Україна минулого тижня збільшила експорт електроенергії в 2,5 раза – це максимум із жовтня торік. ІНФОГРАФІКА

Експорт електроенергії з України минулого тижня зріс у 2,5 раза

Імпорт електроенергії в Україну за тиждень 15-21 червня зменшився на 23% порівняно з попереднім тижнем і становив 77,4 тис. МВт-год. 

Як пише DiXi Group із посиланням на дані Energy Map, водночас експорт зріс у 2,5 раза – до 43,9 тис. МВт-год, що є максимальним тижневим показником з жовтня 2025 року.

"Сонячна погода та комфортні температури підвищили виробіток побутових внячних електростанцій і знизили навантаження на мережу. Додатково після виходу з ремонту одного з атомних енергоблоків покращився баланс в енергосистемі. У результаті попит повністю покривався внутрішньою генерацією та комерційним імпортом, обмеження споживання не застосовувалося", – сказано в повідомленні.

Звідки імпортували

Структура імпорту за країнами виглядє наступним чином: 

  • Угорщина – 33,4 тис. МВт-год (43%);
  • Словаччина – 18,6 тис. МВт-год (24%);
  • Румунія – 16,8 тис. МВт-год (22%);
  • Польща – 8,0 тис. МВт-год (10%);
  • Молдова – 0,6 тис. МВт-год (1%).

Як зазначається, порівняно з попереднім тижнем закупівлі електроенергії скоротилися за більшістю напрямків на 13-33%. Винятком стала Молдова, звідки імпорт зріс.

Куди експортували

При цьому експорт електроенергії здійснювався щоденно протягом усього тижня.

Експорт здійснювався в такі країни:

  • Угорщина – 26,0 тис. МВт-год (59%);
  • Молдова – 12,0 тис. МВт-год (27%)
  • Румунія – 5,7 тис. МВт-год (13%);
  • Словаччина – 0,2 тис. МВт-год (1%).

Найбільше зростання зафіксовано за напрямками до Словаччини, Молдови й Угорщини.

Поставки до Словаччини збільшилися у п'ять разів, однак залишалися мінімальними та відбувалися лише 18 червня у вечірні години (21:00-23:00).

Експорт до Молдови та Угорщини зріс у 3,5 раза.

Поставки до Румунії скоротилися на 12%, а експорт до Польщі залишався відсутнім.

Водночас, попри зростання експорту, Україна зберігає статус нетто-імпортера – імпорт перевищив експорт у 1,8 раза за підсумками тижня.

Експорт електроенергії з України минулого тижня зріс у 2,5 раза

Підтримка енергетики

Як повідомлялося, в Україну з початку року надійшло 4007 одиниць енергетичного обладнання, зокрема, це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні (БМК), когенераційні установки (КГУ), котли та інше.

Раніше перший заступник міністра енергетики Артем Некрасов заявив, що Україна збирається до початку опалювального сезону 2026-2027 років відновити 6,2 ГВт пошкодженої Росією генерації, 4 ГВт – вже знаходиться в ремонтах.

У травні Кабінет Міністрів України ухвалив порядок формування та використання національного резерву автономної генерації на випадок блекаутів та нових атак на енергетику.

Також повідомлялося, що уряд ухвалив зміни до умов проведення другого етапу конкурсу на будівництво нової генерації в Україні. Зокрема, загальну потужність, яка виставляється на конкурс, збільшено з 1322 МВт до 1505 МВт.

Завантаження...