У Китаї за хабарництво стратили екскерівника великої фінкомпанії

суд

9 грудня в Китаї було страчено Бай Тяньхуея, колишнього генерального менеджера China Huarong International Holdings Limited, засудженого за хабарництво.

Страту виконано судом у північнокитайському муніципалітеті Тяньцзінь після затвердження Верховним народним судом (ВНС), повідомляє державне агентство Сіньхуа.

Згідно з вироком Проміжного народного суду № 2 міста Тяньцзінь у травні 2024 року, Бай був засуджений до смертної кари з довічним позбавленням політичних прав, конфіскацією всього особистого майна та поверненням усіх незаконно отриманих доходів до державної скарбниці.

Бай оскаржив вирок, проте його апеляцію відхилив Вищий народний суд Тяньцзіня у лютому 2025 року.

Між 2014 і 2018 роками Бай, користуючись своїми посадами, надавав допомогу іншим у придбанні проектів та корпоративному фінансуванні, незаконно отримавши хабарі на загальну суму 1,108 млрд юанів (приблизно $157 млн).

На думку слідчих, злочини Бая були надзвичайно серйозними через великий розмір хабарів, тяжкі обставини та суттєву шкоду інтересам держави й суспільства.

Вищий народний суд Тяньцзіня затвердив рішення про смертну кару під час розгляду справи в першій інстанції. Баю дозволили зустрітися з найближчими родичами перед виконанням страти.

Як повідомлялося, російський завод зі скрапленого природного газу (СПГ) здійснив першу поставку до Китаю після введення санкцій США у січні, що свідчить про посилення енергетичної співпраці між Москвою та Пекіном.

Судно "Валера", яке в жовтні завантажило вантаж на об’єкті "Портова" ПАТ "Газпром" на Балтійському морі, у понеділок прибуло до імпортного терміналу Бейхей на півдні Китаю. Як "Валера", так і "Портова" потрапили під санкції адміністрації Джо Байдена, спрямовані на обмеження планів Росії щодо розширення експорту СПГ.

Топ коментарі
+10
Це не допомогає. Там всі чінуші корумповані, просто час від часу розстрілюють того, хто зажрався більше всіх.
показати весь коментар
09.12.2025 13:05 Відповісти
+3
Приклад є нашім хабарникам не мішалоб застосовувать таку кару а рідню цікаво на довго посадять бо користувалися грошима всі родичі
показати весь коментар
09.12.2025 13:02 Відповісти
+3
Никакая это не выстава. А не ******** эффективный способ борьбы с коррупцией. Только обратите внимание, в Китае, с триллионными долларов, украл чуть больше чем наши циферблаты только в Энергоатом е. В нищей Украине. И смертная казнь. А что с нашими циферблатами-жируют в Израиль. Кстати, не знаю как сейчас, а раньше приговорённых к казни возили по пекину в кузове грузовика в робе смертников. Прикиньте на секунду, если бы наших циферблатов вот так по крещатику привезли. Я думаю количество воровать резко бы уменьшилось.
показати весь коментар
09.12.2025 13:11 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Приклад є нашім хабарникам не мішалоб застосовувать таку кару а рідню цікаво на довго посадять бо користувалися грошима всі родичі
показати весь коментар
09.12.2025 13:02 Відповісти
Це не допомогає. Там всі чінуші корумповані, просто час від часу розстрілюють того, хто зажрався більше всіх.
показати весь коментар
09.12.2025 13:05 Відповісти
Хоч чогось бояться
показати весь коментар
09.12.2025 19:30 Відповісти
З одно сторони-смертна кара за корупцію.З іншої-корупцію так і не викоринили.А може просто все це вистава для населення?Але саме хренове що ця вистава і українцям подобається
показати весь коментар
09.12.2025 13:04 Відповісти
Вистава, "бєссмислєнная" (бо не викорінює корупцію) і "бєспащадная".
показати весь коментар
09.12.2025 13:30 Відповісти
Тут скоріше схоже на те що через корупцію тримають на ланцюгу ,лояльних не чіпають , а тих хто десь щось пррти пішов ,є завжди привід ростріляти за корупцію...
показати весь коментар
09.12.2025 13:38 Відповісти
Никакая это не выстава. А не ******** эффективный способ борьбы с коррупцией. Только обратите внимание, в Китае, с триллионными долларов, украл чуть больше чем наши циферблаты только в Энергоатом е. В нищей Украине. И смертная казнь. А что с нашими циферблатами-жируют в Израиль. Кстати, не знаю как сейчас, а раньше приговорённых к казни возили по пекину в кузове грузовика в робе смертников. Прикиньте на секунду, если бы наших циферблатов вот так по крещатику привезли. Я думаю количество воровать резко бы уменьшилось.
показати весь коментар
09.12.2025 13:11 Відповісти
Спосіб "ефективний," але чогось в Норвегії де не розчтрілють корупція набагато менша...
показати весь коментар
09.12.2025 13:43 Відповісти
І чого?
показати весь коментар
09.12.2025 13:48 Відповісти
там комунстів при владі не було, тому суспільство не інтоксиковане.
показати весь коментар
09.12.2025 14:24 Відповісти
"був засуджений до смертної кари з довічним позбавленням політичних прав"

а как-то могло быть по-другому?
показати весь коментар
09.12.2025 13:15 Відповісти
Наприклад, щоб його ім'я не використовували у політичній боротьбі.
показати весь коментар
09.12.2025 13:26 Відповісти
он не политик, а менеджер, что там использовать
показати весь коментар
09.12.2025 13:31 Відповісти
Могло. Знищення всіє родини включно з далекими родичами як це відбувається в Північнй Кореї.
показати весь коментар
09.12.2025 13:35 Відповісти
Ви старий вовк. Ці історії не здаються вам занадто фантастичними? А як ровесник епохи безперервного інтернет-******* в це не вірю.
показати весь коментар
09.12.2025 14:40 Відповісти
Особливості релігії. Це щоб не міг після смерті приймати участь у виборах.
показати весь коментар
09.12.2025 14:26 Відповісти
и да, новость про смертную казнь. зачем последний абзац про газ?
показати весь коментар
09.12.2025 13:23 Відповісти
Для отримання гонорару за розмір статті.
показати весь коментар
09.12.2025 13:27 Відповісти
...ох як би наш народ хотів те ж саме почути про страту чиновників за хабарі і т.д!!!!
показати весь коментар
09.12.2025 14:03 Відповісти