Долар впав до найнижчого рівня за чотири роки: Трамп заявив, що це "чудово" для бізнесу

трамп

28 січня долар досяг найнижчого рівня з початку 2022 року після того, як президент США Дональд Трамп охарактеризував знецінення американської валюти як "чудовий" результат для бізнесу.

Індекс спотового долара впав на 1,2%, що призвело до зміцнення єни, євро та фунта стерлінгів, повідомляє Вloomberg.

"Ні, я думаю, що це чудово. Я думаю, що бізнес, який ми ведемо, має чудові результати", ‒ заявив Трамп журналістам в Айові у вівторок, коли його запитали, чи хвилюється він через падіння валюти.

Коментарі Трампа поглибили найглибше падіння долара з моменту введення ним тарифів минулого року, викликавши обвал ринків і побоювання, що його непередбачувані політичні рішення змушуватимуть іноземних інвесторів уникати інвестицій у США.

Президент США давно звинувачує інші країни в прагненні знижувати обмінні курси для стимулювання експорту, тоді як міністр фінансів Скотт Бессент наголосив на різниці між ціною долара та його вартістю як резервної валюти. Через це останні коментарі Трампа сприйняли як сигнал для трейдерів продавати американську валюту.

Частково падіння долара було пов’язане з різким відновленням єни минулого тижня, оскільки трейдери очікували можливого втручання японських чиновників для підтримки національної валюти.

Водночас ослаблення долара підсилювала непередбачувана політика Трампа, що спричинила занепокоєння серед закордонних союзників та інвесторів: його погрози щодо захоплення Гренландії, тиск на Федеральну резервну систему, податкові зниження, які поглибили дефіцит, та стиль керівництва, що посилив політичну поляризацію США.

Послаблення долара відбувається попри зростання дохідності державних облігацій та очікування, що ФРС призупинить зниження процентних ставок на засіданні в середу ‒ обидва фактори зазвичай вважаються підтримкою валюти.

Як повідомлялося, Міжнародний валютний фонд готується до можливого швидкого розпродажу активів, номінованих у доларах США. Про це заявила директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва.

Її коментарі пролунали на тлі занепокоєння інвесторів через масштабні тарифи та атаки Дональда Трампа на незалежність Федеральної резервної системи й верховенство права, що ставить під сумнів стабільність долара, який домінує у світовій фінансовій системі з кінця Другої світової війни.

З моменту повернення Трампа до Білого дому в січні 2025 року вартість долара знизилася більш ніж на 9% щодо кошика ключових валют, а падіння долара щодо євро виявилося ще глибшим — майже 12%.

