3 758 22

В Україні хочуть спростити умови для вступу до "клубу білого бізнесу". Які зміни пропонуються?

В Україні хочуть спростити умови для вступу до

До Верховної Ради подано новий законопроєкт щодо вдосконалення правового режиму Території високого рівня податкової довіри (так званого "клубу білого бізнесу").

Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

"Ми врахували пропозиції підприємців і запропонували гнучкіші умови доступу до цього режиму", – зазначив Гетманцев.

Зокрема, в планах – наступні зміни: 

  • пом'якшення вимоги щодо "відсутності фактів порушення податкових обов'язків щодо подання звітності" – дозволяється наявність штрафів у межах однієї мінімальної зарплати (8 тис. грн), за умови їх сплати,
  • урегулювання розрахунку зарплатного критерію для платників, які мають унікальний КВЕД у межах регіону або країни,
  • доопрацювання показника рівня сплати ПДВ – з метою розширення кола платників, для яких об'єктивно не має застосовуватися цей критерій,
  • урегулювання процедури перевірок – якщо перевірка вже розпочата, діють чіткі правила,
  • поширення загальної преференції щодо непроведення документальних планових перевірок платників податків, включених до Переліку, також на платників податків, які здійснюють діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції,
  • прозорість структури власності – обов'язкова наявність даних про кінцевого бенефіціара та відсутність відмітки про можливу недостовірність такої інформації в Єдиному державному реєстрі,
  • уточнення порядку розрахунку податку на прибуток – для більш об'єктивної оцінки.

Як повідомлялося, до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства – так званого "Клубу білого бізнесу" – за підсумками травня цього року увійшли майже 9,8 тис. суб’єктів господарювання.

Що відомо про "клуб білого бізнесу"?

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський у липні 2024 року підписав закон "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства" – так званий закон про "клуб білого бізнесу". Його ініціатором та співавтором був голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу").

Закон передбачає створення окремого Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, які користуватимуться низкою переваг у податковому адмініструванні під час воєнного стану, зокрема для них передбачено:

  • мораторій на проведення переважної частини документальних позапланових, планових та фактичних перевірок;
  • скорочення строків камеральних та документальних перевірок з питань бюджетного відшкодування;
  • істотне скорочення строків надання індивідуальних податкових консультацій.
  • кожен із платників – учасників Переліку отримає особистого комплаєнс-менеджера.

Вперше Державна податкова служба оприлюднила перелік підприємств, що увійшли до так званого "Клубу білого бізнесу", у грудні 2024 року. Тоді він налічував 8255 платників.

