"СвітлоДім": Свириденко пообіцяла по 300 000 гривень для багатоповерхівок на енергообладнання

Як отримати 300 000 гривень на енергообладнання для багатоповерхівок

Кабінет Міністрів ухвалив рішення запустити нову програму "СвітлоДім", яка передбачає державну підтримку мешканців багатоквартирних будинків для забезпечення їх автономного електроживлення під час тривалих відключень світла.

Про це прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила у Telegram.

"Уряд ухвалив рішення про надання державної допомоги від 100 до 300 тисяч грн для ОCББ, житлових та обслуговуючих кооперативів, управителів багатоквартирних будинків будь-якої форми власності на закупівлю генераторів, акумуляторів, інверторів та іншого енергообладнання", – пояснила Свириденко.

Вона додала, що заявки на отримання допомоги обʼєднання співвласників та управителі будинків зможуть онлайн через "Дію". Далі заявку має схвалити спеціальна комісія при Мінрозвитку. Після отримання коштів їх потрібно буде використати протягом 45 днів.

"Програма діятиме в громадах з надзвичайною ситуацією в енергетиці, починаючи з Києва та області. Про старт подання заявок на отримання допомоги в межах програми додатково повідомить Мінрозвитку", – додала Свириденко.

Як повідомлялося, за словами міністра енергетики Дениса Шмигаля, ситуація в енергосистемі України залишається "вкрай напруженою". Зокрема, у Києві продовжують діяти екстрені відключення світла.

Водночас найближчими днями Київ може перейти від екстрених до "жорстких, але прогнозованих графіків" вимкнення світла, обіцяв міністр. 

Топ коментарі
+12
А де держава гроші візьме?? Знову Київ пограбує? Чи знахабніє вкрай, й почне грабувати військових по повній??
показати весь коментар
28.01.2026 21:31 Відповісти
+6
Ого! Велике енергіцтво 🤑
показати весь коментар
28.01.2026 22:53 Відповісти
+5
******** вона заміть того, щоб давати обіцянки, спочатку зробити, а потім робити рапорти. Чисто манера зелених.
показати весь коментар
28.01.2026 21:35 Відповісти

Завантаження...