2 419 10

Мінфін пропонує переглянути податкові пільги для великого бізнесу

марченко

Про це міністр фінансів Сергій Марченко заявив у інтерв’ю УНІАН, відповідаючи на запитання, які з-поміж запроваджених після початку повномасштабного російського вторгнення податкових пільг ще пропонується скасувати.

"Ми зберегли можливість ФОПів платити з обороту 2% замість 5%, ми розширили 3 групу ФОП по суті до нескінченності. Всі ці речі зберіглися. І я вважаю, що їх також потрібно корегувати", – сказав Марченко.

Водночас голова Мінфіну не виключив, що ці податкові пільги можуть бути переглянуті уже у найближчому майбутньому.

"Можливо. Це питання обговорюється", – зазначив Марченко.

Як повідомлялося, ухваленим 15 березня законом Верховна Рада дозволила великому бізнесу перейти на спрощену систему оподаткування на час воєнного стану і сплачувати лише 2% від обороту (за винятком виробництва та збуту підакцизних товарів та грального бізнесу). Єдиним обмеженням, що залишалося для такого переходу, був ліміт обороту не більше 10 мільярдів гривень, однак 1 квітня Верховна Рада прибрала і цей ліміт, поширивши податкові пільги на найбільший бізнес.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль прогнозував, що запроваджене пільгове оподаткування для бізнесу у розмірі 2% обороту та скасування мит у короткостроковій перспективі можуть знизити доходи бюджету вдвічі.

Зазначимо, що оборот понад 10 млрд грн мають найбільші рітейлери, державні компанії та підприємства олігархів. Детальніше читайте в матеріалі Бізнес Цензор: 200 найбільших компаній України

Топ коментарі
+3
Правильно, "умнічки"! Відчувається азірівська школа! Пам'ятаю, як те чмо казало в прямому ефірі, що "для нас біла бі лутше єсліби владєльци малого бізнєса пашлі работать на заводи". Продовжуйте в тому ж дусі, ідіоти, ну кому ж в Україні зараз найтяжче - звичайно ж нашим любим алігархам! Та вже зовсім відмініть для них податки, чого вже там! Уроди кончені. Не думав я, що колись побачу в керівництві моєї любої держави ідіотів навіть гірше за кончених часів правління януковоща, але зелені гниди перевершили своїх ригоанальних папєрєднікав стократ...
показати весь коментар
02.08.2022 22:10 Відповісти
+3
Не совсем так. Скажем если предприятие Ахметова экспортирует руду, как и раньше.... Почему бы не платить налоги, как и прежде? Тем более, что это важно для страны...
показати весь коментар
03.08.2022 00:00 Відповісти
+2
Податки для великого бізнесу мають бути високі
показати весь коментар
02.08.2022 19:22 Відповісти

Завантаження...