Топ коментарі
+15
Не пишите в одной строке слова "Гетьманцев" и "Рiвень довiри".
показати весь коментар
04.07.2025 17:52 Відповісти
+8
Элитный клуб неприкосновенных - заплати хабаря и ты под нашей крышей,агентура сивковича продолжает зарабатывать.
показати весь коментар
04.07.2025 18:08 Відповісти
+8
Сам факт існування "клубу білого бізнесу" - це такий корупційний схематоз на державному рівні. Де де-юре визнають, що якщо не заніс куди треба - тебе треба общіпувати. Зробили їх разом) Навіть Януковощ до такого не здогадався
показати весь коментар
04.07.2025 19:29 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
сьогодні це простіше простого. перейменують чорний бізнес в білий і оголосять спрощений вступ до нього з мінімальним зменшенням відкату за вступ в перші півдня.
показати весь коментар
04.07.2025 17:44 Відповісти
бабло єрмаку на касу ну і долю в бізнесі,нє??ну тоді навіть не знаю....
показати весь коментар
04.07.2025 17:51 Відповісти
Не пишите в одной строке слова "Гетьманцев" и "Рiвень довiри".
показати весь коментар
04.07.2025 17:52 Відповісти
Зменшили суму заносу бабла в ОП?
показати весь коментар
04.07.2025 18:07 Відповісти
Це якийсь піздець......
показати весь коментар
04.07.2025 18:07 Відповісти
Элитный клуб неприкосновенных - заплати хабаря и ты под нашей крышей,агентура сивковича продолжает зарабатывать.
показати весь коментар
04.07.2025 18:08 Відповісти
Агент сівковича добиває економіку України
показати весь коментар
04.07.2025 18:09 Відповісти
Клуб білого бізнесу- рекет на держ рівні
показати весь коментар
04.07.2025 18:27 Відповісти
Сам факт існування "клубу білого бізнесу" - це такий корупційний схематоз на державному рівні. Де де-юре визнають, що якщо не заніс куди треба - тебе треба общіпувати. Зробили їх разом) Навіть Януковощ до такого не здогадався
показати весь коментар
04.07.2025 19:29 Відповісти
Выдумывают уже что попало.
показати весь коментар
04.07.2025 19:32 Відповісти
Хтось нарешти прибере цього кацаського вредителя☹️?
Він живе по стандартам совку і пхає ці стандарти в Україну
На гиляку
показати весь коментар
04.07.2025 20:26 Відповісти
Гетьманцев, ви з українців робите дурнів. . Питання- що за дорогі БІОПАКЕТИ у супермаркетах ? Хтось розбереться вже с цім коррупціонним ідіотизмом?
чому у Словаччині у супермаркетах прості безкоштовні пакети , а в Україні тількі за гроши ?
показати весь коментар
04.07.2025 20:30 Відповісти
Ахаха, для тих хто не знає як це працює: на початку року приходить інспектор з податкової, ти башляєш кількасот (тисяч, в залежності від обсягу бізнесу) доларів і до кінця року ти в "клубі білого бізнесу"
показати весь коментар
04.07.2025 20:48 Відповісти
... тільки через няню , ,,заносити" можна через задні двері...
показати весь коментар
04.07.2025 20:56 Відповісти
Головний критерій про який дуже скромно мовчать - це скільки занесуть до ОПи.
показати весь коментар
04.07.2025 21:09 Відповісти
сам факт існування підара агента ФСБ у владі є не білим, в чорним клубом
показати весь коментар
04.07.2025 21:43 Відповісти
Гетьманцев вже вступив в клуб "держслужбовців-неп*дапрів"?
показати весь коментар
05.07.2025 13:05 Відповісти
когда же вы гниды с окон выпадать начнёте
показати весь коментар
05.07.2025 17:18 Відповісти
очень глупые и вредные идеи , что с "белыми клубами" что с "инвест нянями"... Похоже что чиновники этого не понимают...
показати весь коментар
05.07.2025 19:46 Відповісти
Яки можуть бути прийняти закони якщо президент другий рік нелегітимний, в.рада нелегітимна з жовтня 2023 , Великої Держ.Печатки, яка має закріплювати постанови кабінету міністрів, закони взагалі немає.????
показати весь коментар
05.07.2025 22:01 Відповісти
Служки у ВРУ, від олігархів, з шобла зеленського (121 особи на сайті ВРУ, зокрема, автори цієї антиУкраїнської писанини про індулігенції крадіям на крові, стефанчуки+аброхамій+гетьманцев …), видумали, для уникнення кари за свої, ОЧЕВИДНІ і для Західних Парнерів злочини, з грошима на крові та смертях Українців, з 2019 року, такий собі, портновський законокапець-індульгенцію!!
Внесли це до ВРУ, і потікали з України і з ВРУ, аж на три тижні, щоб їх, не повісили, за таку злочинну діяльність в Україні! Бо далі, уже нікуди…
Сирійці щодо таких осіб, вживають дієвих заходів, щоб захистити країну від них!
Слава Україну!! Пильнуймо браття Українці, за цими діячами, авторами «індулігенціі для злочинців на крові Українців»!!
показати весь коментар
05.07.2025 22:11 Відповісти