюзия независимости…
в любой момент (как рассказывала бабка) ці ******** придут и либо налоги/тарифы повысят (для частников), либо просто отберут
показати весь коментар
24.03.2025 13:55 Відповісти
Я хоч можу самостійно вирішувати побутові проблеми енергозбереження і маю вибір який не потрібно узгоджувати з сусідами. Наприклад за совка ми споживали в рік більше 5000 кубів газу, а після перероблення системи опалення на рік мені вистачає 1040. І це далеко не межа, бо є ще ресурс для утеплення і можливість встановлення альтернативних джерел енергії та водозабезпечення.
показати весь коментар
24.03.2025 14:15 Відповісти
Вы ломитесь в открытую дверь…
никто не спорит что не спеленатый никакими ограничениями частник может творить чудеса: поставить тепловой насос, солнечные панели и (О, УЖАС!) - не он должен, а ему должны!
самому не смешно от такого города солнца кампанеллы?
покажите та карте этот город - я уезжаю туда в 24 часа!
показати весь коментар
24.03.2025 14:34 Відповісти
Придбати тепловий насос для мене неможливо. Принаймні зараз. Переробив систему опалення і утеплив підлогу, стелю, зовнішні стіни. Замінив половину вікон на теплозберігаючі металопластикові. Але про те щоб робити "що заманеться" навіть мови бути не може. Все має повністю відповідати діючим нормативам безпеки і матеріальним можливостям. От що зробив до війни все так і стоїть. Далі немає сенсу продовжувати.
показати весь коментар
24.03.2025 18:06 Відповісти
У мене з 90-х у будинку мешкає мент-пенсіонер із сім'єю.
З моменту вселення не платить нічого (крім електрики, оскільки її можуть вимкнути поза квартирою). Всі суди на херу крутив. Борг на сьогодні - близько 310 000 грн. Пояснив це так: якби все це платив вчасно - це було б у доларах у 6 разів більше за мій борг у доларах сьогодні. А коли курс впаде до 100 грн/$ - буде чи амністія боржникам, чи за пару зарплат щось підкину...
Підробляє охоронцем у сильпо.
показати весь коментар
24.03.2025 13:03 Відповісти
Тільки вони не пишуть ,як вони накручують ці борги. Конкретно в мене на лічильниках 0,не міг приїхати в київ 4 роки ,долглядав за хворим .Заборгованність 22 000 гривень,нарахували по середньому. Поки були перетрубації з управляючими компаніями ,виріс первинний долг ,потім півроку ніхто не брав слухавку ,даже по тв показували,потім оператор каже ,що у вас дуже велика різниця з тим ,що ви кажете та тим що нарахували по середньому - замовляйте перевірку (вийшла майже 3000) грв .На виході за тепло якоби за загальнодомову територію 6000 грв за 4 роки ,за гарячу воду 2800 , за ослуговання теж коло 2200.класс , це все при нулях на лічильниках!!!
показати весь коментар
24.03.2025 13:44 Відповісти
Так побільше камер купіть щоб українських водіїв трусити ще сильніше , і буде а бюджеті щось, щоб потім його викрасти, ай да бізнесмени)
показати весь коментар
24.03.2025 14:48 Відповісти
а знаєте звідки за гарячу воду борги?
її рахують, навіть коли подаєте по лічильнику "нуль", у мене наприклад бойлер, гарячою водою не користуюсь 15 років. А з минулого року теплоенерго почало рахувати мені якісь міфічну кубометри. Це правда не Київ, а Львів, але думаю ситуація така ж.
показати весь коментар
24.03.2025 15:02 Відповісти
це зелений податок на бойлер