40% українців можуть залишитися в Польщі назавжди, – дослідження

40% українців можуть залишитися в Польщі назавжди

40% дорослих українців мають високу ймовірність залишитися в Польщі назавжди. Незважаючи на те, що 75-85% дорослих українців є економічно активними, саме фактори ідентичності, а не економічні вигоди, визначають рішення про постійне перебування в країні.

Про це свідчать дані Польського економічного інституту (PIE), передає LIGA.net.

Загалом, понад 1,5 млн українців легально проживають у Польщі. За оцінками PIE, 40% з них мають дуже високу або високу ймовірність залишитися в країні назавжди. Ці люди не лише заявляють про бажання залишитися, але й роблять конкретні кроки – легалізують своє перебування.

"Ми оцінюємо, що 4 з 10 дорослих іммігрантів із України мають дуже високу або високу ймовірність залишитися в Польщі назавжди. Що вищий рівень інтеграції в суспільство, то вища ймовірність залишитися, причому найвища ймовірність спостерігається серед "поселенців", тобто відносно молодих людей, які прибули до Польщі понад чотири роки тому (до ескалації війни)", – йдеться в дослідженні.

Решта 60% дорослих мігрантів перебувають у перехідній фазі. Вони залишаються в Польщі переважно через роботу, економічну необхідність або відсутність альтернатив – зруйнований дім чи окуповані території в Україні.

Як зазначається в дослідженні, економічна стабільність не є вирішальним фактором у плануванні майбутнього. Найсильнішу кореляцію демонструє вимір ідентичності, який більш ніж учетверо сильніше пов'язаний із рішенням залишитися, ніж економічний вимір.

"Рішення залишитися в Польщі є радше психологічним та емоційним питанням, ніж прагматичним розрахунком відчутних вигод", – підкреслюють експерти PIE.

Інтеграція українців у суспільство

Інтеграція українців відбувається найшвидше в економічному вимірі. Рівень професійної активності дорослих іммігрантів із України становить 75-85%, що вище, ніж серед поляків. Українці вже становлять 5% усіх осіб, застрахованих у закладах соціального страхування.

Однак значно повільніше відбувається інтеграція в культурному, соціальному та ідентичному вимірах. Процес адаптації культурних норм, побудови соціальних зв'язків та відчуття приналежності до країни потребує більше часу.

Серед дорослих українців можна виділити чотири соціально-демографічні сегменти. Найбільшу групу – 39%, становлять "гості": професійно активні люди, переважно чоловіки, які приїхали після лютого 2022 року. Другу групу – 30%, складають "жінки-мандрівниці" віком 30-44 роки.

Найвищу ймовірність залишитися в Польщі назавжди мають "переселенці" – 15% від загальної кількості. Це відносно молоді люди, які проживають у країні понад чотири роки, тобто приїхали до ескалації повномасштабної війни.

"Найвищий рівень інтеграції спостерігається в економічному вимірі. Нижчий рівень інтеграції – в культурному, соціальному та ідентичному вимірах. Це означає, що процес адаптації культурних норм, побудови соціальних зв’язків та відчуття приналежності до країни відбувається набагато повільніше, що може бути перешкодою для повної інтеграції та рішення залишитися в Польщі назавжди", – зауважив радник команди з аналізу соціальних процесів PIE Цезарій Пршибил.

Як повідомлялося, польський уряд підготував законопроєкт щодо поступового згортання особливих заходів підтримки для українців, запроваджених у 2022 році після початку розв'язаної Росією повномасштабної війни проти України.

Раніше стало відомо, що в країнах Європейського Союзу у вересні цього року було зафіксовано річний пік надання тимчасового статусу громадянам України в країнах ЄС – 79 525 осіб.

До того повідомлялося, що в 2025 році в Польщі працювали 92% довоєнних українських іммігрантів, а серед тих, хто переїхав після початку повномасштабного вторгнення, таких уже 78%.

