869 13

ВВП України в першому кварталі скоротився вперше за три роки, – Держстат. ІНФОГРАФІКА

ВВП України в першому кварталі скоротився вперше за три роки

Реальний ВВП України в першому кварталі 2026 року зменшився порівняно з попереднім кварталом на 0,7% (з урахуванням сезонного фактору), а порівняно з першим кварталом торік – на 0,5%.

Про це свідчать дані Державної служби статистики.

При цьому зростання в четвертому кварталі минулого року становило 2,8%, а в січні-березні торік – на 0,8%.

Таким чином, це перше падіння ВВП із першого кварталу 2023 року, коли українська економіка просіла більше ніж на 10%.

ВВП України в першому кварталі скоротилася вперше за три роки

Прогноз ВВП України

Раніше Національний банк України погіршив прогноз інфляції в Україні на поточний рік із 7,5% у попередньому січневому прогнозі до 9,4%, а на 2027 рік – з 6% до 6,5%.

Окрім того, НБУ очікує зростання реального ВВП у 2027 році на рівні 1,3%, тоді як у січневому Інфляційному звіті він прогнозував 1,8%, у жовтневому – 2%.

У січні НБУ погіршив прогноз інфляції та зростання ВВП України через наслідки російських ударів по енергетиці. Зокрема, макроекономічний прогноз Нацбанку передбачав, що за результатами 2026 року інфляція сповільниться до 7,5%, у 2027 році – знизиться до 6% і досягне цільового рівня 5% у 2028 році.

Згідно із попереднім прогнозом, оприлюдненим в Інфляційному звіті за жовтень минулого року, Нацбанк очікував уповільнення інфляції до 9,2% у 2025 році, до 6,6% – у 2026 році та до цілі 5% наприкінці 2027 року.

Зі свого боку міністр економіки Олексій Соболев повідомляв, що за перші два місяці 2026 року ВВП України скоротився приблизно на 1,2%, проте уряд очікує відновлення економічної активності найближчим часом. Україна завершила минулий рік із економічним зростанням 1,8% при інфляції близько 8%, проте зима 2026 року виявилася складною.

Показники минулого року

Нагадаємо, зростання реального ВВП України в 2025 році уповільнилося до 1,8%, порівняно із 3,2% у 2024 році та 5,5% – у 2023 році.

Номінальний ВВП у 2025 році становив 8,93 трлн грн.

Топ коментарі
+2
тут більше питання про динаміку ВВП відносно стабільної валюти, наприклад доларів сша 2015 року. Інакше, попередній "ріст" ввп може бути пов'язаний виключно з інфляцією
показати весь коментар
05.05.2026 17:00 Відповісти
+1
Милованов з свириденко та купою держсекретарів КМУ і шмигалем, про таке ВВП України, і не ЗНАЛИ…, а умерову, з отими заброньованими ИКСПЬОРДАМИ в РНБОУ і опу, і поготів, абсолютно БАЙДУЖЕ!!…
Одні мафіозі -КабМіндічі з єрмаком-банановим, зхвильовані ….
Як їх гроші з Українців, на шламбаумах зменьшаться???
Ось така шушера, з2019 року, сидить із зеленським в Урядовому кварталі!!!

Тільки ДІЄВА люстрація, простою вірьовкою цієї поторочі, сприятиме відновленню зростання ВВП України, і не тільки….
показати весь коментар
05.05.2026 16:47 Відповісти
+1
Так люди скорочуються і ВВП також, це аксіома, ніякого росту ВВП не буде поки йде війна, одне дивно , податкова відчиталася що податків на 25 відсотків більше перерахували ніж два роки тому, як таке може бути?
показати весь коментар
05.05.2026 17:07 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
показати весь коментар
05.05.2026 17:00 Відповісти
ВВП у гривнях може зростати через інфляцію. Тому для оцінки динаміки важливо дивитися на показники у стабільній валюті або у постійних цінах, щоб бачити реальне виробництво.
показати весь коментар
06.05.2026 14:30 Відповісти
Так люди скорочуються і ВВП також, це аксіома, ніякого росту ВВП не буде поки йде війна, одне дивно , податкова відчиталася що податків на 25 відсотків більше перерахували ніж два роки тому, як таке може бути?
показати весь коментар
05.05.2026 17:07 Відповісти
Фактически происходит круговорот: государство платит деньги из бюджета (часто из западной помощи), тут же забирает часть обратно в виде налогов и отчитывается о "росте сборов". Это не рост реального сектора, а перекладывание денег из кармана в карман
показати весь коментар
05.05.2026 23:55 Відповісти
Вже така срака, що навіть фіктивний ріст ВВП (не прив'язаний до стабільної валюти) не вдається малювати? Ото потужно.
показати весь коментар
05.05.2026 17:14 Відповісти
ВВП рахують у постійних цінах, тому намалювати ріст не вийде. Падіння показує реальні проблеми виробництва, а не статистичні трюки.
показати весь коментар
06.05.2026 14:32 Відповісти
ВВП зазвичай вимірюється у прив'язці да національної валюти, тому при такій стрімкій девальвації як у нас намалювати його ріст - це взагалі не проблема, тут все залежить від конкретного методу розрахунку.
показати весь коментар
06.05.2026 14:57 Відповісти
Так кажуть тирити перестали. І мідіч з цукеманом звалили
показати весь коментар
05.05.2026 17:51 Відповісти
Говорят, тирить перестали? Ну да, просто теперь это называется отрицательный рост ВВП. Как только Мидич с Цукерманом уехали "решать вопросы" за границу, цифры сразу показали реальность. Включайте марафон громче, там сейчас объяснят, что это очередной хитрый план
показати весь коментар
05.05.2026 23:54 Відповісти
Яка несподіванка! А де ж поділися ті 5-6 "ефективних менеджерів", про яких ЦАР повідомив пересічних пару років тому? Невже всі вони перебрались до Європи та Ізраїлю ?
показати весь коментар
05.05.2026 20:19 Відповісти
А как же "экономическое чудо"? Включаешь телемарафон - там всё растет, всё потужно. Видимо, Госстат просто не тот канал смотрит
показати весь коментар
05.05.2026 23:51 Відповісти
Скорочення ВВП у першому кварталі показує, що економіка залишається чутливою до зовнішніх факторів війни, енергетичних проблем та сезонних коливань.
показати весь коментар
06.05.2026 14:27 Відповісти