10227 відвідувачів онлайн

Усі президенти України, за винятком Януковича, мріяли про автокефалію Церкви, - Єленський

Усі президенти України, за винятком Януковича, мріяли про автокефалію Церкви, - Єленський

Усі президенти України, за винятком Януковича, мали мрію створення Помісної української православної церкви, однак цього не вдалося досягти через протидію РПЦ. Тому президент Петро Порошенко мусить врахувати всі можливі труднощі.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів депутат від "Народного фронту" і вчений-релігієзнавець Віктор Єленський.

"Усі Президенти України, за винятком Януковича, мали таку мрію. Усі. І найбільш показовий приклад - Кучма. Він, коли став Президентом, то всіляко підкреслював: мовляв, я - ракетник, і церковні питання мене взагалі не цікавлять. Але в кінці свого другого терміну, даючи інтерв'ю Піховшеку, він зізнався, що дві мрії у нього залишилися невиконаними: ракета не злітала на Марс і не відбулася Єдина помісна православна церква.

А знаєте, чому так сталося? Перш ніж відчути це на державному рівні, він відчув такий вакуум на рівні протоколу. Ну, уявіть собі пан-православний сан у Єрусалимі з нагоди двотисячоліття приходу Спасителя в світ. І ось іде Єльцин зі своїм Патріархом Алексієм; іде Желю Желев з Патріархом Максимом; іде румунський Президент з Патріархом Феоктистом; іде Шеварднадзе з Іллею. А Кучма - один. Like a motherless child, як кажуть американці. Тому що його митрополит йде слідом за Алексієм Другим. І на Кучму це справило велике враження. І коли він примчав до Києва, тут як раз був якийсь конгрес. І Кучма на ньому дуже жорстко сказав: "Доки? ..." - і так далі. І те ж саме було і з Кравчуком, і з Ющенком ...", - зазначив він.

Єленський висловив упевненість у тому, що президент Петро Порошенко продумав можливі ускладнення в боротьбі за автокефалію.

Він підкреслив, що Російська православна церква повністю відкидає ідею автокефалії Української церкви і буде всіляко цьому перешкоджати:

"Попередній патріарх - Алексій - говорив туманно-ухильно: мовляв, ну, коли-небудь це буде можливо ... Ну, він не міг сказати, що цього ніколи не буде. А вперше сказав – те, що цього ніколи не буде - патріарх Кирило. Сказав - і тим самим спростував всі канонічні норми і правила, яким навчають у навчальних закладах Московського патріархату. Мені навіть розказували таку історію: до Кирила підійшов дуже відомий професор - і каже: "Ваша Святосте, але те, що ви сказали ... ми ж в академіях і семінаріях вчимо по-іншому ... ". На що Кирило відповів: "Ну, тоді перепишіть!"

Про що йдеться? Перше: завжди вчили, що всі православні Церкви рівні між собою. А диптихи, тобто табелі про ранги - це по честі. І по честі першим сидить Константинопольський Патріарх, потім Олександрійський, потім Антіохійський, потім Єрусалимський, а потім Російський. Щиро - але не за адміністративним впливом. І зараз Патріарх Кирил каже, що є наднаціональна церква - як Московська - є національні - як у сербів, румунів тощо.

Далі: завжди вчили, що кордони православних церков погодяться з державними кордонами. Кирило перекидає і це правило - і доводить його до маразму. Він каже, що кордони Російської православної церкви - непорушні. І що спроба відірвати Україну з межі цих кордонів - це посягання не тільки на історію, але і на доктрину. Тобто ситуація васалітету, коли Українська церква мусить бути в складі Російської, - зводиться в ранг православної доктрини ".

 Читайте на "Цензор.НