Світовий ринок втратив більше 1 мільярда барелів нафти через війну на Близькому Сході, ‒ CNN

Світовий ринок втратив більше 1 мільярда барелів нафти через війну на Близькому Сході, ‒ CNN

Постачання нафти з Близького Сходу не здійснювалося майже чотири місяці. Загальні втрати світового ринку під час війни між США та Іраном становили близько 1,15 млрд барелів нафти.

Про це повідомляє CNN з посиланням на дані аналітичної компанії Kpler.

Ситуація призвела до високої нестабільності на нафтовому ринку, який наблизився до критичної точки. Стратегічні запаси країн, зокрема в межах Міжнародного енергетичного агентства, знизилися до найнижчого рівня з 1990 року.

У США резерви екстреного використання скоротилися до мінімуму за останні 43 роки, а комерційні запаси досягли рівня операційного стресу.

Водночас відновлення судноплавства через Ормузьку протоку цього тижня не гарантує швидкого відновлення постачання нафти з регіону Перської затоки, що ускладнює запобігання подальшому виснаженню світових запасів сирої нафти.

Аналітики наголошують, що відкриття маршруту не вирішує проблему одразу, а лише запускає поступовий процес нормалізації потоків.

Для повного відновлення роботи протоки необхідно:

  • розмінування;
  • повернення танкерів у регіон;
  • відновлення видобутку;
  • повторний запуск логістичних маршрутів постачання.

У нафтовій галузі вважають, що цей процес може тривати місяцями, перш ніж постачання повернеться до умов, близьких до довоєнних.

Нагадаємо, 19 червня нафтові котирування знизилися на тлі відновлення руху нафтових танкерів через Ормузьку протоку, яка знову відкрилася після укладення мирної угоди між США та Іраном.

Як повідомлялося, запаси сирої нафти у Стратегічному нафтовому резерві США скоротилися до 340,3 млн барелів, що є найнижчим показником із 1983 року, свідчать дані Міністерства енергетики.

Завантаження...