Вилов водних біоресурсів впав минулого року більш ніж удвічі, – Держрибагентство

Як повідомляє Держрибагентство, часткова або повна заборона навігації на значних за площею рибогосподарських водних об’єктах України – вагомі формуючі фактори промислового рибальства в минулому році. При цьому промисел в Азовському та Чорному морях був фактично заблокований, за виключенням певних ділянок у межах Миколаївської та Херсонської областей.
У результаті цього промисловими рибалками у рибогосподарських водних об'єктах та на континентальному шельфі України у 2022 році добуто всього 10,1 тис. тонн водних біоресурсів, що на 67% менше порівняно з 2021 роком:
- у внутрішніх водоймах – 9,95 тис. тонн, або майже на 44% менше порівняно з минулим роком;
- у Чорному морі – 0,076 тис. тонн (-99,1%);
- в Азовському морі – 0,024 тис. тонн (-99,5%).
Водночас промисел за межами юрисдикції України у зоні дії Конвенції по збереженню морських живих ресурсів Антарктики був передчасно зупинений у зв’язку з введенням воєнного стану в Україні, що ускладнило процес заміни екіпажу судна, який здійснював вилов антарктичного криля.
Тож загальний обсяг добутих водних біоресурсів суднами під державним прапором за межами юрисдикції України склав 9659 тонн, що на 58,3% менше показника 2021 року.
У Держрибагентстві зазначили, що в більшості областей України, де відбувалися бойові дії, рибницькі господарства зазнали значних майнових збитків через пошкодження ставів, гідротехнічних та інших споруд (пристроїв), будівель, виробничого обладнання та іншого майна, а також загибелі риби. Замінування окремих територій унеможливило доступ до виробничих потужностей господарств та проведення технологічних операцій.