5 141 65

Україна готова обнулити мита на американські товари, щоб скасувати нові тарифи від Трампа, – Мінекономіки

Україна готова обнулити мита на американські товари, – Качка

Україні не потрібно дзеркально відповідати на запроваджені президентом США Дональдом Трампом мита, натомість заради їх скасування український уряд готовий обнулити мита на американські товари.

Про це заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка розповів у інтерв'ю ЕП.

"Ми імпортуємо із США продукції на $3-4 мільярди. На цю продукцію ми маємо низькі мита або не маємо їх узагалі. Тому ми готові обнулити мита на американську продукцію. Думаю, за першої-ліпшої нагоди будемо говорити про це з адміністрацією США: за їх калькулятором і підходом так і має бути", – сказав Качка.

Водночас він висловив думку, що Україні не варто вживати дзеркальних заходів у відповідь на дії США.

"У самій прокламації написано, що якщо якась країна діє у відповідь, то майже автоматично можуть бути підняті мита у відповідь. Відбудеться ескалація. Я не впевнений, що нам теж потрібно це робити. Ми всі знаємо, наскільки в нас делікатний діалог із США за іншими треками. Наш інтерес – скасувати мита, а не робити певну ескалацію", – пояснив Качка.

Він зауважив, що дзеркальні мита на американські товари запровадив Китай.

"Очевидно, що в Китаї масштаби торгівлі та проблеми інші. Уся наша торгівля за рік – це, можливо, навіть менше, ніж місяць торгівлі між Китаєм та Сполученими Штатами. ЄС теж зараз думає запроваджувати такі мита. Для них це більш комплексне питання", – додав торговий представник.

Зауважимо, що Євросоюз вже запропонував США запровадити нульові мита на автомобілі та промислові товари. Однак Дональд Трамп відхилив цю пропозицію, натомість він вимагає, щоб ЄС купував американські енергоресурси на суму $350 млрд на рік, якщо хоче нижчі мита.

Як запроваджені Трампом мита вплинуть на Україну

Як повідомлялося, 2 квітня  президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження додаткових мит на імпорт товарів із 185 країн світу. Базова ставка склала 10% (у тому числі вона застосовується для України), але для багатьох держав вони вищі. Тарифи на товари з Китаю склали 34%, з країн ЄС – 20%, зі Швейцарії – 31%, із Ізраїлю – 17%, з Казахстану – 27%. Водночас мита щодо Росії, КНДР, Куби та Білорусі не запровадили. В адміністрації Трампа пояснювали, що щодо цих країн діють санкції, тому торгівля з ними вже обмежена. Крім того, Трамп запровадив додаткове мито на імпорт автомобілів та запчастин до них у розмірі 25%.

Перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко заявляла, що це мито не вплине критично на український експорт до США. За даними Мінекономіки, Україна експортувала до США у 2024 році товарів на $874 млн, з яких $363 припадало на чавун і ще $112 млн – на труби. Натомість Україна імпортувала із США товарів на суму $3,4 млрд.

При цьому з березня почали діяти запроваджені Трампом мита у розмірі 25% на імпорт алюмінію та сталі. Вони стосуються й України, яка раніше користувалася тимчасовим звільненням від мит на імпорт сталі та виробів із неї. 

Нагадаємо, у травні 2022 року президент США Джо Байден підписав указ, яким тимчасово призупинив дію мит на українську сталь, запроваджених у 2018 році, строком на один рік. У 2023 році Байден продовжив дію цього рішення ще на рік, а у червні 2024 року – ще на один рік. 

