Мінспорту РФ під керівництвом ФСБ з 2012 по 2015 рік сфальсифікувало 643 позитивні допінг-проби на різних змаганнях, - розслідування WADA
Slon Magazine описує основні факти, наведені у доповіді, передає Цензор.НЕТ.
Як розповів інспекторам ВАДА колишній голова московської лабораторії Григорій Родченков, Федеральна служба безпеки брала пряму участь у програмі з приховування позитивних допінг-проб. У 2006 році, коли Родченков очолив лабораторію, йому присвоїли оперативний псевдонім Куц (ймовірно, на честь бігуна Володимира Куца - Родченков також був стаєром).
Планування приміщень антидопінгової лабораторії у Сочі: 6 - кімната в ізольованому блоці, 5 - суміжне приміщення з дірою в стіні
ВАДА вдалося довести, що в окремих випадках у пробах одного і того самого російського спортсмена насправді міститься сеча різних людей. Для цього було проведено аналіз ДНК сечі, яка зберігається в Лозанні.
Виявлено щонайменше три спортсмени, у яких у сечі присутня чужа ДНК. І в усіх цих випадках контейнери зі сховища мали ознаки несанкціонованого розкриття.
Комісія ВАДА з'ясувала, що в Росії розробили спеціальну система фальсифікації результатів допінг-проб, коли самі проби не вдавалося підмінити. Вона була цілком реалізована на базі Московської антидопінгової лабораторії, де всі взяті на території Росії проби проходили попереднє дослідження. Передбачувана покрокова схема роботи системи:
Перевірка архівів ADAMS показала, що з 2012 по 2015 рік таким чином сфальсифікували 643 позитивні проби на різних змаганнях.
Як розповів інспекторам ВАДА колишній голова московської лабораторії Григорій Родченков, Федеральна служба безпеки брала пряму участь у програмі з приховування позитивних допінг-проб. У 2006 році, коли Родченков очолив лабораторію, йому присвоїли оперативний псевдонім Куц (ймовірно, на честь бігуна Володимира Куца - Родченков також був стаєром).
У доповіді детально описано підміну допінг-проб під час зимових Олімпійських ігор у Сочі. У регіональному управлінні ФСБ організували сховище заздалегідь зібраних "чистих" аналізів сечі російських спортсменів. За підміну відповідав офіцер на ім'я Євген Блохін. На думку Родченкова, він брав участь у розробці способу розкривання контейнерів із сечею так, щоб їх можна було потім знову запечатати.
Про процедуру заміни проб уже розповідали в матеріалі New York Times. У ніч після здачі аналізів співробітник сочинської лабораторії через дірку в стіні передавав потрібні проби Блохіну (у реєстрі співробітників фігурує як інженер-водопровідник). Той обережно розкривав контейнери і замінював вміст на сечу зі сховища ФСБ.
Планування приміщень антидопінгової лабораторії у Сочі: 6 - кімната в ізольованому блоці, 5 - суміжне приміщення з дірою в стіні
Для перевірки слів Родченкова ВАДА запросило в лозаннській лабораторії 95 контейнерів із сечею російських спортсменів, зазначених у списках на підміну проб. З них випадковим чином відібрали 11 контейнерів для докладного вивчення. У всіх випадках на контейнерах виявили подряпини на внутрішньому боці кришки, що свідчить про можливу підміну сечі.
ВАДА вдалося довести, що в окремих випадках у пробах одного і того самого російського спортсмена насправді міститься сеча різних людей. Для цього було проведено аналіз ДНК сечі, яка зберігається в Лозанні.
Виявлено щонайменше три спортсмени, у яких у сечі присутня чужа ДНК. І в усіх цих випадках контейнери зі сховища мали ознаки несанкціонованого розкриття.
