2 454 38

Міністри за сумісництвом: "Слуги народу" хочуть дозволити депутатам обіймати посади у Кабміні

"Слуги народу" хочуть дозволити депутатам обіймати посади у Кабміні

Предстваники "монобільшості" пропонують дозволити народним депутатам суміщати роботу у парламенті та у Кабінеті Міністрів.

Відповідний законопроєкт №13304 у Верховній Раді зареєстрували низка народних депутатів від "Слуги народу" – Галина Третьякова, Віталій Безгін, Андрій Клочко, Ігор Васильєв, Олег Бондаренко, Максим Павлюк та Олександр Федієнко, повідомляється на сайті парламенту.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що чинна редакція закону "Про статус народного депутата України" враховує правову позицію Конституційного Суду України, викладену у рішенні від 2002 року, відповідно до якої поєднання депутатського мандата із зайняттям посад у виконавчій владі, зокрема в Кабінеті Міністрів, визнавалося таким, що суперечить принципу поділу влади.

"Разом із тим, чинна Конституція України прямо не забороняє народному депутату України входити до складу Кабінету Міністрів, а сама правова позиція Конституційного Суду була сформована за обставин і політичного устрою, що істотно відрізняються від нинішніх умов", – вважають автори законопроєкту.

Відтак, вони пропонують розширити перелік дозволених видів діяльності народних депутатів, дозволивши їм обіймати посади прем’єр-міністра, першого віцеперм’єр-міністра, віцепрем’єр-міністра, міністра, першого заступника та заступника міністра.

На думку авторів законопроєкту, це не суперечитиме Конституції, "узгоджується з доктриною поділу влади та принципом політичної відповідальності, а також враховує європейські демократичні практики".

Як повідомлялося, раніше депутати із фракції "Слуга народу" ініціювали законопроєкт, який передбачає обмеження доступ до державних реєстрів речових прав на нерухоме майно та земельного кадастру під виглядом "підвищення безпеки діяльності оборонних підприємств".

У своєму висновку до законопроєкту Спеціалізована антикорупційна прокуратура звернула увагу на те,таким чином пропонується обмежити доступ до відомостей про місцезнаходження усіх об’єктів нерухомого майна, а не лише об’єктів, які повязані із сферою національної безпеки та оборони. Аналогічним чином також пропонується обмежити доступ до даних Державного земельного кадастру.

Журналісти-розслідувачі зауважували, що ухвалення законопроєкту у запропонованій редакції унеможливить розслідування про приховане майно високопосадовців.

