WADA вимагає закрити російським чиновникам доступ до міжнародних змагань
Про це повідомляється в заяві WADA, опублікованій у понеділок, 18 липня, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Дождь.
"Розслідування показало, що велика кількість олімпійських, неолімпійських та параолімпійських змагань були піддані системі (махінацій із допінгом. - Ред.), організованій російським міністерством спорту. Через це презумпція невинуватості російських спортсменів знаходиться під великим питанням", - йдеться в заяві.
Зокрема, WADA порадило комітету з етики FIFA розглянути звинувачення проти міністра російського спорту Віталія Мутка, який є членом виконавчого комітету федерації.
Всесвітнє антидопінгове агентство також закликало російський уряд зробити все можливе, щоб до чиновників, залучених у систему приховування допінгу, були застосовані відповідні заходи.
Раніше у понеділок незалежна комісія WADA опублікувала нове розслідування про допінг у російському спорті. За даними агентства, під час Олімпійських ігор у Сочі в 2014 році співробітники ФСБ брали участь у підміні банок із сечею, де були сліди допінгу, на "чисті" екземпляри. У доповіді розповідається, що колишній глава Московської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков передавав банки з "чистою" сечею через "мишачу нору" в сочинській лабораторії за територію периметра, що охоронявся. Там банки забирав, стверджує комісія, офіцер ФСБ Євген Блохін. Він же забирав із холодильника в будівлі спецслужби "чисту" банку і передавав її через отвір у стіні Родченкова.
Агентство також стверджує, що процесом підміни допінг-проб керувало російське міністерство спорту.
"Розслідування показало, що велика кількість олімпійських, неолімпійських та параолімпійських змагань були піддані системі (махінацій із допінгом. - Ред.), організованій російським міністерством спорту. Через це презумпція невинуватості російських спортсменів знаходиться під великим питанням", - йдеться в заяві.
Зокрема, WADA порадило комітету з етики FIFA розглянути звинувачення проти міністра російського спорту Віталія Мутка, який є членом виконавчого комітету федерації.
Всесвітнє антидопінгове агентство також закликало російський уряд зробити все можливе, щоб до чиновників, залучених у систему приховування допінгу, були застосовані відповідні заходи.
Раніше у понеділок незалежна комісія WADA опублікувала нове розслідування про допінг у російському спорті. За даними агентства, під час Олімпійських ігор у Сочі в 2014 році співробітники ФСБ брали участь у підміні банок із сечею, де були сліди допінгу, на "чисті" екземпляри. У доповіді розповідається, що колишній глава Московської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков передавав банки з "чистою" сечею через "мишачу нору" в сочинській лабораторії за територію периметра, що охоронявся. Там банки забирав, стверджує комісія, офіцер ФСБ Євген Блохін. Він же забирав із холодильника в будівлі спецслужби "чисту" банку і передавав її через отвір у стіні Родченкова.
Агентство також стверджує, що процесом підміни допінг-проб керувало російське міністерство спорту.
Самая успешная авантюра российской власти - это не ловкая подмена мочи на олимпиаде, а полная замена большинству населения мозгов на говно.