Топ коментарі
+11
Трамп мабуть подивився старе відео плєшивого економіста про користь від дешевого рубля і переповів ту історію.
показати весь коментар
28.01.2026 11:35 Відповісти
+7
Дебил.
показати весь коментар
28.01.2026 11:33 Відповісти
+7
теперь за долар можно купить больше рублей
показати весь коментар
28.01.2026 11:35 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Дебил.
показати весь коментар
28.01.2026 11:33 Відповісти
Трамп мабуть подивився старе відео плєшивого економіста про користь від дешевого рубля і переповів ту історію.
показати весь коментар
28.01.2026 11:35 Відповісти
трамп подивився, що робить НБУ з курсом гривні, і зробив так само.
показати весь коментар
28.01.2026 12:45 Відповісти
теперь за долар можно купить больше рублей
показати весь коментар
28.01.2026 11:35 Відповісти
Еконміка сша зруйнувалася.
Дебіл Трумп каже "це гарно для бізнесу... для мого бізнесу. Можна все скупити за 3 копійки з зп від куйла"
показати весь коментар
28.01.2026 11:36 Відповісти
Навіщо нам ці інформація про долар в США? У нас самих щоденно знецінюється гривня і б'є нові рекорди. Чи це такий метод відволікання уваги?
показати весь коментар
28.01.2026 11:37 Відповісти
Як ти голосував в 2019-му? Не відповідай, знаю: за слуг уродів з головкою ЕрЗе. От і маєш результат. Всі маємо. Результати не тільки в фінансовій сфері....
показати весь коментар
28.01.2026 11:49 Відповісти
Якщо ти знаєш, то навіщо запитуєш, виставляючи себе самого на жалюгідне посміховище?🙂
Це по перше.
По друге, ти не можеш знати як я голосував. Я теж можу сказати, що ти голосував за Медведчука, але я ж не ****@бол...
По третє, ти підіграв владі, зігравши роль корисного ідіота для неї, переключивши мою тему зі знецінення валюти.
Наостанок нагадаю, що євро уже продається по 52 гривні.
показати весь коментар
28.01.2026 12:36 Відповісти
Завдяки рудому поцу долар б'є наш рекорд зі знецінення.
https://censor.net/biz/comments/locate/3597645/0f2a8365-9526-4ea5-ac02-cb9cd05ba4f6
показати весь коментар
28.01.2026 12:00 Відповісти
Долар не може бити наш рекорд, ти порівнюєш кругле з м'яким. Рекорд падіння гривні може бути побите лише більшим рекордом падінням гривні. Скоро ти почнеш писати, що "Трамп нагадив тобі в ліфті та під'їзді". Це буде твоя ментальна єдність з московитами, у яких Байден з обамою обсцикали підїзди😄
показати весь коментар
28.01.2026 12:42 Відповісти
Долар впав до найнижчого рівня за чотири роки: Трамп заявив, що це "чудово" для бізнесу
Курс гривні зміцнився щодо долара США
Одне з іншим скласти - важка праця.
Втім, кому це я?
У вас задача - кричати якомога гучніше "всьо пропало!"
показати весь коментар
28.01.2026 12:45 Відповісти
Ну як у русні: будь-які новини - гарні.
Піднявся - добре. Впав - ще краще.
показати весь коментар
28.01.2026 11:44 Відповісти
Старовинний анекдот з архівів совку (тоді ще в грошовому обороті була німецька марка) :
Маленька донька валютної спекулянтки (міняли) розкладає поштові марки, які вона колекціонує, раптом кличе мати
- Мамо, мамо! Марка впала!
- Нічого, доню, зате долар піднявся!
показати весь коментар
28.01.2026 13:41 Відповісти
інфляція - як?

Хоча: реднекам все пох. Он, є родичі в США, в штаті Теннесі, наскрізь реднековому. І визнають, що ціни неймовірно підскочили (окрім на бензин); але за трампістів восени знову проголосують...
показати весь коментар
28.01.2026 11:46 Відповісти
Реднеки = русняве бидло = наші зєлєні = європейські довбойоби-євроскептики.
Брати за розумом.
показати весь коментар
28.01.2026 11:49 Відповісти
точно
показати весь коментар
28.01.2026 11:50 Відповісти
ну, родичів в мене таких нема, але є кілька знайомих, які, якщо що, знов проголосують за зеленське.
тож чому нас мають дивувати реднекі. невиліковні й канають невиліковними.
показати весь коментар
28.01.2026 11:51 Відповісти
Гривня продовжує рекордно знижуватися щодо євро: Нацбанк встановив офіціний курс на середу
Курс гривні зміцнився щодо долара США, але продовжує оновлювати історичні мінімуму щодо євро другий день поспіль.
Це не гривня зміцнилась, це долар падає швидше, ніж гривня.
Докерувався, старий маразматик.
Золотой вєк, ****.
показати весь коментар
28.01.2026 11:48 Відповісти
дібілоїд
показати весь коментар
28.01.2026 11:50 Відповісти
Відносно золота уся бумага на світі у пала за рік на 50%..., безконтрольне друк грошей і збільшення боргів приведе до очевидно результату інфляції, в один момент папір знеціниться на 80-90%, що для боржників супер, а ці хто зберігає свої заощадження в папері вішатимуться...
показати весь коментар
28.01.2026 11:53 Відповісти
І хто на цьому заробив,всім відомо,тільки не американський народ
показати весь коментар
28.01.2026 12:27 Відповісти
Чим большє рубллєй доларов дают за доллар Євро тєм лучшє для економікі. А чого ви хотіли, всі диктатори в одній школі навчались
показати весь коментар
28.01.2026 12:27 Відповісти
"Дональд Трамп охарактеризував знецінення американської валюти як "чудовий" результат для бізнесу"