Топ коментарі
+18
концептуально це безграмотно, гілки влади не повинні перетинатися, а це дві різні гілки влади і задля уникнення узурпації влади вони повинні бути незалежними одна від одної.
показати весь коментар
22.05.2025 18:07 Відповісти
+15
А "слуги народу" не хочуть дозволити вішати міністрів і самих себе, депутатів, не лише на каштанах, а й на березах та осиках?
показати весь коментар
22.05.2025 18:13 Відповісти
+12
Ось таки вони ненажерливі ЗЕлені тварюки.
показати весь коментар
22.05.2025 18:06 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Ось таки вони ненажерливі ЗЕлені тварюки.
показати весь коментар
22.05.2025 18:06 Відповісти
концептуально це безграмотно, гілки влади не повинні перетинатися, а це дві різні гілки влади і задля уникнення узурпації влади вони повинні бути незалежними одна від одної.
показати весь коментар
22.05.2025 18:07 Відповісти
а, у них є ціла пояснювальна записка, що все можна!
понятно.....
показати весь коментар
22.05.2025 18:12 Відповісти
теоретично це може бути виправданим, так.
але концептуально це безграмотно.
коли в европі королі задля збереження статків та титулів почали женитися та робити дітей з рідними сестрами почали народжуватися виродки, хворі та каліки, найвідоміший випадок син російського царя, якого ростріляли.
не можна займатися інцестом, не можна депутату йти у виконавчу владу не завершуючи законодавчу.
показати весь коментар
22.05.2025 18:17 Відповісти
ви таке, як скажете!
хто ж захоче з третьяковою мати дітей?
це, вже, збочене збочення! навіть, за великі гроші.
показати весь коментар
22.05.2025 18:19 Відповісти
всі 34 роки було ...нажратися і порулити....
зеленський нічого не винайшов, він тільки сів на готове.
але народ це влаштовує.
я так думаю бо на кожних виборах народ голосує не за себе, за народ а за чергового ставленика багатіїв.
і я розумію багатіїв та вітаю - їхня ставка виграє вже 34 роки.
я не розумію людей.
чому ми постійно голосуємо за багатих щоб багаті вирішували через владу свої інтереси а наші інтереси, інтереси простих людей люди під вибори забувають.
ну як так - наші інтереси на гаслах а інтереси багатих на законах на їхню користь....
ми що, тупі і не бачимо що голосуючи за багатого він буде інтереси багатих вирішувати а не наші...
показати весь коментар
22.05.2025 19:36 Відповісти
На мій погляд не має системи яка контролює владу, тількі через вибори, а це замало і довго раз на 5 років. Ми можемо вибрати і начебто за народ і не олігарха і не із системи , а якщо контролю немає то вірогіднісь шахрайства є навіть у самого чесного, якого в природі немає,американьці кажуть довіряй але провіряй, у нас немає такої системи для перевірки в США - є довибри у конгресс і сенат 1 раз на 2 роки,у старій Европі традиції, у нас поки що із грязі да в кнзі як кажуть, по суті вони всі такі шарікови хто більш хто меньш, Нобілів як олігархів які піклувалися про себе, а своїх робітників навіть у росії немає і Менергеймів мало все більш шарікови із грязі да в князі, а вибираємо те що нам дають що всплило в ополонці - гівно. Самі розумієте помиють і все.
показати весь коментар
22.05.2025 21:07 Відповісти
А владу вони вже і так узурпували в країні, а тепер все це хочуть через закон провести, і плювати їм на закони і Конституцію чо це не впихуєме, це -ж вже не вперше , таке враженя що в нас керує навіть не Татаров, якому закон що дишло,а невіглас Арахамія. Ім же головне не те що країни не буде, а те щоб нажратися і по рулити.
показати весь коментар
22.05.2025 19:38 Відповісти
я бачу як керує зеленський.
про керування арахамії це така ж байка як висадка марсіян під крижополем.
думаю, варто вам почати повертатися на нашу планету, тут ще багато цікавого, повірте.))
показати весь коментар
22.05.2025 19:41 Відповісти
Так зеленський керує, але і керує Татаров і такі як Арахамія, він вже без таких неможе. Які і вибори йому обіцяють порішати і майдан розігнати і закони приймати на плювавши на Конституцію по принципу а яка різнице- це вже невіглас Арахамія говорить такому ж невігласу президенту.
показати весь коментар
22.05.2025 21:13 Відповісти
У пояснювальній записці

тобто, у цих кончених зелених дегенератів, навіть є обґрунтування, цій відвертій маячні!
ну, а чого? невже вони гірші на свого зе!куміра? той насрав на конституцію, і ці. і підтерлися.