Топ коментарі
+7
Ага, тобто мита на Американськи товари є? Але цензор і решта помийок оп волають про крах США і про те що трамп клоун, через те що він ввів мита у відповідть. Штірліц ще не бу ближчий до провалу...
Але ж по факту з якого дива всі мають мита на Американьскі товари, але Америка не має мати мит? Клоуни з цензору, і не тільки, я не можу.
показати весь коментар
08.04.2025 19:36 Відповісти
+7
Хлопчата щось пидозрюють але не розумиють ще, як їх грабують десятками років уся їхня провласна еліта починая з Кравчука. Як вони верещали Трамп тупий, дурний, руда мавпа, недолугий ідіот ... Але у потужного марафона щось не складается з набросом лайна не вентілятор. Здается що "тупий" Трамп не такий вже и тупий. Трамп казав чітко: усі таріфи мають бути відзеркалени тобто нуль, зиро з обеіх сторін. И це стосуеться наприклад що украинець може купувати новисенький Форд за 9 тисяч а не за 30 як зараз. Він казав приезджайте будеме говорити щоб зробити це повільно, але потужний "діпломат" почав плювати лайном, кидатися на людей. Пояснюю для дікунів: Трамп вводе таріфи на українськи товари та сировину які будуть сплачувати американці, саме такі котри вже забагато років сплачують українці за американськи товари та сировину. Амеріканцям набридло годувати за свий кошт невдячне, лидаче, та корумповане ливацьке лайно зо всьго світу включно крадїїв з України та усі ці Европейськи ЛГБТ та їх леваків. Зрозуміло? Це добре для українця але дуже погано для олігархату та мародерів з Банковой. Зараз на мене накїнутся їхни проплачени боти які самі ж ходят у злиднях, ідіоти.
показати весь коментар
08.04.2025 21:18 Відповісти
+4
Наша влада виглядає жалюгідно. Влаштували тут корупційний заповідник, такий що ніякі інвестори не заходять, а отже немає виробництва й немає податків на прибутки від бізнесу. А щоб брати гроші з повітря, напридумали різних мит, ПДВ, дозволів... Зараз будуть лягати під Трампа, лизати йому зад.
показати весь коментар
08.04.2025 20:11 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Ге ж!
Не тіко згодні на тойво, а ще й із власним лубрикантом!
показати весь коментар
08.04.2025 19:30 Відповісти
А поки що Україна кокетливо колупає піч та будує оченята.
показати весь коментар
08.04.2025 19:43 Відповісти
"будує оченята"? ахах). до речі є інший вислів з тим самим змістом?
показати весь коментар
08.04.2025 19:52 Відповісти
Корчить ачєчькі - у/стра/і/вает?
показати весь коментар
08.04.2025 23:20 Відповісти
То перед Кадыркой кто то прогибался, теперь перед этим гопником-трамбоном готовы раком стать...нет слов, понавыбирали.
показати весь коментар
08.04.2025 21:34 Відповісти
Давно не бачив ніяких американських товарів "Made in the USA". Що такого вони постачають на $3,5 мільярда? Вугілля?
показати весь коментар
08.04.2025 19:34 Відповісти
Нетфлікс, Гугл, фейсбук, віндовс...
показати весь коментар
08.04.2025 19:38 Відповісти
Це послуги. Мова про товари.
показати весь коментар
08.04.2025 19:45 Відповісти
Мова про все.
показати весь коментар
08.04.2025 19:52 Відповісти
Товари можна інші знайти.
Їхні послуги єксклюзивні!
Може хтось і повторить, АЛЕ - з гіршою якістю!
показати весь коментар
08.04.2025 23:26 Відповісти
без нетфліксу і фейсбуку можна обійтися
показати весь коментар
08.04.2025 21:41 Відповісти
Дуже багато чого, починаючи з техніки, закінчуючи ЗПГ.
показати весь коментар
08.04.2025 19:38 Відповісти
ЗПГ не проходить через Босфор. Техніка на 90% Китай та інша Азія або ЄС.
показати весь коментар
08.04.2025 19:51 Відповісти
Я бачу кожен день це "Made.." Са,глюкозамін з хондроїтіном . ,але напевно на мільйон,чи два.
показати весь коментар
08.04.2025 20:03 Відповісти
Зброя, але ви її ,напевно , не бачите.
показати весь коментар
08.04.2025 21:59 Відповісти
Насправді мита на товари та послуги з США є і вони значні, а ще варто згадати деякі бюрократичні перепони, що взагалі заважають завозити товари американського виробництва.
показати весь коментар
08.04.2025 22:17 Відповісти
Ахметова коксуюче вугілля закупив бо свого вже немає. Скраплений газ мабуть теж.
показати весь коментар
08.04.2025 22:28 Відповісти
Україна імпортує з США широкий спектр товарів. Основні категорії включають:​
Автомобілі та транспортні засоби: У 2023 році імпорт легкових автомобілів становив $673 млн, що робить їх найбільшою статтею імпорту з США. Також значні обсяги припадають на вантажні автомобілі та інші транспортні засоби.
Нафтопродукти та скраплений газ: Рафінована нафта та нафтопродукти є важливими імпортними товарами, з обсягом $306 млн у 2023 році. Скраплений природний газ також імпортується, хоча його обсяги зменшилися з $285 млн у 2021 році до $74 млн у 2023 році. ​https://dia.dp.gov.ua/ssha-ukra%D1%97na-balans-torgivli-produkciyeyu-gmk/?utm_source=chatgpt.com
Насіння сільськогосподарських культур: У 2024 році США постачали 19% від загального імпорту насіння в Україну, зокрема значну частку становило насіння соняшнику. https://www.ukrinform.net/rubric-economy/3972902-ukraine-imports-seeds-mostly-from-eu-and-usa-in-2024.html?utm_source=chatgpt.com
Медичне обладнання та хімічна продукція: Американські технології, медичне обладнання та хімічні продукти високо цінуються в Україні за їхню якість та інноваційність. ​https://saveprosolutions.com/en/blog/import-2024-iaki-*******-dominuiut-u-torgovix-vidnosinax-z-**********?utm_source=chatgpt.com
Електрогенераторні установки та обладнання: У січні 2025 року імпорт електрогенераторних установок та обертових електричних перетворювачів з США становив $24,22 млн, що складає 7,4% від загальної вартості імпорту за цей період.
показати весь коментар
09.04.2025 09:41 Відповісти
"Насіння сільськогосподарських культур" - до речі це ГМО, яке заборонене в Європі. Продукти в США - суцільне ГМО. І це ніякий не піцца-гейт
показати весь коментар
09.04.2025 10:03 Відповісти
Мабуть биті іномарки з Америки
показати весь коментар
09.04.2025 15:42 Відповісти
Ага, тобто мита на Американськи товари є? Але цензор і решта помийок оп волають про крах США і про те що трамп клоун, через те що він ввів мита у відповідть. Штірліц ще не бу ближчий до провалу...
Але ж по факту з якого дива всі мають мита на Американьскі товари, але Америка не має мати мит? Клоуни з цензору, і не тільки, я не можу.
показати весь коментар
08.04.2025 19:36 Відповісти
Замість так багато писати можна почитати перший абзац...
показати весь коментар
08.04.2025 19:42 Відповісти
ну і що ж там написано? що Україна давно обкладає митами американські товари? а ви в курсі, що це призводить до руйнування нашої економіки? трамп в сша ввів мита і це теж призведе до руйнування їх економіки. чи не так?
показати весь коментар
08.04.2025 19:48 Відповісти
Там написано що на товари зі США у нас мит немає або вони мінімальні. Причому у нас чотирикратний дефіцит торгівлі. І от на ті сльози що ми ще якось туди продаємо рудий уї'бан вломив 10% мита. Ундерстенд?
показати весь коментар
08.04.2025 20:00 Відповісти
" мит немає або вони мінімальні" - це ж звіздьож, Ундерстенд?