Топ коментарі
+13
це брехня 👎👎👎
показати весь коментар
17.12.2025 17:57 Відповісти
+11
Я розповім Вам про Україну в ******** реальності при Зеленському:
1. Салюти на весіллях не стріляють, натомість, стріляють по людях.
2. Поляки не шукають роботи в Україні, не шукали навіть до великої війни, і навіть до ковіду.
3.В молодої сім'ї тільки один клопіт: куди вивезти дітей.
4. Лікарі й вчителі отримують традиційно мало, а корупціонери традиційно отримують ще вищі посади.
5. Карпатські ліси майже вирізані, а депутати все такі ж недоторкані, за винятком тих, хто втратив лояльність царю.
6. Рахунки за комуналку давно забирають забирають майже всю мамину пенсію, бо субсидію в неї теж забрали.
7. Розум, освіта і талант при призначенні на посаду не враховуюься навіть в останню чергу, а ось відданість і наближеність до царя є визначальними.
8. Були дурні, які будували дороги, а залишились лише дурні.

Це - Україна ******** реальності при Зеленському, тупенький інфантил. Україна, в яку не повертаються, з якої назавжди поїхали діти.

9. Кортежі нікуди не поділися, привілеї нікуди не поділися, учитель не почав жити, як президент. І вже точно не навпаки.
10. Епоха бідності не закінчилася, а епоха брехні ще навіть не почалася на повну силу.

