Найбільші лоукост-авіакомпанії Європи оновили свої плани з відновлення польотів в Україну

Угорський лоукостер Wizz Air розробив план відновлення польотів в Україну, який передбачає запуск 400 маршрутів в перші шість місяців після відкриття українського неба і дозволить перевозити 5 млн пасажирів на рік.
Про це гендиректор Wizz Air Йозеф Вараді повідомив на конференції, організованій аналітичним центром "We Build Ukraine", передає Інтерфакс-Україна.
"Як тільки Україна буде готова, ми будемо готові відновити (польоти, – ред.). Ми не тільки розглядаємо можливість літати в Україну, але й збираємося літати з України, організувавши там наші базові операції. В нас великі плани щодо України… Ми розробили план створення мережі з близько 400 маршрутів протягом перших 6 місяців, що створить пропускну спроможність у 5 млн місць на рік. І коли ви (Україна, – ред.) будете готові, ми будемо готові", – заявив Вараді.
Він розповів, що представники Wizz Air кілька разів були в Україні і вели перемовини з зацікавленими сторонами, зокрема, з українськими аеропортами.
"Ми дуже близькі до того, щоб укласти комерційні угоди з кожним з них (аеропортів, – ред.). Я думаю, що ми дійсно готові до роботи", – зазначив Вараді.
Своєю чергою виконавчий директор найбільшої європейської бюджетної авіакомпанії Ryanair Майкл О'Лірі на цій же конференції поскаржився на відсутність комунікації з українськими аеропортами, через що авіакомпанія може скоротити анонсовану раніше програму відновлення польотів з України.
"Ми розробили амбітний план, який передбачає, що протягом першого року після відкриття неба над Україною доставимо 5 млн пасажирів в/з України, а впродовж п'яти років збільшимо цей показник до 10 млн… Ми подали п'ятирічний план зростання до аеропортів, до "Борисполя" (міжнародний аеропорт "Бориспіль", – ред.). Але розчаровує те, що ми не повертаємося до цього питання вже понад два роки", – розповів О'Лірі.
Він зазначив, що попри неодноразові нагадування і в "Борисполі", і в аеропорту Одеси вже два роки поспіль "зберігається радіотиша".
"Ми просили про зустріч з ними, а натомість отримуємо повідомлення на електронну пошту... Якби ми пропонували таке зростання будь-якому іншому аеропорту чи будь-якій іншій країні Європи, вони б відповіли на наші пропозиції", – пояснив О'Лірі.
Виконавчий директор Ryanair додав, що наразі має заплановану зустріч з комерційним директором МА "Бориспіль", яка має відбутися на цьому тижні.
"Ми дуже розчаровані. Якщо ми не досягнемо згоди щодо витрат, ми почнемо польоти в Україну, але в значно менших масштабах", – сказав О'Лірі.
За його словами, у випадку скорочення програми, Ryanair розпочне польоти з "Борисполя" або Львівського аеропорту і за перший рік зможе перевезти 1 млн пасажирів замість 5 млн.
"Масштаб відновлення і масштаб зростання трафіку, який Україна може потенційно отримати з Ryanair, залежить від взаємодії з аеропортами. З урядом теж, але насамперед із аеропортами. І нам потрібно, щоб деякі аеропорти повернулися до нас з нашими пропозиціями, які лежать на їхньому столі з липня 2023 року", – додав виконавчий директор Ryanair.
Як повідомлялося, найбільший європейський лоукостер Ryanair готує план, який дозволить відновити польоти в Україну протягом чотирьох-шести тижнів після призупинення війни з РФ.
Зокрема, Ryanair планує відкрити близько 24 маршрутів до Києва та Львова, але для цього потрібна офіційна домовленість про припинення бойових дій, щоб задовольнити вимоги Агентства з авіаційної безпеки Європейського Союзу (EASA).
Компанія також планувала розмістити в Києві, Львові та Одесі до 30 нових Boeing 737 MAX вартістю понад $3 млрд і здійснювати до 600 рейсів на тиждень. На додачу авіаперевізник планував відкрити щоденні рейси між Києвом, Львовом та Одесою, щойно аеропорти будуть готові до цього.