показати весь коментар
22.05.2025 18:10 Відповісти
Це щоб коли виженуть з кабміну повернутись до депутатського корита. Завбачливі!
показати весь коментар
22.05.2025 18:10 Відповісти
А "слуги народу" не хочуть дозволити вішати міністрів і самих себе, депутатів, не лише на каштанах, а й на березах та осиках?
показати весь коментар
22.05.2025 18:13 Відповісти
А що вже для внуків не хватає, подавитеся суки!
показати весь коментар
22.05.2025 18:20 Відповісти
Пика не лусне?
показати весь коментар
22.05.2025 18:25 Відповісти
Грошей бракує, а свинячих рил у владі багато - на всіх бабла не вистачає, тому біля корита починається самопожирання бидлоеліти з утворенням когорти багатоверстатників, як ще один крок до диктатури лайна та інтелектуальної деградації влади.
показати весь коментар
22.05.2025 18:28 Відповісти
«Слуги» не бажають за сумісництвом піти на передову й зайняти посаду в окопі за сумісництвом?
показати весь коментар
22.05.2025 18:31 Відповісти
показати весь коментар
22.05.2025 18:33 Відповісти
Взагалі ******. Тобто ці дебіли про незалежні ланки влади навіть нічого не чули.
показати весь коментар
22.05.2025 18:37 Відповісти
Ця «незалежна ланка» вже шостий рік голосує по команді із ОПи. А «незалежність» прокуратури та суддів може підтвердити будь який зе-радник, хоч той же Татаров.
показати весь коментар
22.05.2025 19:44 Відповісти
Що ще залишилось у цій державі чого не сплюндрували "зелені упирі"?!
показати весь коментар
22.05.2025 18:39 Відповісти
Це так вони в ЄС збираються ага.

Да в ЄС *******, коли про таке ноухау ЗЕлених почують.
показати весь коментар
22.05.2025 18:39 Відповісти
А чому би ні, по приколу Стефанчук по сумісництву міністр мʼясо-молочної промисловості - круто ?
показати весь коментар
22.05.2025 18:44 Відповісти
Це мабуть щоб не зменшувати фракцію у разі переходу в уряд.
показати весь коментар
22.05.2025 19:01 Відповісти
вже замало 5-6 менеджерів?
показати весь коментар
22.05.2025 19:12 Відповісти
Мабуть сім'ї ростуть - синочки, хахальки, родички, кумоньки, ескортниці та інші "прийомні донечкі"...
Всіх треба пристроїти . Щоб "кінець епохи бідності", діткам хочеться побогатому
показати весь коментар
22.05.2025 21:33 Відповісти
А министры пойдут в ВСУ?!
показати весь коментар
22.05.2025 19:34 Відповісти
Хай хоч одну роботу навчаться виконувати правильно. Роботящі ви наші.
показати весь коментар
22.05.2025 20:55 Відповісти
У нас є 5-6 потужних менеджерів які все порішають і всим управляють.Один тільки Єрмак чого коштує.Ще депутатів за сумісництвом не хватає.З вас у Раді толку нема,а ви ще й у Каб
показати весь коментар
22.05.2025 21:04 Відповісти
Якщо ви голограму зробили препезедентом, то не соромтесь - можете коня зробити депутатом а хряка прокурором. Вам личить
показати весь коментар
22.05.2025 21:31 Відповісти
Це хотелки нашого президента і його ОПи. Змішувати законодавчу і виконавчу владу заборонено Конституцією України, яка чітко розділяє ці гілки влади. Але слуги читати не вміють . Як вони керують державою ?
І реєструють законопроект самі гидотні депутати : Галина Третьякова, Віталій Безгін, Андрій Клочко, Ігор Васильєв, Олег Бондаренко, Максим Павлюк та Олександр Федієнко . Неправільні діти , закон про дрова під час війни це їх законотворчість, мільйонні статки у матері, український
прокурор який виграє міліони в лотерею, та на них пробу немає де ставити.
Цей законопроект є посяганням на державний устрій і Конституцію України . Слуги вірішили змінити Конституцію.
показати весь коментар
22.05.2025 22:10 Відповісти
Странно.
думал зеленых больше волнует оставаться депутатишкой сидя в тюрьме.
показати весь коментар
22.05.2025 22:31 Відповісти
А посаду солдата-стрільця забороняє ? Бо якщо ні в мене є пропозиція 😂
показати весь коментар
22.05.2025 23:30 Відповісти
Таке враження, що зелена шобла просто розраховує: не буде країни - і кінці у воду.
показати весь коментар
23.05.2025 08:19 Відповісти
а в чому різниця між законодавчою владою та виконуючою?
показати весь коментар
23.05.2025 09:33 Відповісти
В черговий раз хочуть підтертися Конституцією.
показати весь коментар
23.05.2025 10:10 Відповісти