В Україні стартували жнива ранніх зернових культур

В Україні стартували жнива ранніх зернових культур

У південних районах Одеської області аграрії почали збір озимого ячменю та зимуючого гороху.

Про це повідомив голова Одеської ОВА Олег Кіпер.

Регіон традиційно входить до основних аграрних центрів країни та є одним із лідерів за обсягами сільськогосподарського виробництва. Тому старт жнив має важливе значення не лише для Одещини, а й для продовольчої безпеки держави.

Цього року в області планується зібрати зернові та зернобобові культури з площі майже 770 тис. га.

Найбільшу частку посівів становлять:

  • Озима та яра пшениця – понад 522 тис. га.
  • Ячмінь займає близько 176 тис. га.
  • Горох – приблизно 74,4 тис. га.
  • Ріпак – понад 175 тис. га.

"Перші результати жнив свідчать про добру врожайність. Це дозволяє з оптимізмом оцінювати перспективи цьогорічної збиральної кампанії", ‒ зазначив Олег Кіпер.

Як повідомлялося, обсяг експорту зернових і зернобобових культур з України у 2025/26 маркетинговому році станом на середину червня склав 34,9 млн тонн, що на 4,6 млн тонн, або 12%, менше порівняно з аналогічним періодом минулого сезону.

Нагадаємо, Міністерство сільського господарства США (USDA) у червневому звіті WASDE підвищило прогноз світового виробництва пшениці у 2026/27 маркетинговому році до 820,06 млн тонн – на 1 млн тонн більше, ніж у травневій оцінці. Для України USDA також переглянуло прогноз урожаю пшениці в бік підвищення – до 23,5 млн тонн проти 23 млн тонн у травні.

Завантаження...