Експосадовця "Укргазвидобування" підозрюють у розтраті понад 62 мільйонів на закупівлі пального

Експосадовця "Укргазвидобування" підозрюють у розтраті 62 мільйонів

Колишньому директору з комерційних питань АТ "Укргазвидобування" повідомили про підозру в розтраті державних коштів під час закупівлі дизельного пального. За скоєне йому загрожує до 12 років ув'язнення.

Про це заявили в Головному управлінні Національної поліції Києва.

Деталі справи

Слідство встановило, що посадовець під час виконання договору з підрядником-переможцем тендеру забезпечив закупівлю пального за значно перевищеними цінами.

Загалом фігурант придбав 3 750 тонн палива на суму понад 202 млн грн.

"Ми проаналізували документацію щодо проведення закупівлі, рух бюджетних коштів та призначили необхідні експертні дослідження. Отримані результати свідчать про безпідставне завищення вартості дизельного пального", – зазначив начальник слідчого відділу Подільського управління поліції Владислав Чернов.

За висновками експертиз, через невигідну угоду державі було завдано збитків на понад 62 млн грн.

Передбачена відповідальність

Правоохоронці оголосили ексдиректору підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинена в умовах воєнного стану та в особливо великих розмірах).

Санкція статті передбачає до 12 років тюрми з конфіскацією майна. Фігуранта вже затримали, наразі вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Нагадаємо, що правоохоронці вже не вперше викривають масштабні зловживання та розкрадання в паливно-енергетичному секторі України.

Зокрема, Служба безпеки України та Бюро економічної безпеки розслідували масштабну схему розкрадання державного газу із газорозподільних систем, до якої були причетні топменеджери регіональних газових компаній (так званих облгазів).

Тоді через несанкціонований відбір газу та штучне списання технологічних втрат державний сектор і компанія "Нафтогаз України" зазнали збитків на мільярди гривень.

Наприкінці грудня минулого року повідомлялося, що понад 14,5 млн грн, призначених для забезпечення потреб працівників газотранспортної системи, були привласнені керівниками профспілкових організацій.

Завантаження...