Екскерівник філії "Лісів України" під час великої війни незаконно збагатився на 44 мільйони, – Офіс генпрокурора (оновлено)

Екскерівник філії

Колишній керівник однієї з філій держпідприємства "Ліси України" упродовж 2022 - 2023 років набув необґрунтованих активів на загальну суму 44,3 млн грн.

Йому повідомили про підозру за фактом незаконного збагачення та декларування недостовірної інформації (ст. 368-5, ч. 2 ст. 366-2 КК України), повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

"За матеріалами слідства, підозрюваний упродовж 2022 – 2023 років набув активів, які перевищують його законні доходи на загальну суму 44,3 млн грн. Також у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік внесено завідомо недостовірні відомості на 46,4 млн грн", – зазначається у повідомленні.

В Офісі генпрокурора додали, що під час обшуку за його місцем проживання виявлено та вилучено грошові кошти у сумі $650 тис., 481 тис євро та 500 тис. гривень. Наразі підозрюваного затримано, вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу.

У пресслужбі ДБР уточнили, що про підозру повідомили колишньому директору філії "Костопільське лісове господарство" ДП "Ліси України".

У ДБР також стверджують, що експосадовець намагався легалізувати кошти, вилучені у нього під час обшуків.

"Він надав документи про нібито передачу йому коштів на відповідальне зберігання громадянином України. Однак слідство встановило, що ця особа з 2022 року не перебуває на території України, не має підтверджених доходів, а також не має жодних зв’язків із підозрюваним", – пояснили у відомстві.

Крім того, у 2022 році підозрюваний придбав новий автомобіль Mercedes-Benz GLS 400d 4Matic вартістю 4,7 млн грн, на який оформив фіктивний договір дарування, оскільки його доходи та доходи його родини були недостатніми для такої покупки.

"Згідно з документом, гроші йому нібито подарувала мати – пенсіонерка 1940 року народження. Мало того, мати отримує тільки пенсію, а ще оформила субсидію", – зауважили у ДБР.

Також колишній керівник вніс до декларації неправдиву інформацію про подарунок у 4 млн грн, не задекларував залишки коштів на банківських рахунках, готівку та неправдиво вказав джерело походження активів, отриманих нібито за договором зберігання, зазначають правоохоронці.

Своєю чергою у пресслужбі ДП "Ліси України", коментуючи цю справу, заявили, що восени 2023 року гендиректор держпідприємства Юрій Болоховець прийняв рішення про звільнення всіх директорів філій у Рівненській області.

Екскерівник філії "Лісів України" під час великої війни незаконно збагатився на 44 мільйони
Екскерівник філії "Лісів України" під час великої війни незаконно збагатився на 44 мільйони
Екскерівник філії "Лісів України" під час великої війни незаконно збагатився на 44 мільйони

Як повідомлялося, у серпні 2022 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про об’єднання 158 державних лісогосподарських підприємств в єдине державне спеціалізоване підприємство "Ліси України", 100% акцій якого належать державі.

У травні 2023 року тимчасов виконуючим обов'язки його директора призначили Юрія Болоховця, який до цього очолював Держлісагентство. Він досі очолює "Ліси України".

За даними телеграм-каналу "Монополіст", держпідприємство "Ліси України" курував заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма, якого президент Володимир Зеленський звільнив з цієї посади у вересні 2024 року.

