15 210 20

Організатор схеми на Волинській митниці на 500 мільйонів мобілізувався, розгляд його справи зупинили

приговор

Колишній співробітник Служби безпеки України Олександр Громик, якого слідство називає організатором масштабної схеми "сірого" імпорту на Волинській митниці, мобілізувався до Сил оборони України.

Через це слухання його справи у суді зупинили, йдеться у рішенні Вищого антикорупційного суду (ВАКС) від 19 травня, повідомляє "Слово і діло".

Адвокат Громика просив суд зупинити слухання справи і виділити матеріали стосовно його клієнта в окреме провадження. Він пояснив це тим, що обвинуваченого призначили на посаду офіцера першої роти четвертого відділу військової частини у званні капітана. З цієї частини його відрядили в іншу для виконання бойових завдань і наразі Громик перебуває в зоні бойових дій.

За даними джерел видання, Громик мобілізувався до СБУ, де раніше і працював, а вже звідти його відрядили в іншу військову частину. У листі командир цієї частини запевнив, що обвинувачений перебуває в районі ведення бойових дій та безпосередньо залучений до виконання бойового завдання.

"Клопотання адвоката – задовольнити частково. Зупинити судове провадження з розгляду кримінального провадження в частині обвинувачення (Громика – ред.) за ч.1 ст. 255; ч.3 ст. 27, ч.4 ст. 28, ч. 2,3 ст. 212; ч.3 ст. 27, ч.4 ст. 28, ч.2 ст. 364; ч.3 ст. 27, ч.4 ст. 28, ч.1 ст. 366 КК України до його звільнення з військової служби", – йдеться у рішенні суду.

Що відомо про корупційну схему на Волинській митниці?

Як повідомлялося, у листопаді 2023 року детективи НАБУ викрили та припинили діяльність злочинної організації на Волинській митниці, яка допомагала незаконно мінімізувати митні платежі за схемами так званого "чорного" та "сірого" імпорту, чим заподіяла державі збитків на понад 475 мільйонів гривень.

За даними слідства, керував злочинною організацією колишній співробітник СБУ Олександр Громик, у змові зі службовими особами Волинської митниці її члени здійснювали незаконне переміщення високоліквідних товарів (мобільних телефонів, комп’ютерної техніки, одягу відомих виробників тощо) через міжнародний пункт пропуску "Ягодин".

Схема полягала у маскуванні імпортованих цінних товарів так званими "товарами прикриття" зі значно меншою вартістю. Своєю чергою залучені до схеми митники допомагали оформити неправдиві документи на ці товари.

Про підозру у справі повідомили 9 службовим особам Волинської митниці та 11 фізичним особам, організатора схеми Громика затримали. Суд арештував його з альтернативою внесення застави у розмірі 80 мільйонів гривень. Втім, поступово суди зменшили її до 5 млн грн, після чого кошти внесли і організатор схеми у липні 2024 року вийшов з-під варти.

