22 169 19

Рада повторно ухвалила закон про примусове вилучення землі і нерухомості у громадян та бізнесу на Закарпатті

Рада спростила примусове вилучення землі і нерухомості на Закарпатті

Верховна Рада повторно ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання земельних ділянок для розбудови цифрової інфраструктури".

За повторне прийняття в цілому повернутого з пропозиціями президента України та доопрацьованого законопроєкту №9549 проголосував 271 депутат, повідомляється на сайті парламенту.

Верховна Рада ухвалила цей закон в цілому у серпні 2024 року.

У пояснювальній записці до першої версії законопроєкту метою його ухвалення було вказано спрощення процедури передачі у користування земельних ділянок операторам мобільного зв'язку для будівництва мобільних станцій. 

Втім, до другого читання до законопроєкту внесли низку змін, які не стосуються розвитку мереж мобільного зв'язку. Зокрема, щодо передачі у приватну власність земельних ділянок під водоймами та гідроспорудами, а також щодо встановлення особливого режим відчуження земельних ділянок та інших об'єктів нерухомого майна, які перебувають у приватній власності, в Ужгородському районі Закарпатської області.

Обидві ці норми стали підставою того, що президент Володимир Зеленський наклав вето на ухвалений закон і наприкінці жовтня минулого року повернув його до Верховної Ради зі своїми пропозиціями. 

Серед іншого, у пропозиціях президента зазначалося, що встановлення особливого порядку примусового відчуження землі та нерухомого майна в Ужгородському районі Закарпатської області (для розміщення підприємств оборонно-промислового комплексу, а також індустріальних парків для релокованих підприємств) порушуватиме закріплені Конституцією гарантії рівності всіх власників перед законом.

Також законом пропонувалося, що рішення про примусове відчуження такого майна ухвалюватиме Кабмін за клопотанням Закарпатської ОДА, яке забороняється оскаржувати у суді, що створює ризики корупційних правопорушень, наголошувалося у пропозиціях голови держави.

Втім, повторно ухвалена Верховною Радою доопрацьована версія закону все одно містить окрему статтю, яка встановлює особливості примусового відчуження земельних ділянок, іншого нерухомого майна з мотивів суспільної необхідності в умовах воєнного стану для розміщення об’єктів обороннопромислового комплексу та об’єктів інфраструктури в Ужгородському районі Закарпатської області.

Згідно із доопрацьованою редакцією закону, рішення про примусове відчуження землі та нерухомості в Ужгородському районі ухвалюватиме Кабмін, а його ініціаторами можуть бути центральні органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, Генштаб ЗСУ, підприємства ОПК або релоковані підприємства, але таку ініціативу обов'язково має підтримати Закарпатська ОДА.

З огляду на це Головне юридичне управління Верховної Ради зауважує, що такий підхід є порушенням вимог Конституції України щодо рівності усіх суб'єктів права власності перед законом, а також створює умови для існування корупційних ризиків, зокрема допускає можливість вчинення корупційного правопорушення під час ухвалення рішень про примусове відчуження земельної ділянки, іншого об'єкта нерухомого майна.

Топ коментарі
+10
Відчуження ? А грошима не пробували розраховуватися ?
показати весь коментар
25.03.2025 16:46
+9
Вищий пілотаж від ВР. Землі крутеликів, ЗЕ-братанів, "правільних пацанів", потрібних бандюків під вилучення не підлягають, а у простого дядька можна забрати і в якості компенсації тицьнути дулю "от имени и поручению".
показати весь коментар
25.03.2025 16:58
+6
Тільки лохи платять,"нармальные пацаны" забирають.
показати весь коментар
25.03.2025 17:02
Коментувати
Сортувати:
Відчуження ? А грошима не пробували розраховуватися ?
показати весь коментар
25.03.2025 16:46 Відповісти
Тільки лохи платять,"нармальные пацаны" забирають.
показати весь коментар
25.03.2025 17:02 Відповісти
Вищий пілотаж від ВР. Землі крутеликів, ЗЕ-братанів, "правільних пацанів", потрібних бандюків під вилучення не підлягають, а у простого дядька можна забрати і в якості компенсації тицьнути дулю "от имени и поручению".
показати весь коментар
25.03.2025 16:58 Відповісти
більше того ..що було вкрадено ригонаналами за всі роки - вони хочуть легалізувати законом як "добросовісних набувачів" ))

Проект Закону про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо посилення захисту прав добросовісного набувача

Номер, дата реєстрації:

12089 від 03.10.2024
показати весь коментар
26.03.2025 10:31 Відповісти
Ги....Ги.... а в іншому законі де йде мова про повернення в комунальну або державну власнисть незаконно отриманих дилянок та майна зелені виродки установили компенсацію за ринковими цінами
показати весь коментар
25.03.2025 16:59 Відповісти
Война войной, а воровство по расписанию.