Топ коментарі
+12
А iншi жаби зеленi крадуть ще бiльше!
показати весь коментар
13.06.2025 17:31 Відповісти
+7
Ось і гроші на дрони!!!!
показати весь коментар
13.06.2025 18:49 Відповісти
+7
перевірте майно любого лісника і його родичів і ви *******
показати весь коментар
13.06.2025 18:54 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
А iншi жаби зеленi крадуть ще бiльше!
показати весь коментар
13.06.2025 17:31 Відповісти
вам жалко? жаба давить?
показати весь коментар
13.06.2025 19:56 Відповісти
Усе ж робилося, групою осіб, згідно з Регламентом КМУ, починаючи з держсекретарів Секретаріату КМУ, і аж до керівників лісництва та відповідних підприємств, включно в Чорнобильській зоні відчуження та ОДА !!
Вони і у вишиванках фоткаються, а потім, просто знищують та розкрадають Україну, на своїх посадах! Акакаяразніца ….
Сирійці, таки вірно усе роблять!
показати весь коментар
13.06.2025 17:44 Відповісти
А скільки в нас взагалі таких філій?
показати весь коментар
13.06.2025 18:00 Відповісти
як фікалій
показати весь коментар
13.06.2025 19:20 Відповісти
Було 130.
показати весь коментар
13.06.2025 20:35 Відповісти
І всі з них - приватні!
показати весь коментар
14.06.2025 08:26 Відповісти
Там где смотящий от ОП, там миллиардами крадут.
показати весь коментар
13.06.2025 18:02 Відповісти
А який смердячий клоп при Зе не збагатився і не крав? Вони беруть приклад із верхів і знають, що коли крадеш бабло, то добре, а попадешся - половину віддав і на свободу, це ж не боротьба за Україну, за що закривають і знущаються.
показати весь коментар
13.06.2025 18:43 Відповісти
Уже аж з дупи висирав той кам"яний мур.
Де таке можливо? Як же це огидно, країна терпіл і воровайок.
показати весь коментар
13.06.2025 18:43 Відповісти
Жив під лозунгом - перетворим життя на казку
показати весь коментар
13.06.2025 18:45 Відповісти
"Всі ми тепер презеденти"
показати весь коментар
13.06.2025 19:03 Відповісти
Ось і гроші на дрони!!!!
показати весь коментар
13.06.2025 18:49 Відповісти
збирав з заробітку не встиг занести??судячі з облаштування маєтку там сумми значно більші
показати весь коментар
13.06.2025 19:21 Відповісти
незаконно збагатився

