Доходи Росії від експорту нафти зросли до максимуму від початку вторгнення в Україну, – Bloomberg

Доходи Росії від експорту нафти зросли вдвічі, – Bloomberg

Доходи Росії від експорту нафти зросли до рекордного за останні чотири роки рівня завдяки стрибку цін внаслідок війни на Близькому Сході, збільшенню обсягів експорту та послабленню санкцій.

За останні три тижні Росія отримувала від експорту нафти в середньому $270 мільйонів на день порівняно зі $135 млн у січні, це найвищий показник з березня 2022 року, невдовзі після вторгнення російських військ в Україну, свідчать підрахунки Bloomberg.

Окрім збільшення обсягів експорту, Москва також використовує послаблення санкцій США, які дозволили покупцям купувати російську нафту, завантажену на судна до 12 березня.

За останніми даними, експорт нафти з Росії морем в середньому становив 3,6 мільйона барелів на день протягом чотирьох тижнів до 22 березня. Це приблизно на 160 000 барелів на день більше, ніж за період до 15 березня, але все ще приблизно на 270 000 барелів на день менше, ніж на піку у грудні.

Завдяки рішенню США значно збільшила закупівлі російської нафти Індія – в середньому до 1,14 мільйона барелів на день у березні, порівняно з 1,09 мільйона барелів на день у лютому.

Водночас Росія суттєво збільшила завантаження нафти на танкери, тому обсяги сировини "на воді" залишаються на рівні близько 135 мільйонів барелів, що лише трохи менше пікових значень.

Загалом 37 танкерів завантажили 28,5 мільйона барелів російської сирої нафти за тиждень до 22 березня, показують дані відстеження суден та звіти портових агентів. У середньому за добу постачання нафти з РФ за тиждень до 22 березня зросли до 4,07 мільйона барелів на добу.

Як повідомлялося, різке зростання цін на нафту, спричинене війною Ізраїлю та США проти Ірану, дозволило російському уряду відкласти запланований секвестр федерального бюджету та перегляд так званого "бюджетного правила". 

Очікується, що доходи російського бюджету від нафти та газу зростуть на 70% у квітні, порівняно з березнем, досягнувши 0,9 трильйона рублів, що є найвищим рівнем з жовтня 2025 року.

Таким чином, російська економіка є однією з небагатьох країн у світі, які виграли від війни США та Ізраїлю проти Ірану, зауважує Reuters.

Топ коментарі
+3
Подякуйте старому педофілу Донні який хоче щоб ви ще й в придачу Донбасс здали кацапам поки вас х*ярять їхні ракети та шахеди. Арт оф зе писдил епта
показати весь коментар
25.03.2026 22:34 Відповісти
+2
Нетаньягу, який науськав Трампа на війну з Іраном, фактично підіграв путіну у війні з Україною.
Тепер путін поставить пам'ятник Нетаньягу, як рятівнику Росії, поруч з пам'ятником Кузьмі Мініну і Дмитру Пожарському на Червоній площі.
показати весь коментар
25.03.2026 17:58 Відповісти
+1
Постає питання майбутнього російського газу. На початку року Брюссель домовився про повну заборону російського імпорту зрідженого природного газу з 1 січня 2027 року, а трубопровідного газу - з 1 листопада 2027-го.
Але тепер ЄС готовий купувати російську нафту і надалі. Те саме буде і з газом.
показати весь коментар
25.03.2026 17:56 Відповісти

Завантаження...