Топ коментарі
+12
ой, яка вдобненька схемка відразу намалювалась.
залишилось тільки перевірити в які частини, та на які посади оці всі падлюки пристроїлись.
всіх командирів частин, де їх знайдуть, розжалувати та рити окопи на нулі!!!
показати весь коментар
29.05.2025 14:40 Відповісти
+8
Хтось сумнівається, що сбу в темі цих схем??
показати весь коментар
29.05.2025 14:40 Відповісти
+5
Якого біса зупиняють розгляд справи? Ну мобілізувався - і що з того?
показати весь коментар
29.05.2025 14:56 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Хтось сумнівається, що сбу в темі цих схем??
показати весь коментар
29.05.2025 14:40 Відповісти
бути в темі - це коли просто знати що відбувається, а вони (керівник області мінімум) в схемі - тобто залучені до дій у вигляді кришування
показати весь коментар
29.05.2025 17:08 Відповісти
ой, яка вдобненька схемка відразу намалювалась.
залишилось тільки перевірити в які частини, та на які посади оці всі падлюки пристроїлись.
всіх командирів частин, де їх знайдуть, розжалувати та рити окопи на нулі!!!
показати весь коментар
29.05.2025 14:40 Відповісти
Але ж злодій, який вдягнув піксель, все одно кращий за не-злодія, який не вдягнув піксель.
показати весь коментар
29.05.2025 14:47 Відповісти
Злодій, що вдягнув піксель, залишається злодієм.
І піксель цього "статусу" не пом"якшує.
Особливо для тих, хто тисне йому руку та виконує його команди.
показати весь коментар
29.05.2025 16:18 Відповісти
Корупціонер і схематозник мобілізується до сбу, для чого? Для того, щоб влитись у щільні ряди схематозників сбу!
показати весь коментар
29.05.2025 14:52 Відповісти
Якого біса зупиняють розгляд справи? Ну мобілізувався - і що з того?
показати весь коментар
29.05.2025 14:56 Відповісти
портнов геній! Правда вже дохлий. Горе від ума.
показати весь коментар
29.05.2025 15:05 Відповісти
Хороший бизнес. Не только на крови но и на отмыве взяточников, Хабарников.
За деньги работающих трудоспособных людей им потом премии и пенсии и награды дадут с щедрого блюдца , и наверное амнистия и ермак или пепезедент руку пожмет
показати весь коментар
29.05.2025 15:09 Відповісти
Невже цей діяч у штурмовики записався?
показати весь коментар
29.05.2025 15:15 Відповісти
І там знайде тепле містечко. Розстрілювати таких потрібно.
показати весь коментар
29.05.2025 15:50 Відповісти
а комусь цей підор почне команди роздавати таких валити потрібно
показати весь коментар
29.05.2025 16:07 Відповісти
У бойовій в/ч, куди його відрядили, бачили його? Чи хоча б в курсі, що він в них служить?
показати весь коментар
29.05.2025 16:32 Відповісти
"Громик мобілізувався до СБУ, де раніше і працював" - а шо??? так можно было???
показати весь коментар
29.05.2025 19:30 Відповісти
Дуже цікаво . А якщо хтось когось згвалтує , то можно уникнути покарання , мобілізувувшись в ЗСУ? Або якщо покалічить чи навіть вб'є?

Щось мені підказує , що в ті часи ( 1990 рік ) ніхто б не дав Чикатило уникнути покарання через мобілізацію ... може тому що тоді кловани займались своїм клованськими справами та не пхались в політику?
показати весь коментар
29.05.2025 20:59 Відповісти
Для Мега хабарників влада придумала схему як уникнути тюрми. Маєш гроші мобілізуйся і йди в ТРО і захищай Луцьк, Житомир, Київ від москаля.А там пройде час і справу замнем. І корупція подолана.
показати весь коментар
29.05.2025 21:09 Відповісти
Дуже дуже сумніваюсь що він на 0 бабло вирішує все на 0 будівельник слюсар селянин тільки не ці гниди а їх дуже дуже багато законодавство в країні гівно він і в зсу схему налаштує.
показати весь коментар
30.05.2025 00:07 Відповісти
Кураторами всіх корупційних дій є представники влади і силових структур! Так звана мобілізація для корупціонерів і злодіїв з числа представників влади, прокуратури поліції, таможні, ДБР, і т п. придумана і втілена в життя владою!!! Війна вигідна лише їм, бо всі вони заброньовані, отримують за хмарні гроші, займаються бізнесом і корупцією і ні за що не відповідають!
показати весь коментар
30.05.2025 07:05 Відповісти
Не якимось капітаном, а рядовим, і на передову.
показати весь коментар
30.05.2025 10:34 Відповісти
Це вже стало системою для злочинців,що крадуть мільйонами і вагонами втікати в Тро від тюрми,зато суди активно саджають злодіїв ,що вкрали на кілька тисяч,отака у нас влада.
показати весь коментар
30.05.2025 10:47 Відповісти