які це американські товари у нас не обкладаються митом??? у нас з ними зона вільної торгівлі?

а дефіцит торгівлі - це якраз правда, бо ти нічого не виробляєш. Що ж американці в тебе зможуть купити в такому разі?
показати весь коментар
08.04.2025 20:05 Відповісти
Божечки. Так біжи Трампа в жопу поцілуй.
До речі мита в США на українську сталь були 25% всю дорогу. Їх відмінив Байден коли почалася війна. А у березні Трамп знову поновив. Це ще на додачу до 10%...
показати весь коментар
08.04.2025 20:15 Відповісти
сам цілуй в жопу того діда. це твоя еротична фантазія.

ти так і не відповів, чи знищують наші мита економіку України?
показати весь коментар
08.04.2025 20:17 Відповісти
Нашу економіку знищують Гєтьманцев з податковою! А ніякі не "мита"
показати весь коментар
09.04.2025 10:05 Відповісти
мита не знищують економіку? у нас чи в сша? я заплутався.
показати весь коментар
09.04.2025 10:08 Відповісти
ну почнемо з того що каца ой американці нам влупили мита на металопродукцію.. а тепер додали ще +10 зверху
показати весь коментар
08.04.2025 20:51 Відповісти
американці перші влупили мита, чи у відповідь?

