Трамп готовий вислати десятки російських дипломатів із США через справу Скрипаля, - Bloomberg

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела, знайомі з ситуацією, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на РБК.
За інформацією агентства, Трамп погодився з рекомендацією радників і рішення про висилку, найімовірніше, оголосять у понеділок. Співрозмовники підкреслили, що рішення Трампа наразі не остаточне. Президент США готовий діяти, але також хоче бути впевненим, що європейські союзники зроблять аналогічні кроки проти Росії, уточнюють співрозмовники.
Прес-секретар Білого дому відмовився від коментарів, додає Bloomberg.
Заступник прес-секретаря Білого дому Радж Шах заявив Bloomberg, що "Сполучені Штати рішуче підтримують Велику Британію, засуджуючи обурливі дії Росії". "Президент завжди розглядає можливість притягнення Росії до відповідальності у відповідь на її злочинні дії. Наразі у нас немає заяв", - сказав він.
Телеканал CNN із посиланням на анонімні джерела повідомляв, що Рада національної безпеки США рекомендувала Трампу вислати з США кількох російських дипломатів у відповідь на отруєння Скрипаля. Співрозмовники наголошували, що депортація дипломатів розглядається експертами як "найсерйозніший" захід.
Раніше ситуацію навколо можливої відповіді Вашингтона Москві на історію з отруєнням Скрипаля коментував Держдепартамент США. "Сполучені Штати розглядають низку варіантів заходів із реагування на обурливі дії Росії у Великій Британії, щоб продемонструвати солідарність із нашим союзником і притягнути Росію до відповідальності", - сказала напередодні на брифінгу офіційний представник Держдепу Хізер Ноєрт. На питання про можливу висилку російських дипломатів із країни представник відповіла, що наразі не може розповісти про будь-які дії щодо Москви.
Нагадаємо, розслідування замаху на вбивство Сергія Скрипаля та його доньки Юлії триває. Екс-полковник запасу ГРУ Сергій Скрипаль, який проживав у Великій Британії і був засуджений у 2006 році за шпигунство на користь британських спецслужб, постраждав унаслідок отруєння невідомою речовиною в торговому центрі міста Солсбері.
Зазначимо також, що12 березня прем'єр-міністр Тереза Мей заявила, що уряд Великої Британії дійшов висновку, що відповідальність за отруєння в Солсбері колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки, найімовірніше, лежить на Росії. Вона також повідомила, що постраждалі були отруєні нервово-паралітичною речовиною "Новачок", яку розроблено в РФ.
У середу, 14 березня, Мей оголосила про рішення Лондона вислати 23 російських дипломатів, які працюють на розвідку: "Це буде найбільше одноразове видворення більш ніж за 30 років. Це (цей захід) відображає факт, що російська держава не вперше діє стосовно нашої країни".
20 березня 23 співробітники російського посольства в Лондоні, а також їхні сім'ї залишили Велику Британію.