Комісія ВАДА з'ясувала, що в Росії розробили спеціальну система фальсифікації результатів допінг-проб, коли самі проби не вдавалося підмінити. Вона була цілком реалізована на базі Московської антидопінгової лабораторії, де всі взяті на території Росії проби проходили попереднє дослідження. Передбачувана покрокова схема роботи системи:
- В аналізі спортсмена виявлено ознаки забороненої речовини.
- Сигнал про це надходить із лабораторії до посередника в одне з відомств Мінспорту.
- Посередник через Російське антидопінгове агентство за номером проби з'ясовує ім'я спортсмена.
- Справу спортсмена і результат проби передають заступнику міністра спорту Юрію Нагорних.
- Нагорних відповідає кодовим словом: ЗБЕРЕГТИ або КАРАНТИН.
ЗБЕРЕГТИ - антидопінгова лабораторія не проводить детальний аналіз проби, її заносять у міжнародну систему ADAMS як негативну, у внутрішній системі позитивний аналіз виправляють.
КАРАНТИН - пробу обробляють відповідно до міжнародних стандартів, тобто проводять повне дослідження із занесенням усіх результатів у всі системи.
Особливо наголошують, що цю методику застосовували як до російських, так і до зарубіжних спортсменів. Адже лабораторія знала тільки номер проби, але не ім'я атлета. Розслідування показало, що для росіян у 54% випадків ухвалювали рішення ЗБЕРЕГТИ, тобто "врятувати" спортсмена. Іноземців із тих чи тих причин "зберігали" тільки в 12% випадків.
Перевірка архівів ADAMS показала, що з 2012 по 2015 рік таким чином сфальсифікували 643 позитивні проби на різних змаганнях.
ВАДА не вдалося встановити прямий зв'язок між учасниками схеми з фальсифікації проб і найвищим керівництвом Росії. Автор доповіді Річард Макларен між тим посилається на аналогічну ситуацію у справі про вбивство Олександра Литвиненка. Тоді судове слідство також не встановило прямого зв'язку між виконавцями і керівництвом країни, але в матеріалах зазначено, що президент Володимир Путін завжди перебував у контакті зі спецслужбами.
За підсумками доповіді ВАДА офіційно закликало всі спортивні організації виключити російських атлетів з усіх змагань, включаючи Олімпіаду в Ріо-де-Жанейро. Остаточно рішення щодо допуску до Ігор, які почнуться 5 серпня, ухвалюватиме Міжнародний олімпійський комітет. Рішення очікують найближчими днями.


https://www.facebook.com/babchenkoa/posts/820116071421961
https://www.facebook.com/babchenkoa/posts/820116071421961 14 год. ·
Вы как хотите, но комментировать отстранение от олимпиады я не буду. Я просто не знаю тех слов, которыми можно прокомментировать ситуацию, когда офицер ФСБ под видом сантехника пробирается в хранилище мочи, кто-то там за стеночкой в этот момент с выражением "не время улыбаться!" ссыт в пробирки, передает ему через дырочку в стене, он меняет это ссанье на спротсменское, а потом с лицом "долг перед Родиной выполнен" тайно покидает вражескую территорию. А потом президент, умиляясь слезами, вешает ему на грудь тайный орден. Ну, наверное. И вручает секретное звание генерала. И они поют песню "с чего начинается Родина". И все это - государственное задание. На налоги общества. Семнадцать капель мочи, *****. В общем, тут даже эпитет "********" не способен передать ту гамму мыслей и эмоций, которые это знание вызывает в мозгу здорового человека. Мой слабый разум не в состоянии это охватить.
*****, даже ссанье ******** как следует не могут, чтобы не спалиться, да что ты будешь делать...
(Тут известное выражение Лаврова)
- Дедушка, дедушка, а что ты делал, когда служил в ФСБ? Ловил шпионов и ходил в разведку в тыл врага?
- Нет, внучек. Я служил в самом главном, самом секретном подразделении. Я, внучёк, спортсменам в пробирки ссал!