коли в Україні ввели мита на продукцію з сша?
показати весь коментар
08.04.2025 20:53 Відповісти
можеш нагуглити коли штати влупити нам мита на металопродукцію щоб захистити свій ринок.
показати весь коментар
08.04.2025 21:05 Відповісти
можеш нагуглити, коли ми влупили мита на продукцію з сша? напиши
показати весь коментар
08.04.2025 21:16 Відповісти
ой блін економіка юесей могла загнутись від наших мит, і байдуже що у нас відємне торгівельне сальдо...
мушу виправитись старіна байден зняв мита на металопродукцію.
показати весь коментар
08.04.2025 21:31 Відповісти
ти не відповів на питання, злив зарахований.
показати весь коментар
08.04.2025 21:34 Відповісти
а ти відповів ? перевів стрілки і щось розписує про злив
показати весь коментар
08.04.2025 21:36 Відповісти
я це питання ставив ще до того як ти в діалог вклинився, клоун. тільки у вас на нього відповіді нема чомусь.
бо тоді вийде що українські мита руйнують нашу економіку ще з 91 року, а тупі америкашки тільки недавно почали своїми митами руйнувати американську економіку.
показати весь коментар
08.04.2025 21:39 Відповісти
дурбецело у нас є мита на певні види товарів, твій рижий ***** же влупив мита на все, + коли потрібно було то також вводив мита +25% на певні товари щоб захистити свій ринок , у нас наприклад так "захищали" васадзе.
подивимось що з того вийде, мені в принципі байдуже, рижик може хоч взагалі закрити всі кордони на ввіз товарів, світ якось перебудується і навчиться жити без біг сема та його послуг(за які всякі гугли мети мікрософти нвідіа гребуть нереальні гроші) зброї та зеленої валюти.
показати весь коментар
08.04.2025 21:49 Відповісти
у нас мита на всі товари якщо нема договору про безмитну торгівлю.
показати весь коментар
08.04.2025 21:50 Відповісти
а ну тоді питань нема, це Україна з товарообігом у 4-5 млрд та острови з пінгвінами винні у тому що американці вивели всі свої виробництва в китай а самі живуть на широку ногу продаючи боргові зобов'язання всьому світу..
показати весь коментар
08.04.2025 21:59 Відповісти
в свій час, коли Україна не наклала мита на кіпр, коломойський вивів з України 5 млрд баксів. америкашки хоч і тупі, але подивились на тебе і написали нормальний закон.
показати весь коментар
08.04.2025 22:01 Відповісти
мойша вугілля на кіпр возив ? чи просто юзав кіпр як офшор...
ну час покаже чи тупі чи розумні еканамісти які начитавшись книжок пройдисвіта йдуть шляхом Гувера, той також після чорного вівторка у торгівельні війни бавився чим добив свою економіку.
показати весь коментар
08.04.2025 23:26 Відповісти
Саме з таких кроків, на той час, презедента США, які призвели до кризи перевиробництва товарів у США і почалась Велика Діпрессія 20 років.
показати весь коментар
08.04.2025 21:42 Відповісти
Получая миллиарды помощи Украина должна отменить все мита на западные товары.
показати весь коментар
08.04.2025 19:42 Відповісти
Митниця одна із священних корів корупції, без мит вона подохне...
показати весь коментар
08.04.2025 22:53 Відповісти
це що ж виходить, що трамп користь приносить? абсолютно всі адекватні і притомні люди пишуть в коментах, що мита - це зло і вони знищують вільний ринок. трамп своїми діями може звільнити нас від зла в вигляді мит, які знищують прямо зараз, отут, нашу економіку
показати весь коментар
08.04.2025 19:40 Відповісти
На автомобілі теж скасують мита?
Чи вся сума мита просто "перетече" у "розмитнення, акцизний податок, пдв, брокера, .............."?
показати весь коментар
08.04.2025 19:42 Відповісти
доречі так, практично весь експорт це битки зі штатів на які накладено мито у 1.5% пенсійного збору.
показати весь коментар
08.04.2025 20:54 Відповісти
та, зачекайте ви зі своїми митами!
нам ще треба якось, особисто трампу, 350 млрд повернути.
показати весь коментар
08.04.2025 19:42 Відповісти
Трамп заборгував нам оплату послуг з захисту Європи. це триста шістьдессят млрд долларів за три роки.
показати весь коментар
08.04.2025 22:22 Відповісти
хлопці, зайве прогибалово.
якщо вже ілона стогне, тіряє гроші і не може домовитися? - даремні рухи.
показати весь коментар
08.04.2025 19:49 Відповісти
дядька каже правильні речі, і в нашому випадку це 99% про "інші треки".
але у нас прийнято закидувати какахами просто по ключових словах, не вникаючи в зміст
показати весь коментар
08.04.2025 19:51 Відповісти
якщо я зрозумів правильно пана Качка Україна готова скасувати мита на імпорт американськіх товарів в обмін на не підвищєння мит на імпорт українських в Америку.
а ті мита які діяли і діють в Америці на імпорт українських товарів зараз залишаться?
показати весь коментар
08.04.2025 20:04 Відповісти
Наша влада виглядає жалюгідно. Влаштували тут корупційний заповідник, такий що ніякі інвестори не заходять, а отже немає виробництва й немає податків на прибутки від бізнесу. А щоб брати гроші з повітря, напридумали різних мит, ПДВ, дозволів... Зараз будуть лягати під Трампа, лизати йому зад.
показати весь коментар
08.04.2025 20:11 Відповісти
Не заповідник - ЗООПАРК!
показати весь коментар
08.04.2025 23:38 Відповісти
Частка українського експорту в США = 2.1 проценту від загального експорту. А мита на імпорт і так наближуються до нуля.
Важливо тільки те, як ЄС, наш головний торгівельний і політичний партнер та фінансовий донор, розійдеться з Трампоном. Якщо домовляться, то можна ліквідувати всі мита проти США, якщо ні, то можна вводити хоч 100 проц. мита, хоч 1000
показати весь коментар
08.04.2025 20:11 Відповісти
Зрозуміло,що до урядових структур понабирали дебілкуватих,але ж мають бути і притомні. На удар відповідають двома,тоді опонент прийде до тями. Практично всі америкосовські товари є чим замінити і с/г техніку,і насіння кукурудзи та соняшнику, і без кока коли проживемо. А Каргіл перестане грабувати українську державу,і це буде болісно для США.
показати весь коментар
08.04.2025 20:20 Відповісти
Що тут обнуляти, коли тут майже один китай і китаєм поганяє.
показати весь коментар
08.04.2025 20:23 Відповісти
Так це" качка" від Мінекономіки? Чи не "качка"?
показати весь коментар
08.04.2025 20:30 Відповісти
Давно не было скандалов в верхах власти (шутка), как **@ное медиа подоспело с еще одной порцией ценной информации прямо из Офиса президента.

