У ДСНС пояснили, які пристрої дозволено заряджати в Пунктах незламності

зарядка

Пункти незламності функціонують для того, щоб кожен відвідувач мав змогу зігрітися, зателефонувати близьким або підзарядити гаджети, однак вони не призначені для заряджання потужних електростанцій.

Оскільки ресурс генераторів є обмеженим, у таких пунктах діють певні обмеження, повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій.

Основні правила:

  • Пріоритетом №1 є заряджання телефонів, павербанків та ліхтариків, щоб допомогти максимально великій кількості людей одночасно.
  • Підключення потужних станцій (на кшталт EcoFlow) залежить від технічних можливостей генератора чи іншого резервного джерела живлення в конкретному пункті. Рішення щодо допуску таких пристроїв ухвалює відповідальна особа на місці.
  • Обмеження вводяться тому, що велика станція (орієнтовною потужністю від 1–1,2 кВт і більше) може спричинити перевантаження електрогенеруючого обладнання, унаслідок чого інші відвідувачі не зможуть підзарядити свої гаджети.

"Наразі немає окремого закону чи регламенту, який би чітко обмежував потужність пристроїв у ватах. Тому все залежить від потужності обладнання в конкретному пункті – чергові оцінюють ситуацію на місці, щоб енергії вистачило кожному", ‒ зазначили у ДСНС.

Як повідомлялося, "Укрзалізниця" відправила в регіони України понад 30 "вагонів незламності", серед яких 14 мобільних пунктів прямують до прифронтових областей. У таких вагонах передбачено все необхідне: працює опалення за будь-якої погоди, доступні зарядні станції від генератора та портативних джерел, встановлені холодильник і мікрохвильова піч, забезпечений стабільний зв’язок через Starlink.

Для дітей облаштовано окреме купе з іграми, книжками та мультфільмами, а для людей з тваринами – спеціально обладнані pet-friendly купе.

Топ коментарі
+9
Потужні електростанції можна заряджати у наєма, галущенка, деркача, міндічів і Голобородька.
показати весь коментар
22.01.2026 13:43 Відповісти
+4
Так крутіше звучить. Так само як капітуляцію називають мірним планом а масовий виїзд людей з України процвітанням
показати весь коментар
22.01.2026 13:52 Відповісти
+3
зарядка таких пристроїв може призвезсти до поломки пунктів незламності.
показати весь коментар
22.01.2026 13:53 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Потужні електростанції можна заряджати у наєма, галущенка, деркача, міндічів і Голобородька.
показати весь коментар
22.01.2026 13:43 Відповісти
Все життя ці пункти називалися "Пунктами обігріву", але тут нас накрило "незламністю". Але то таке. В принципі все логічно. Я у своїй Delta 2 зменшую потужність заряду (як правило 200 або 400 Ватт виставляю) і ніяких проблем
показати весь коментар
22.01.2026 13:45 Відповісти
Так крутіше звучить. Так само як капітуляцію називають мірним планом а масовий виїзд людей з України процвітанням
показати весь коментар
22.01.2026 13:52 Відповісти
У Вас батарея 1024 Вт? Якщо заряджати на 200 Вт, то це буде ДУЖЕ довго. Але якщо у Вас вільного часу багато, то можете і почекати. А що робити тим, у кого місткість 2000 і більше?
показати весь коментар
22.01.2026 14:02 Відповісти
Якщо вже спромоглись на станцію місткістю 2000 плюс то не жабтесь, а прикупіть до неї ще й який маленький дешевий дирчик. Будете виносити його у двір та заряджати свою дорогу станцію.
показати весь коментар
22.01.2026 16:27 Відповісти
Я то не спромігся. Але от, наприклад, у знайомих є. І дирчик вони собі легко можуть дозволити. Але живуть на одинадцятому поверсі, тому їх це зупиняє. Під час блекаута не натягаєшся. Вага станції чималенька + дирчик. Це, хіба що, на балконі тулити, але це заборонено.
показати весь коментар
22.01.2026 16:33 Відповісти
У мене простенька нерозкручена станція 296 wh Підключив до квартирного щитка через трьохпозиційний перемикач. Три секунди і світло вже є. Але під напругою тільки освітлення, роутер з оптикою і одна розетка для кухонного тв. Хватає на 4 години ходити по квартирі включать виключать світло і тільки на кухні постійно горить група з трьох лампочок і ТВ брехунець. Без ТВ набагато довше. Просто використовувати тоді ноут для розваг тощо. Якщо нерегулярні аварійні виключення то вручну підключаю до квартирного котла щоб годину на 90 градусів води помолотив. Так вдається не опускати температуру в квартирі до критичних позначень. Єдине жалію що не купив брендовий який швидко заряджається. Але він в півтора рази дорожчий був.
показати весь коментар
22.01.2026 17:27 Відповісти
Кожний викручується як може. Наприклад, ось так:

https://www.youtube.com/watch?v=6y0kU3zn5eM
https://www.youtube.com/watch?v=QNBfkFtHhqM
показати весь коментар
22.01.2026 17:37 Відповісти
До речі, якось раніше над цим не замислювався (ну бо потреби такої не було). Чому людство, яке літає у космос, спускається на рекордні глибини світвого океану, підкорило енергію атому та навчилося клонувати тварин НЕ МОЖЕ зробити БЕЗШУМНИЙ генератор??? Ну от реально, це ж найбільший його недолік.

Парадокс...
показати весь коментар
22.01.2026 17:43 Відповісти
Думаю, просто немає сенсу робити побутовий генератор безшумним. Буде неоправдано дорого обесшумка коштувати. Десь для воєнних цілей можливо.
показати весь коментар
22.01.2026 19:21 Відповісти
А електромобілі можна?
показати весь коментар
22.01.2026 13:49 Відповісти
От якби від зарядних станцій для електромобілів такий фокус можна було провернути. Насправді, це реально:

https://www.youtube.com/watch?v=PH7r3bascCk
показати весь коментар
22.01.2026 14:09 Відповісти
"умілЯють" альогархи які несуть свої екофло-монстри до пуКів Зєлєнського незламності - за кільканадцять тисяч грн девайс купив, а на пару тисяч грн за півкіловатну сонячну панель бабла чи розуму не вистачило?..
показати весь коментар
22.01.2026 13:49 Відповісти
А Ви цікавилися цим питанням? Ви в курсі, що взимку підзарядитися від сонячних панелей взагалі нереально? Якщо пощастить, то оторимаєте десь 50 Вт. А це навіть для зарядної станції з невеличкою батареєю просто жалюгідно мало. Ба більше, навіть влітку це проблематично.
показати весь коментар
22.01.2026 14:06 Відповісти
для тих, хто хоче "усе й одразу і безкоштовно" далі можна не читати..
ми говоримо про пристойне виживання, а не про розкошування.. у мене останні дні - електрика 3 години на добу максимум.. звісно є акумулятор безпонтовий б.в. ліфер 12В 25АГ куплений влітку за 800грн... звісно енергозберігаючі телевізор і комп. з можливими (налаштовується) енерговитратами дО 15Вт кожен (підбирав ще дО 2013го).. і ледлампи.. генератор бензин-газ (з 2010го) також є та поки його не вмикав..
у мене ще з часів йаника по-наростаючій 50 + 140 + 260+ 260 + 430Вт і дещо на практиці знаю, усе що раджу перевірено на собі за свої реальні копійки.. тим, хто гріє бойлери чи басейни-електроплити - це не до мене.. пару сезонів вертикальна панель на стіні 260 Вт спокійно постачала середню потужність...
можна було б написати цілу брошюру - та кому це потрібно? - у нас дУже вумні жлоби обирають йаників та зеленських і очикують чюююда...
а взагалі, живіть як хочете і не кажіть, що вас не попереджали..
показати весь коментар
22.01.2026 14:58 Відповісти
Я не зрозумів - Ви у приватному будинку живете чи у багатоповерхівці?