по этой логике самый чудовий результат у зимбабве
показати весь коментар
28.01.2026 12:44 Відповісти
Білий дім ....амеріканський *** наріум ,з головним *** ньком трампом ...
показати весь коментар
28.01.2026 12:45 Відповісти
Трамп все більше нагадує "внутрішній голос ковбоя Джо".Не буду пересказувати анекдот про ковбоя Джо,який у всьому слухався свого внутрішнього голосу,нагадаю тільки його кінцівку."Нам обом пі...дєц - встиг сказати внутрішній голос"...
показати весь коментар
28.01.2026 12:51 Відповісти
ше один "па плану". Дибіл: у тебе виручка падає при продажу, ідіотіна. Ну да, з точки зору боргу ще скажи, шо добре
показати весь коментар
28.01.2026 13:10 Відповісти
атріцатєльний рост
показати весь коментар
28.01.2026 13:21 Відповісти
Чому Трамп каже, що це "чудово"?

Бо його логіка проста і прмітивна: слабка валюта робить товари США дешевшими для іноземців. Якщо наприклад американська автівка чи пшениця коштують менше в євро чи єнах, їх купуватимуть охочіше. Це допомагає виробникам і нафтогазовому сектору. Такі гіганти, як https://www.google.com/url?sa=i&source=web&rct=j&url=https://www.commercetrustcompany.com/research-and-insights/articles/the-u.s.-dollars-new-role-in-the-global-economy&ved=2ahUKEwje8repg66SAxXk5ckDHXP5O0cQy_kOegQIBRAC&opi=89978449&cd&psig=AOvVaw07-wL_DHd06JuZsGTdDN61&ust=1769682537634000 Apple чи Microsoft, заробляють гроші по всьому світу. І коли вони переводять прибутки з міцної євро назад у слабкий долар, то звісго ж цифри у звітах виглядають значно більшими. Абсурд полягає в тому, що "вигода для бізнесу" часто йде всупереч інтересам звичайних людей: Слабкий долар автоматично робить весь імпорт дорожчим. Техніка, одяг та сировина, які США купують за кордоном, стають дорожчими для американців. Гроші в кишенях людей знецінюються. Це як радіти, що твій товар дешевий, забуваючи, що тепер ти сам не можеш дозволити собі купити чужий. Доні як тупий селюк не розуміє ,що це як радіти, що ти продаєш свої яблука за копійки і в тебе їх розгрібають (бізнес росте), але водночас виявити, що за отримані гроші ти вже не можеш купити хліб у сусідньому селі, бо він став занадто дорогим (рівень життя падає). НЕ розуміє він також і того, що падіння долара через https://www.google.com/url?sa=i&source=web&rct=j&url=https://thepage.ua/ua/news/tramp-prodovzhuye-obvalyuvati-dolar-yaki-naslidki&ved=2ahUKEwje8repg66SAxXk5ckDHXP5O0cQy_kOegQICRAD&opi=89978449&cd&psig=AOvVaw07-wL_DHd06JuZsGTdDN61&ust=1769682537634000 політичну нестабільність або мита лякає інвесторів. Вони можуть почати розпродавати активи США, що б'є по фондовому ринку в довгостроковій перспективі.....І тут його предвиборче гасло ,,Зробимо Америку знову великою" виглядає якось дуже іронічним і комічним....
показати весь коментар
28.01.2026 13:47 Відповісти
Фінансові і політеконромічні знання на хліб не намажеш

дайош прості рішення, наріду нравіца