Тараса Качку, известного «решаловом» в пользу Юрия Косюка и его «Мироновского хлебопродукта», работой на Азарова, темными фискальными делами в регионах для Романа Насирова и еще много чем, готовят на пост министра экономического развития.

«Мальчик есть хороший - хочет возглавить МЭРТ». Министром экономического развития готовится стать Тарас Качка - источник в Офисе президента
...
Тарас Качка любит заниматься пиаром самого себя и ходить по прямым эфирам, давать комментарии СМИ. Он пожалуй, самый цитируемый представитель МЭРТ (даже его другу Тимофею Милованову далеко было до Качки). В общем, пока коллеги работают, Тарас Андреевич занимается формированием своего имиджа.
Кстати, работа со СМИ и поисковым продвижением у господина Качки построена достаточно системно: несмотря на массу грешков, Google выдает исключительно положительные новости о нашем герое. Тарас Андреевич также был замечен в том, что платил за снятие негативных публикаций о себе.

В общем, спонсоры Тараса Андреевича неплохо потратились на идеализацию его образа. Вряд ли такая системная и дорогостоящая работа велась бы спонсорами господина Качки без уверенности в том, что вскоре он будет продвинут выше по служебной лестнице.

Если же изучить послужной список Тараса Качки, то окажется, что всю свою жизнь он не имел отношения к практической работе, а занимался исключительно самопиаром.

