3 483 28

Зробили виняток: Іран пропустив яхту найбагатшого російського мільярдера через Ормузьку протоку

Зробили виняток: Іран пропустив яхту найбагатшого російського мільярдера через Ормузьку протоку

Яхта російського мільярдера Олексія Мордашова, головного власника "Сєвєрсталі", безперешкодно пройшла Ормузьку протоку, яка фактично була обмежена для судноплавства після початку військових дій США та Ізраїлю проти Ірану.

Про це повідомляє The Moscow Times.

Згідно з даними сервісів відстеження суден Vesselfinder і Marinetraffic, 142-метрова суперяхта Nord вийшла з Дубая 24 квітня та попрямувала до Оману, перетнувши протоку в ніч на 25 квітня. Разом із нею протоку пройшли два танкери під американськими санкціями, п’ять вантажних суден, включно з одним іранським, а також пасажирський пором з Оману.

Олексій Мордашов минулого тижня очолив рейтинг найбагатших росіян за версією Forbes із великим відривом. Його статки оцінені у $37 млрд, що стало рекордним показником для нього в історії рейтингу.

Бізнесмен перебуває під санкціями США, Великої Британії та ЄС. Яхта Nord, збудована на німецькій верфі Lürssen, була перереєстрована в Росії після запровадження обмежень. Напередодні посол Ірану в Москві заявив, що Тегеран зробив виняток для російських суден, дозволивши їм проходити через Ормузьку протоку без сплати мит.

Як повідомлялося, статки російських мільярдерів за минулий рік зросли на 11% і досягли рекордного рівня $696,5 млрд. Найбагатшим росіянином у рейтингу став власник "Сєвєрсталі" Олексій Мордашов зі статком $37 млрд: це на $8,4 млрд більше, ніж роком раніше.

Нагадаємо, Іран направив США пропозицію щодо відновлення роботи Ормузької протоки та продовження перемир’я, при цьому відтермінувавши ядерні переговори на пізніший час.

Топ коментарі
+4
То есть установленные иранцами донные мины тоже могут слушаться приказа? Это что то новое. Либо никаких мин там нет, а угрозой являются обстрелы ракетами с берега Ирана? И эту угрозу самый мощный флот в мире, в котором только одних эсминцев больше 60 штук, не считая крейсеров - не могут обеспечить безопасность судоходства на протяжении 100 километров? Не может или не хочет?
показати весь коментар
27.04.2026 12:46 Відповісти
+4
Бізнесмен перебуває під санкціями США, Великої Британії та ЄС.

отакі у нас буржуї!
ворон ворону око не виклює!
показати весь коментар
27.04.2026 12:48 Відповісти
+4
А откуда иранцы могут расстреливать корабли если не с берега? Флота у них уже нет, авиации уже нет. Из космоса им противокорабельными ракетами стрелять? Я представляю себе обеспечение судоходства в проливе путем размещения там эсминцев и крейсеров УРО, которые в общем то и имеют основное предназначение в виде пусков различных ракет - как море-поверхность, так и ракет ПВО, есть пусковые установки зенитных ракет ближнего-среднего радиуса действия и есть зенитная артиллерия. Если имея все это - эти корабли не могут обеспечить зенитное прикрытие объекта - тогда нахер они вообще нужны?
показати весь коментар
27.04.2026 13:34 Відповісти

Завантаження...