Мережі супермаркетів призупиняють роботу окремих магазинів через холод і проблеми зі світлом. В уряді відреагували

Чому мережі супермаркетів призупиняють роботу окремих магазинів

Через відключення електроенергії, а також вихід з ладу електрогенераторів, частина супермаркетів у Києві та області тимчасово призупинила роботу.

Зокрема, про це повідомили у мережах Novus та "Сільпо", пише українська редакція Forbes.

Станом на ранок 13 січня не працювали близько 17 супермаркетів Novus у Києві та області. На офіційному сайті ритейлера також оприлюднили перелік магазинів, де вказано їх статус.

"За високого навантаження генератори потребують обслуговування, тож у разі відключень окремі локації можуть тимчасово не працювати або працювати з обмеженнями – після технічних робіт магазини повертаються до звичного режиму", – уточнили в пресслужбі Novus.

У мережі "Сільпо" також повідомили, що через низьку температуру й часткові блекаути обладнання в окремих супермаркетах виходить з ладу, у таких випадках магазин може бути ненадовго зачинений.

Своєю чергою міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев повідомив, що провів нараду з керівниками найбільших торговельних мереж.

"Абсолютно всі мережі підтвердили: системних закриттів супермаркетів немає. Серед складнощів, які відзначає бізнес, – обладнання в магазинах інколи виходить з ладу через велике навантаження та затяжні морози, що ускладнює сервісне обслуговування. Відповідно іноді супермаркети тимчасово зачиняються", – написав міністр у Facebook за результатами наради.

Він додав, що держава зацікавлена у стабільній роботі ритейлерів, особливо, якщо довгі відключення світла триватимуть.

"Держава зі свого боку також веде переговори із міжнародними партнерами про збільшення постачання генераторів та запчастин. Наше головне завдання зараз – аби попри тривалі відключення електроенергії, українці і надалі мали безперебійний доступ до продуктів в магазинах, а також могли зарядити там гаджети, скористатися інтернетом чи розігріти їжу", – додав Соболев.

Топ коментарі
+17
по законам воєнного часу ЗЄльоні мали б само-убіться об стінку за все те горе, яке вони наголосували у 2019-му році

.
показати весь коментар
13.01.2026 15:32 Відповісти
+15
Навіть якщо так, то це їх право. Держава не може забезпечити нормальні умови
показати весь коментар
13.01.2026 15:24 Відповісти
+13
це - приватний бізнес, в отже, їх справа працювати чи ні.

.
показати весь коментар
13.01.2026 15:24 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
брешуть шо генератори виходять з ладу , на паливо не хочуть тратитись
показати весь коментар
13.01.2026 15:20 Відповісти
Навіть якщо так, то це їх право. Держава не може забезпечити нормальні умови
показати весь коментар
13.01.2026 15:24 Відповісти
а якщо до стінки поставити по правилам воєнного часу
показати весь коментар
13.01.2026 15:29 Відповісти
Номер закона "правил военного времени"? И по пунктам перечислите, плиз, все эти правила. И прекращайте смотреть совковые фильмы про войну.
показати весь коментар
13.01.2026 15:33 Відповісти
Тобі нижче вже відповіли, кого до стінки треба ставити. Але сам факт, що в твоїй голові виникла така думка, вже багато (негарного) про тебе каже.
показати весь коментар
13.01.2026 15:34 Відповісти
Фільмів передивився? Пострелун чи пострєлєц? Так і до стінки ж тебе не притулиш, старечий горб заважатиме.
показати весь коментар
13.01.2026 16:29 Відповісти
це - приватний бізнес, в отже, їх справа працювати чи ні.

.
показати весь коментар
13.01.2026 15:24 Відповісти
а якщо до стінки поставити по правилам воєнного часу
показати весь коментар
13.01.2026 15:28 Відповісти
по законам воєнного часу ЗЄльоні мали б само-убіться об стінку за все те горе, яке вони наголосували у 2019-му році

.
показати весь коментар
13.01.2026 15:32 Відповісти
І чого б це зельоним самоубіваться? У них не було докорів сумління і тоді коли вони голосували по приколу, і немає зараз коли вони сидять в теплій Європі на виплатах.
показати весь коментар
13.01.2026 15:55 Відповісти
Дтек тех так? Ку ку ***...
показати весь коментар
13.01.2026 15:34 Відповісти
Это не так. Приватный бизнес должен соблюдать законы и правила. Если указано, что магазин работает ежедневно с .. до, то он обязан так работать. Если нет черезвычайных обстоятельств, типа обстрела. Отсутствие энергии - не черезвычайные обстоятельства - это легко решается.
показати весь коментар
13.01.2026 18:59 Відповісти
Если не хотят работать в таких условиях, пусть продают бизнес, тому, кто хочет.
показати весь коментар
13.01.2026 19:02 Відповісти
в нас біля АТБ стоїть генератор як буханка , тихо працює
показати весь коментар
13.01.2026 15:27 Відповісти
У великих маркетів одноденна виручка в десяток мільйонів мабуть . Генератори потужністю 250- 300 кВт ( гадаю цієї потужності цілком достатньо для великих маркетів ) палива спалюють десь - пару тонн на добу ( на 100 тис грн приблизно ) . Для гіпермаркету це - копійки .
Збитки від простою в них набагато більші .
показати весь коментар
13.01.2026 15:52 Відповісти
Не можуть завести свої поверпаки через морозяку. Біля мене в двох супермаркетах не працюють з учора. Чув як намагались запустити.
показати весь коментар
13.01.2026 17:37 Відповісти
ну то йди та застрелись, бот ЗЄльоний !