Інколи я задумуюся про те, чи хоч колись усвідомиш, "українчик", як жорстоко ти дозволив себе на*бати?
Що з того, що Зю тобі обіцяв, правдою виявилося рівно 0 слів. Коли він виконав, хоч одну обіцянку?
Сподіваюся, ти усвідомиш, навіть, якщо вже буде пізно.
показати весь коментар
17.12.2025 18:03 Відповісти
+9
Піздьош
показати весь коментар
17.12.2025 18:09 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 2 з 2
і скільки десятиліть на це піде? югославів повертали майже півтора десятки років. а тих було не мільйони і в тих вже війна була закінчилась. а в Україні - це буде просто пауза, яку трампакс відіжме для *****, щоб той тепер краще підготувався.
показати весь коментар
17.12.2025 18:42 Відповісти
)))))))) подивимось.
показати весь коментар
17.12.2025 18:55 Відповісти
просто інші часи. тоді, насильно депортували, деякі з військовополонених вибирали самогубство. плюс і тут і там, все лежало в руїнах, їхали з одних руїн до інших. ті ж остарбайтери, вони соціал не отримували з повним пакетом послуг. сьогодні - західна демократія та женевська конвенція. просто так нікого грубо не репатріюєш. тільки повільно ці мільйони витискати будуть в зелений рай. економічно, соціально. скільки десятиліть це займе, навіть не уявляю.
показати весь коментар
17.12.2025 19:11 Відповісти
ну так ти ж тут тільки один, провидець всезнаючий такий )) тільки ніки різні )
показати весь коментар
17.12.2025 20:28 Відповісти
Не повернуть. Нафіга? Всі поляки по заїідній Європі канави риють і унітази миють. В Посполитій працювати нема кому. Виганяти робочу силу, яка працює на 30% дешевше ніж місцеві і робить бум в економіці? Нафіга?
показати весь коментар
17.12.2025 19:42 Відповісти
Поляки завдяки біженцям з України можуть посилати ЄС зі своїми мігрантами з Африки. Ніколи поляки не будуть депортувати українців, їх завдання їх асимілювати. Ті хто не будуть асимілюватися поїдуть далі на захід.
показати весь коментар
17.12.2025 20:29 Відповісти
так їй на зміну прийде країна мрій де "сошлісь посредінє" від наступного оманського мрійника, який пообіцяє вчителям по $8k зарплати, пенсіонерам - морські круїзи замість лопат в городчиках,...
показати весь коментар
17.12.2025 18:38 Відповісти
Не можуть а гарантовано будуть!
Потужник руйнує все за що береться і дуля під ніс замість соціального захисту
показати весь коментар
17.12.2025 18:44 Відповісти
То, може, краще потужного зруйнувати?
показати весь коментар
17.12.2025 20:08 Відповісти
Потужник знову влаштує скандал в білому домі в українці знову будуть його шанувати. Не вперше.
показати весь коментар
17.12.2025 20:30 Відповісти
заздрю людям, які звалили звідси, не мажорам і елітним, а простим людям. Щодо илітних падлюк, то щоб їм усе поперек горла стало.
показати весь коментар
17.12.2025 18:50 Відповісти
Лише 40%? Щось це дуже оптимістична цифра, враховуючи реальність
показати весь коментар
17.12.2025 18:52 Відповісти
Это иллюзорная цифра. Никто не может выбрать остаться где-то. У большинства нет ни вида на жительство, ни ПМЖ, ничего. Как можно просто принять решение остаться? Типа "мы нашли работу, кто нас отсюда выгонит"? Ну нет, это так и не работает. Введут квоты, трудовые визы вернут
и оставят ровно столько людей, сколько им будет нужно
показати весь коментар
17.12.2025 23:13 Відповісти
кожна доля унікальна. Узагальнювати це все одно що міряти середню температуру хворих у лікарні. Люди щось там собі планують а потім все це змінюється під тиском обставин
показати весь коментар
17.12.2025 18:53 Відповісти
Моя мама -етнічна полька ,чому я не можу виїхати з України в Польщу ,а ті хто взагалі не мають польського коріння не хочуть повертатись на свою батьківщину ,що це за дискримінація ?
показати весь коментар
17.12.2025 18:53 Відповісти
"Пусть мама услышит,
Пусть мама придёт,
Пусть в Польшу меня
Скорей заберьооот!"
показати весь коментар
17.12.2025 19:43 Відповісти
Дурню ,в мене мама померла в 2022 році , наша українська медицина залікувала її до смерті ,чому я повинен любити цю країну ,яка забрала в мене найдорожче - рідну маму .
показати весь коментар
17.12.2025 20:08 Відповісти
До чого тут країна? Це ти сам винуватий, шо не знайшов нормальних лікарів і не забезпечив правильне лікування. Порошенко мав возити твою маму по лікарнях?
показати весь коментар
17.12.2025 23:03 Відповісти
Як це "непатріотично" ,цитувати пісню з радянського мультфільму .
показати весь коментар
17.12.2025 20:10 Відповісти
Так це не я скажу ,а наші диванні ура- патріоти ,які не ******* радянські мультфільми ( типу українських багато за 30 років назнімали ).
показати весь коментар
17.12.2025 20:30 Відповісти
А які ж тобі мультфільми подобаються ,"патріоте з Німеччини" ?
показати весь коментар
17.12.2025 21:14 Відповісти
То і добре , бо в Україні залишаться справжні генетичні Українці , а все інше то мотлох.
показати весь коментар
17.12.2025 18:57 Відповісти
Аааааа.....генетична ти наша!!!
показати весь коментар
17.12.2025 19:10 Відповісти
Тата, щось тобі бракує...
показати весь коментар
17.12.2025 19:19 Відповісти
дурко, ти потім будеш нити, чому пенсія 30 доларів. А тому, що працездатне населення виїжджає. На шиї одного працюючого, троє пенсіонерів
показати весь коментар
17.12.2025 21:33 Відповісти
дурко Ярослав Ч мабуть на пенсії . А подумати, як жити без пенсії розуму не вистачає ? Хоча совкове покоління , мені вас жаль.
показати весь коментар
17.12.2025 21:51 Відповісти
Шо робицця! Раби не хочуть повертатись на плантацію!
показати весь коментар
17.12.2025 19:38 Відповісти
Наголосували за Зєлю і з'їбли.. молодці
показати весь коментар
17.12.2025 19:40 Відповісти
А таки, да!
показати весь коментар
17.12.2025 20:09 Відповісти
Не бажання ,а можливості.Якщо Польща надасть таку можливість : матеріально,законодавчо...,тоді людина має таку можливість,і тоді залежить від її власного бажання.А лиш з бажанням ....як в Гамериці може бути)
показати весь коментар
17.12.2025 20:13 Відповісти
Вот-вот. А то смешные рассуждения людей, живущих на птичьих правах. Там по щелчку пальцев это положение может измениться. Сейчас Польше выгодно такое количество рабочих рук с зарплатой в среднем ниже, чем у поляков, да к тому же на рабочие специальности. Если завтра ситуация поменяется, 40% никто спрашивать не будет