39 738 67

Гетманцев анонсував перегляд спрощеної системи оподаткування для боротьби із "зарплатними ФОПами"

гетманцев

Про це голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив у інтерв'ю delo.ua.

"Ні для кого не є секретом, що спрощена система використовується для ухилення від сплати зарплатних податків. І цю практику потрібно ліквідовувати", – заявив Гетманцев.

На думку голови Комітету, така практика суперечитиме зобов'язанням України на шляху до вступу до ЄС.

"Поєднати не вийде. Війна, звичайно, не найкращий час займатися боротьбою із "зарплатними ФОП". І я дотримуюся думки, що нам поки що взагалі не варто чіпати підприємців з будь-яких питань, які стосуються зарплат. Якщо платять – низький уклін та слава Богу. Але очевидно, що Україна не зможе набути членства в Євросоюзі, маючи подібні схеми ухилення", – наголосив Гетманцев.

За словами депутата, наразі розглядається два шляхи мінімізації ухилення від податків з використанням спрощеної системи оподаткування.

"Перший – розробка певних критеріїв пов'язаності, за якими можна визначити участь підприємців-фізосіб у подібних схемах. Скажімо, коли один і той самий бухгалтер обслуговує відразу кілька ФОП з ідентичною діяльністю з надання послуг одній й тій ж юрособі, або коли підприємець фактично господарську діяльність не веде, а його взаємовідносини з компанією дуже нагадують трудові", – розповів Гетманцев.

"Другий шлях – заборона ФОП третьої групи єдиного податку у принципі працювати з юридичними особами. Але цей варіант досить радикальний, тому я б розглядав перший, який м'якший", – додав голова Комітету.

Водночас він наголосив, що ці процеси мають відбуватися з одночасним злиттям зарплатних податків (ПДФО та ЄСВ) та зменшенням ефективної ставки до 25% (на сьогодні вона становить 42%).

"Тобто я вважаю, що знижувати зарплатні податки доцільно за умови одночасної детінізації зарплат", – додав голова податкового Комітету Верховної Ради.

Топ коментарі
+21
показати весь коментар
10.01.2023 19:19 Відповісти
+20
Он просто манкурт-предатель. Нормальная власть его бы еже давно посадила на пожизненное с конфискацией.

показати весь коментар
10.01.2023 20:50 Відповісти
+17
"Водночас він наголосив, що ці процеси мають відбуватися з одночасним злиттям зарплатних податків (ПДФО та ЄСВ) та зменшенням ефективної ставки до 25% (на сьогодні вона становить 42%)

Це справжня мета цього законопроекту, щоб великий бізнес олігархів звільнити від сплати мільярдів до бюджетуhttps://biz.censor.net/n3392463

А щодо фопів яких використовують для оптимізації виплати зарплат, то, фопів які на 2 групі, неможливо використовувати, і пане Гетманцев це розуміє, бо так і каже, що питання стосується фопів на третьої групі.

Але, по перше, ФОПів на третьої групі дуже мало, в основному на третьої групі юр особи. По друге, вони платять 5 % з обігу і не є платниками ПДВ, тобто, основний податок, ПДВ, неможливо мінімізувати за допомогою такого фопа. А податок на прибуток, якщо в тебе є цей прибуток, по перше, середні та великі компанігтаким не займаються, у великих є офшори, туди мільярди відправляють законно, у середніх теж або закордоном офшорні компанії, або навіть офіційно дивиденди ті ж 5% сплати, та отримай законно суму на картку свою, а не чужу, а це ж треба ще домовлятися, з людьми на кого ФОП, щоб він тобі приніс назад гроші, і при цьому ще треба платити і йому за це і 5% податку з обороту, не з прибутку! Тобто все це маячня, і середній бізнес не хоче таким займатись зазвичай, якщо розумний.

Залишається малий бізнес.
Тут таке інколи буває, але знову ж, дуже мало. По перше, малий бізнес як правило працює з готівкою, а отже, їм легше просто по чорному працювати, як вони і роблять.
По друге, навіть ті, хто має безготівкові кошти, їх йому шкода, бо їх мало реально, і заводити ФОП, за якого треба платити всі податки есв+ 5% з обороту, вести звітність, та ще боятися податкової перевірки а також що такий ФОП тебе колись кине, це все неприємно. Набагато краще домовитись просто на відкат, з кимось, навіть за таким же фопом, але який тобі реально щось поставляє, а не " зарплатним". Також вигідно просто покупати щось на фірму а використовувати для себе. Але зарплатного фопа...то таке, ніяке на сьогодні рішення.

Звісно, є люди, їх вже небагато, які присосалісь до якихось потоків, і вони можуть таким чином робити собі мінімізацію, але мабуть, саме таких людей цей закон і омине))
показати весь коментар
10.01.2023 18:45 Відповісти

Завантаження...