.
показати весь коментар
13.01.2026 15:33 Відповісти
я не зеленний Я Шоколадний
показати весь коментар
13.01.2026 15:36 Відповісти
які докази маєте?
показати весь коментар
13.01.2026 16:23 Відповісти
Таблеток успокоительных выпей - "Шоколадный"!
показати весь коментар
13.01.2026 17:22 Відповісти
Саботаж - це навмисне приховування, недбале виконання або повний зрив роботи чи якихось заходів, прихована протидія чомусь, щоб завадити їх здійсненню, часто під виглядом виконання, що є формою опору, економічної боротьби чи протесту.
показати весь коментар
13.01.2026 15:31 Відповісти
то коли Міндіча до стінки? Їрмака? Татарова? і їх шлюху Свириденко? Чи не на часі?
показати весь коментар
13.01.2026 15:35 Відповісти
Ахаха, десь чув термін, нарив детальне визначення, а до чого застосувється так і не зрозумів)))))))
Не ганьбися чувак.
показати весь коментар
13.01.2026 15:36 Відповісти
недбале виконання або повний зрив роботи
показати весь коментар
13.01.2026 15:38 Відповісти
Саботаж це усунення від виконання посадових обов'язків ефективного Голови СБУ Малюка
та інша політична возня ЗЄлених з намаганням втриматись у влади в критичний для виживання Держави час замість мобілізації всіх сил для оборони України

.
показати весь коментар
13.01.2026 15:38 Відповісти
🫡 Малюк заспокоїв українців, що у рашистів буде і далі палати «бавовна»: генерал-лейтенант заявив, що йде з посади, але не з системи СБУ.

«Я присвятив весь свій час, щоб у ворога земля горіла під ногами. СБУ безперервно била агресора - на землі, у повітрі, на воді та навіть під водою» - Малюк.
показати весь коментар
13.01.2026 15:41 Відповісти
Менше читай бравурну писанину і с ходу не вірь всьому що написано.
показати весь коментар
13.01.2026 18:25 Відповісти
В уряді відреагували: "Відповідно іноді супермаркети тимчасово зачиняються", - написав міністр у Facebook.)))))))))
показати весь коментар
13.01.2026 15:43 Відповісти
А чому до цього часу не зачинились?
Ціни - космічні, товари - нікчемні, донатів на ЗСУ не доб'єшся.
показати весь коментар
13.01.2026 15:43 Відповісти
ну то й зачинились !
що навіть їжу не можна розігріти в магазині - при Пороху про таке й не уявляли
довели ЗЄльоні Україну до національної катастрофи !

ніколи знову ЗЄлєнський !

Україні потрібен Гетьман !

.
показати весь коментар
13.01.2026 15:53 Відповісти
Пити менше треба. Хтось примушує там щось купувати?
показати весь коментар
13.01.2026 16:25 Відповісти
хуженєбудєт! хотпаржом. лішьбинєбарига
показати весь коментар
13.01.2026 15:52 Відповісти
Цікаво, а що з продуктами, які в них в холодильниках залишились? Тобто, підсумок: мороз, світла немає, їжу- хліб, молочне купляти - куди йти чи їхати, наприклад, старим людям? Кому це прийшло в голову? Чи суцільна путіно-оманська програма упокорення - знищення українців? ДТЕК же теж приватний, він таких диких заяв, слава богу, не робить. А новус там якесь литовське чи російське...
показати весь коментар
13.01.2026 16:32 Відповісти
Хиртунишки,к имеющимся налоговым льготам будут просить дополнительные,пухлые конверты неверное уже готовы.
показати весь коментар
13.01.2026 17:32 Відповісти
Насувається справжній звіздець.
показати весь коментар
13.01.2026 18:23 Відповісти
Державу повністю розікрали, Україна стала гола, боса й з протягнутою рукою!
Не залишилось ні державних підприємств, ні магазинів. Почався розпродаж землі.
показати весь коментар
13.01.2026 19:34 Відповісти
Мародер зеОманський завів Україну у енергетичну пастку. Він не готував захисні споруди енергетичних об'єктів і не будував невеликі енергооб'єкти, щоб одним вибухом не могли бути знищеними, в замість цього мародерив кошти і відправляв двушки москалям, про що свідчить викриті детективами НАБУ факти мародерства. Мародер зеОманський, перетворив Україну на корабель який пливе в розбурханому морі без стерна і вітрил. В Україні москалі зруйновали енергетику і руйнують далі, а відповідального за це міністра немає уже півтора місяці і зеОманський на це ніяк не реагує. Це може привести до блекауту, так як ніхто за енергетику не відповідає. Не реагує він і на те що м'ясник сирський уже майже два роки гробить воїнів і здає Україну. І сьогодні москалі знаходяться біля Запоріжжя і ідуть на Павлоград.
показати весь коментар
13.01.2026 21:16 Відповісти
розкажи де і як ти страждаєш ?
показати весь коментар
14.01.2026 09:51 Відповісти
Суцільна зрада. Вам же написали-"За високого навантаження генератори потребують обслуговування, тож у разі відключень окремі локації можуть тимчасово не працювати або працювати з обмеженнями - після технічних робіт магазини повертаються до звичного режиму". Генератори гудять сутками через відсутність світла. Ще й на морозах. Думаєте вони не ламаються чи їх обслуговувати не треба ? Вчора намагалися на роботі після ночі запустити дизельний генератор з автозапуском-так він тільки з третього разу запустився. Хоча раніше ніяких проблем не було, і пальне з тієї ж заправки що і раніше.
показати весь коментар
14.01.2026 08:47 Відповісти