А хіба можна збагатитися інакше?
показати весь коментар
13.06.2025 18:52 Відповісти
ze-лохам і свідкам Кіосакі можно роками розказувати про "успішний успєх", стартапи, наполегливість, арифмації, мотивації, космічні енергії та гербалайф ....
показати весь коментар
13.06.2025 19:02 Відповісти
то не для УКРАЇНИ😁Кіосакі пропустив фактор гетьманцева,южаніної та іже з ними
показати весь коментар
13.06.2025 19:23 Відповісти
перевірте майно любого лісника і його родичів і ви *******
показати весь коментар
13.06.2025 18:54 Відповісти
точно! під франкфуртом, живе один такий. коли верхи кинулись урвать на його ділянці, виявилось, шо він тихим низом на тіпо своїй ділянці все вже вирубав й продав: І Головне = не поділивсь!!! одкрили тіпо дєло!! ну він не тільки встиг продати, а й виручені кошти успішно інвестувати в "законний" претин кордону!! зараз мріє працювяти "по спєціальності" тепер в дойчланді!! ))
показати весь коментар
13.06.2025 19:21 Відповісти
Екскерівник філії "Лісів України" під час великої війни незаконно збагатився на 44 мільйони
====================
цікаво а як він міг законно збагатитися на таку суму?
показати весь коментар
13.06.2025 18:54 Відповісти
Дерева рубити в неробочий час. Або ходив шишки збирав, обмінював на білети лото .... Подфартіло
показати весь коментар
13.06.2025 19:00 Відповісти
а ще, як задекларував, каштани збирав та нєргам продавав у площаді Конкорд )
показати весь коментар
13.06.2025 19:11 Відповісти
Пішов лісом - і здибав 44 млн. )))
показати весь коментар
13.06.2025 18:57 Відповісти
бабуся з пенсії зекономила
показати весь коментар
13.06.2025 19:24 Відповісти
Мабуть теж малиною торгував.
показати весь коментар
13.06.2025 23:10 Відповісти
То чайові..
Основні потоки під контролем 5-6 менеджерів
показати весь коментар
13.06.2025 18:58 Відповісти
то не менеджери, то вже плотогони на тих потоках ))
показати весь коментар
13.06.2025 19:07 Відповісти
наша біда що корупцію українці сприймають як світоглядну а не як технічну проблєму.
бо світоглядну проблєму неможливо подолати тоді як технічну можна за пів дня вирішити.
показати весь коментар
13.06.2025 18:59 Відповісти
Бо корупція - це і є світоглядна проблема ,а не технічна
показати весь коментар
13.06.2025 20:31 Відповісти
ніт.
бо якби це було так не можна було б корупцію викорінити а це не так.
ми просто тупо не хочемо - хтось не зацікавлений, хтось в долі, хтось тупить, хтось не розуміє...
показати весь коментар
13.06.2025 21:06 Відповісти
показати весь коментар
13.06.2025 21:09 Відповісти
ви просто не хочете виходити з платонової печери.
показати весь коментар
13.06.2025 21:24 Відповісти
І вступати в гівно
показати весь коментар
13.06.2025 23:19 Відповісти
чого причепились? у нього у всих лісах по декілька лісових жомових ям! )
показати весь коментар
13.06.2025 19:05 Відповісти
білки на носили
показати весь коментар
13.06.2025 19:25 Відповісти
Де тцк? Чого не скрутили в бусіка цього ворюгу?
показати весь коментар
13.06.2025 19:05 Відповісти
не мона. він на останніх сроках вагітності ))
показати весь коментар
13.06.2025 19:08 Відповісти
Нічого. Розродиться в підвалі.
показати весь коментар
13.06.2025 19:10 Відповісти
буде мовчать - підвалять ))
показати весь коментар
13.06.2025 19:44 Відповісти
тртьої,але це не точно
показати весь коментар
13.06.2025 19:27 Відповісти
та да! це ж вааще, ну просто пісец! такими свохми действіями вони ж могли, як казав бісмарк, - "виплєснуть його любімого рєбьйонка-поскрь ****** вместє с етой грязной водой!" ))
показати весь коментар
13.06.2025 19:43 Відповісти
Падлюка вкрав той самий мільярд дерев ...
показати весь коментар
13.06.2025 19:26 Відповісти
Гундоса почвара відкрила двері до великого вторгнення і розв'язала руки крадіям. Горіти тобі в пеклі почвара. Карма догонить і тебе і сім'ю.
показати весь коментар
13.06.2025 19:36 Відповісти
Обратите внимание если воруют в таком типа виде сразу ДВОРЦЫ СТРОЯТ!!!ДЫБИЛЫ!!!и ВОПРОС?Мозги есть?Ответ нет!!!зарплаты никогда не хватит всех собраных работающих Родствеников!!!Ну ДЫБИЛ И В УКРАИНЕ ДЫБИЛ!!!
показати весь коментар
13.06.2025 20:02 Відповісти
Це ще пів біди. Біда ще в тому, що навіть легальні ресурси і прибутки лісового господарства України витрачаються недоцільно. В умовах війни мільйони гривень транжиряться на будівництво різноманітного штибу комплексів відпочинку, на прокладання твердих доріг по лісах. До того ж користуватися цими дорогами простолюду зась! Таке враження, що це окрема держава в державі. Тільки от чомусь їздити по українських дорогах фурам з лісом можна, а їздити громадянам по лісових - ні. Хоч вони й скорочують відстань до населених пунктів і часто є якіснішими за українські дороги.
показати весь коментар
13.06.2025 21:13 Відповісти
Це клан в клані, до якого нікого зі сторони не впустять!
показати весь коментар
14.06.2025 08:24 Відповісти
Це мародер та ворог України !
показати весь коментар
13.06.2025 21:46 Відповісти
До відома!
ДП "Ліси України" - лідер серед всіх, по корубційних схемах, щодо розкрадання лісів, призначення "законних" санітаних рубок та відмивання коштів у величезних розмірах через всілякі не існуючі "наукові" проєкти.
Укладаючи фіктивні договори про "проведення наукових досліджень" з всілякими навчальними закладами та науковими установами, для прикладу є такий у Харкові УКРНДІЛГА імені Г. В. Висоцького, профільними факультетами університетів та персонально з їх кервництвом, керівництвом фахових коледжів, які готують лісників, вони без проведення самих досліджень, списують на міфічну науку мільонні кошти й розпилюють їх по кишенях. В результаті - а ні результатів досліджень, а ні коштів! Ніякого контролю ж немає!
Дивує, що НАБУ, СБУ, БЕП до цього часі на це закривало очі, хоча громадскість давно про це писала.

Практично все теперішнє керівництво ДП "Ліси України" в цьому замішано.
показати весь коментар
14.06.2025 08:23 Відповісти