2 658 38

Імпорт електроенергії з Білорусі зріс удвічі, – "Укренерго"

Про це свідчать дані оператора енергосистеми країни НЕК "Укренерго".

Потужність на імпорту електроенергії з Білорусі на 29 листопада на щоденному аукціоні безкоштовно отримала "ТЕТ Груп" Віталія Бутенка, колишнього трейдера з групи ДТЕК Ріната Ахметова.

Водночас з Бурштинського енергоострова продовжується експорт електроенергії в країни ЄС. Станом на 15:00 він становив 277 МВт-год.

Як повідомлялося, імпорт електроенергії з Білорусі в Україну розпочався 6 листопада по 5 МВт щогодини. 7 листопада він здійснювався по 15 МВт протягом чотирьох годин з 16:00 до 20:00. Однак вже 8 листопада об'єм імпорту електроенергії з Білорусі зріс до 400 МВт-год щогодини. До 25 листопада включно імпорт електроенергії з Білорусі в торгову зону "ОЕС України" становив 415 МВт-год щогодини, з них 400 МВт-год імпортувала "ТЕТ Груп" Бутенка.

Нагадаємо, на грудень 2021 року доступ до пропускної спроможності міждержавного перетину для імпорту електричної енергії з Білорусі викупили чотири компанії. Найбільшу частку також викупила компанія "ТЕТ Груп". Зокрема, вона придбала перетин для імпорту 400 МВт на 1-31 грудня, 400 МВт на 1-19 грудня, 400 МВт – на 27-31 грудня. 

Нагадаємо, за підсумками місячного аукціону на листопад 885 МВт потужності для імпорту з Білорусі викупила НАЕК "Енергоатом", ще 15 МВт – ТОВ "Електро Ком'юніті". Але "Енергоатом" фізичний імпорт електроенергії так і не розпочав, тому потужності перетину для імпорту з Білорусі виставляються на добові аукціони, на яких основні потужності для імпорту з Білорусі викуповувала "ТЕТ груп" Віталія Бутенка (по 400 МВт).

Топ коментарі
+4
При электроотоплении нужно иметь резервный источник тепла. Ну и веерные отключения-они только несколько часов в день. Украинцы жкак вы живут одним днем-давайте ВСЕ будем покупать за границей за ОТДОЛЖЕННЫЕ деньги и убьем своего производителя,а что завтра страна останется без производства-вы об этом не думаете. Если ТЕЦ не получает прибыль-за что она будет проводитьамортизацию,плановый ремонт,выплаты зарплат,выплаты в пенсионный фонд? Энергобезопасность страны-это один из ключевых составляющих безопасности государства. И энергобезопасность-это когда страна сама вырабатывает нужное количество электричества а не покупает его у Лукаенко. Завтра Путин прикажет Лукашенке НЕ ПРОДАВАТЬ в Украину-что вы запоете? Вы наверное и за Зеленского голосовали не думая что будет завтра.
Украине нужно покупать уголь и производить электричество самой
показати весь коментар
29.11.2021 17:04 Відповісти
+3
ОТКЛЮЧАЙТЕ БЕЛАРУСЬ !)
показати весь коментар
29.11.2021 16:04 Відповісти
+3
Для 73%зедебилов-незалежность это пустой звук. Как и то чтобы подумать о том что будет завтра и что любая страна в первую очередь поддерживает своих производителей а не Беларусских или Российских. как Украина будет зарабатывать на жизнь без внутреннего производства?
показати весь коментар
29.11.2021 17:06 Відповісти

Завантаження...