І 260 Вт це ні про що. І отримували Ви їх "стабільно" лише за умови прямих сонячних променів і абсолютно безхмарного неба. Такі умови взимку дуже важко отримати щодня. Це просто неможливо. Влітку ще так-сяк, і то - як я вже писав вище - отриманої потужності жалюгідно мало для великої зарядної станції.
показати весь коментар
22.01.2026 15:07 Відповісти
ТВ до 15 ватт це що, наладонник який?
показати весь коментар
22.01.2026 16:29 Відповісти
..виявляється іноді навіть цікаво направити у вІрному рУслі непевнених 73%вих (чи дуже впевнених у собі осіб)..
я - не Зеленський, я не брехатиму, мій LG 28LB450U при середньому енергоспоживанні - приблизно 15Вт (на максимумі, можливо, 35Вт - ніколи не використовував бо аж занадто світить), в екорежимі - взагалі 7-8Вт.. а пк-монітор філіпс (він не поряд натепер, у селі, а я натепер у "замерзаючому" Києві - точно не скажу) - також 7Вт
завжди обирав енергоефективну техніку..
показати весь коментар
22.01.2026 17:26 Відповісти
ШІ каже що 8 вт не буває незалежно від розміру ТВ ні в якому екорежимі. Дуже мало.
показати весь коментар
22.01.2026 17:34 Відповісти
..напевне я дуже здивую вАш ШІ - є у мене нонейм китайський 4.5 дюймовий моніторчик (використовував для мініпк Raspberry3, здається, бо не поряд зараз, ардуіно.уа магазинчик у допомогу, якщо шо) - так там взагалі 3-4Вт (мережевий лічильник навіть майже не фіксує витрати його)..
і да - ШІ досить суттєво, іноді, помиляється бо його вУмність базується на тупості людської мережі на якій він "пасеться".. не варто на 100% орієнтуватися на ШІ.. поки що.. іноді він помиляється, перевірено - він (ШІ) навіть вибачався кілька разів, бо він не людина, часом дуже вперто-тупорила...
показати весь коментар
22.01.2026 18:03 Відповісти
Завжди пишуть що панель взимку в середньому дає 10 відсотків потужності від середньої влітку.
показати весь коментар
22.01.2026 17:36 Відповісти
Мене ідея з сонячними панелями дуже інтригувала. Але потім почав читати, дивитися відео, спілкуватися з людьми. І зрозумів, що для наших широт це не варіант. Десь для півдня, де сонце майже цілий рік світить, так. Але для нас це невиправдано.
показати весь коментар
22.01.2026 17:47 Відповісти
В багатоповерхівці нема де встановити ту панель.
Вже давно б собі забезпечив кілька сонячних кВт, якби було куди їх "приліпити"
показати весь коментар
22.01.2026 14:08 Відповісти
..вибачте, звісно, але я вам ставити її не стану..
показати весь коментар
22.01.2026 15:05 Відповісти
Та за що ви вибачаєтеся, її ніхто мені тут не поставить.
Хіба що якимось дивом я викуплю весь дах будинку
показати весь коментар
22.01.2026 15:21 Відповісти
..певну кількість років мешкав на 13му поверсі лівогоберега на Троєщині, було кілька метрів балкону південного напрямку, стояла супутникова тарілка, міг поставити, як мінімум, 1кВт панелей але життя склалося так, що мусив придбати 6 соток дачі у Києві, а згодом (щоб отримати грьОбану прописку хочаб десь) 0,5Га вже в області, і ні про що не шкодую - вимушені інвестиції й досі підтримують "старого діда" у ******** умовах.. і не тільки мене самого... тримайтеся - тимчасові складнощі у житті дають позитивні поштовхи у розвитку.. усе буде добре..
показати весь коментар
22.01.2026 16:38 Відповісти
щось наші тимчасові складнощі затягнулися
показати весь коментар
23.01.2026 03:32 Відповісти
зарядка таких пристроїв може призвезсти до поломки пунктів незламності.
показати весь коментар
22.01.2026 13:53 Відповісти
Не такі вони вже й незламні ті пункти
показати весь коментар
22.01.2026 14:42 Відповісти
Тоді буде білюорд "задонатьте на ремонт пункту НЕзламності... Бо зламаний "
показати весь коментар
22.01.2026 14:51 Відповісти
Що, вже бідосі почали тесли та другі електрокари заряджати?
показати весь коментар
22.01.2026 15:06 Відповісти