Вот некоторые его предыдущие должности:

- работал на руководящих должностях в Минэкономики при президенте Януковиче и премьер-министре Азарове, был членом Межведомственной комиссии по международной торговле (занимался там своим любимым делом - ездил в загранкомандировки);
- был исполняющим обязанности президента Американской торговой палаты в Украине (формальная ничего не значащая должность);

- был налоговым омбудсменом в Государственной Фискальной Службе времен Романа Насирова (и занимался на этой работе некоторыми весьма темными делишками в интересах упомянутого Насирова);

- был консультантом в Министерстве иностранных дел;

- после смены политической ситуации в 2014 году, числился в фонде «Відродження» на должности заместителя исполнительного директора МФ «Відродження» (должность эта практически никакая, сопоставимая с курьером, но с красивым названием).

И вот внезапно после нескольких лет забытья Тарас Качка становится замминистра экономики и торговым представителем Украины. Следующая планка, которую собирается взять Тарас Андреевич, это должность министра МЭРТ.

Автор: Никита Васильев
Більше інформації на порталі Антикор: https://antikor.com.ua/articles/369528-taras_kachka_reshala_kosjuka_hochet_statj_ministrom
показати весь коментар
08.04.2025 23:04 Відповісти
Хлопчата щось пидозрюють але не розумиють ще, як їх грабують десятками років уся їхня провласна еліта починая з Кравчука. Як вони верещали Трамп тупий, дурний, руда мавпа, недолугий ідіот ... Але у потужного марафона щось не складается з набросом лайна не вентілятор. Здается що "тупий" Трамп не такий вже и тупий. Трамп казав чітко: усі таріфи мають бути відзеркалени тобто нуль, зиро з обеіх сторін. И це стосуеться наприклад що украинець може купувати новисенький Форд за 9 тисяч а не за 30 як зараз. Він казав приезджайте будеме говорити щоб зробити це повільно, але потужний "діпломат" почав плювати лайном, кидатися на людей. Пояснюю для дікунів: Трамп вводе таріфи на українськи товари та сировину які будуть сплачувати американці, саме такі котри вже забагато років сплачують українці за американськи товари та сировину. Амеріканцям набридло годувати за свий кошт невдячне, лидаче, та корумповане ливацьке лайно зо всьго світу включно крадїїв з України та усі ці Европейськи ЛГБТ та їх леваків. Зрозуміло? Це добре для українця але дуже погано для олігархату та мародерів з Банковой. Зараз на мене накїнутся їхни проплачени боти які самі ж ходят у злиднях, ідіоти.
показати весь коментар
08.04.2025 21:18 Відповісти
Хоч мені і подобається цей коментар , але трохи доповню його цифрами. Україна застосовувала митні ставки в середньому на рівні 4.5 процентів, 9,2% на сільгосппродукцію та ~3,7% на промислові товари, хімічна продукція десь ~3,2%, а електричні машини (електроніка) ~3,6%. США мали митну ставку в 3 процента ( в середньому), при чому на деякі категорії товарів вона була близькою до 0 ( чим звісно користувалися певні слуги народу).тобто з точки зору підтримки економіки України - все було більш менш, але з точки зору справедливості і конкуренції - тут звісно для американських товарів (особливо сільськогосподарських) були справи так скажемо "не дуже", але навіть не дивлячись на це , співвідношення товарообігу було 1 до 3 на користь США. Якщо підсумувати це все , то звісно для США це гарне рішення, бо це розкрутить економіку і промисловість і поверне конкурентність американським товарам( особливо автомобілям), для нас це теж нічим поганим не загрожує, бо ринки збуту змінюються як і умови на них , тому адаптація - це природній процес.
показати весь коментар
09.04.2025 04:11 Відповісти
дурна ідея. Трамп це не оцінить
показати весь коментар
08.04.2025 21:45 Відповісти
Геніальні мита Трампа: а це точно?
https://www.youtube.com/watch?v=Qp0vmsunyHA
показати весь коментар
08.04.2025 22:55 Відповісти
цей жирний хряк мабуть і не знає, скільки битків імпортували зі Штатів. Але якщо відмінять корупційний ПДВ та акциза з митами, то це буде лише плюс для любителів Штатівських битків та потопельників. Приклад перший квартал (не 95й) 2024