Нацкомісія підвищила максимальні ціни на ринку електроенергії, в окремі години – майже втричі

электроэнергия

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики й комунальних послуг (НКРЕКП) підвищила граничні ціни на ринку електроенергії (так звані "прайс-кепи") у денні години.

Відповідну постанову "Про граничні ціни на ринку "на добу наперед", внутрішньодобовому ринку та балансуючому ринку" Нацкомісія ухвалила на засіданні увечері 16 січня.

Зокрема, з 17 січня максимальна гранична ціна на ринку електроенергії становитиме:

  • на ринку "на добу наперед" (РДН) та внутрішньодобовому ринку (ВДР) – 15 000 грн за МВт-год у всі години доби;
  • на балансуючому ринку - 16 000 грн за МВТ-год у всі години доби.

Нагадаємо, з кінця липня 2025 року такі граничні ціни на ринку електроенергії діють лише у години з 17:00 до 23:00, у всі інші години вони нижчі.

Водночас, згідно з рішенням НКРЕКП, із 31 березня 2026 року "прайс-кепи" повернуться до попередніх рівнів.

Зокрема, на ринку "на добу наперед" (РДН) та внутрішньодобовому ринку (ВДР) вони становитимуть:

  • з 00:00 до 07:00 та з 11:00 до 17:00 – 5 600 грн за МВт-год;
  • з 07:00 до 11:00 та з 23:00 до 24:00 – 6 900 грн за МВт-год;
  • з 17:00 до 23:00 – 15 000 грн за МВт-год.

На балансуючому ринку:

  • з 00:00 до 07:00 та з 11:00 до 17:00 – 6 600 грн за МВт-год;
  • з 07:00 до 11:00 та з 23:00 до 24:00 – 8 2506900 грн за МВт-год;
  • з 17:00 до 23:00 – 16 000 грн за МВт-год.

Водночас мінімальні "прайс-кепи" не змінилися: на РДН та ВДР вони становитимуть 10 грн за МВт-год, на балансуючому – 1 копійка за МВт-год.

Як повідомлялося, раніше перший віцепрем'єр - міністр енергетики Денис Шмигаль пояснював, що підвищення "прайс-кепів" дозволить збільшити імпорт електроенергії з Європейського Союзу.

За його словами, чинна структура обмежень призводить до того, що у нічні години можливості для імпорту електроенергії використовуються у повному об'ємі, а у денні – менш як 30% від фізичних спроможностей.

Топ коментарі
+10
Покращень,ще більше покращень, і ржати всім ржати,бо " хуже не будет" ,але це не точно.
показати весь коментар
17.01.2026 10:57 Відповісти
+8
Та ви не розумієте! Це ж просте рішення! Е/Е нема, лічильники не працюють, ага, підняли тарифи і знову всі в малині!! Ніяких проблем з захистом і відновленням енергосистеми!
показати весь коментар
17.01.2026 13:07 Відповісти
+7
Ну да. Кнури бідують, коли українці не платять за світло, якого нема.
А тепер, платіть втрічі більше, коли воно є.

Молодці які...
показати весь коментар
17.01.2026 13:22 Відповісти

Завантаження...