Уже всё поделили, осталось землю поделить и можно сматывать удочки.

Доколе????
показати весь коментар
25.03.2025 16:59 Відповісти
Що далі? Будинки будете забирати, бо треба на новий супермаркет? Памʼятаю, в 17-му в Польщі дорогу будували, так місцеві розказували що їм заплатили непогано. А тут просто віджимати будуть, при чому законно!!! Треш.
показати весь коментар
25.03.2025 17:09 Відповісти
То-ж для себе коханих під видом благіх намірів будуть відбирати землю у простих людей, громад в екологічно чистій зоні і типу будувати ціфрову інфраструктуру,індустріальні парки, підприємства ВПК бо в інших локаціях України виробляють один брак, і перевозити підприємства з прифронтових зон і куди в курортну приграничну зону Ужгородського району Закарпацької області щоб люди не змогли поїхати на відпочинок, реабелітацію, бо земля там в найближчий перспективі буде найдорожчою в Україні. А чомусь коли потрібно було вилучати землю в прифронтових полосах біля Криму, Вовчанськ Харьківська обл. та інших місцях для мінування, ВР чомусь цього не робила. А ту землю яку вони вже вкрали у держави , щоб її повернути, то країна повинна заплатити крадіям по риночній ціні- це навіть не наперстки це просто марадери під час війни коли цю українську землю відвойовують ціною життя ліпшого генофонду України, щоб паразити жирували на кістках.
показати весь коментар
25.03.2025 17:46 Відповісти
Зе-підар з дєрьмаковою шоблою напрошуються на народний трибунал.
показати весь коментар
25.03.2025 19:14 Відповісти
Ще один мотиваційний закон для мобілізації.Як там було з рекламою де Тайра-,,Захищай своє''!!!А якщо його в любий момент можуть відібрати то що захищати?
показати весь коментар
25.03.2025 21:24 Відповісти
Відповідно до статті 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним./////Не дивно що вони хочуть дозволити стріляти Нацгвардії в протестувальників.Бо якщо зелена шобла втратить владу то всі вони сядуть надовго.І там буде за що сидіти.
показати весь коментар
25.03.2025 22:26 Відповісти
Про конституцію можете і не згадувати. Є та сама 17 стаття, але ж це не заважає тцкунам прикрити рило маскою і забивати майже до смерті лежачих...
показати весь коментар
26.03.2025 10:24 Відповісти
Непатрітичний народ ,який - тут москалі пруть , а вони замість того ,щоб всі сили направити на оборону -роз'єднують націю - розхитують лодку.
Всі на захист країни - всі питання потім після встановлення справедливого миру ...
показати весь коментар
26.03.2025 11:00 Відповісти
1. Що до "Зокрема, щодо передачі у приватну власність земельних ділянок під водоймами та гідроспорудами Джерело: https://biz.censor.net/n3543154"Згодна на всі 100%. Мутна норма і абсолютно протизаконна. Вказані такі ділянки буть де ні за яких обставин не мають приватизовуватись, бо, як правило, є охоронною зоною.
2. Право приватної власності може порушуватись під час дії військового стану, якщо така потреба є. А вона є. Десь, у безпечному місці мають стояти і працювати наші заводи ВПК, як нові, так і евакуйовані. Ми ж самі кричимо про необхідність нарощування виробництва власної зброї. Закарпаття на сьогодні найбільш безпечне місце, як-ніяк гори Карпати добряче прикривають. Питання цільового контролю використання - не питання взагалі, бо це не мільйон гектарів і контролюючих органів у нас більше ніж достатньо. От хай працюють.
показати весь коментар
26.03.2025 11:51 Відповісти
Іди ***** на бамбас впк строїти а Закарпаттячко не кивай бо дустанеш у шойт
показати весь коментар
26.03.2025 21:04 Відповісти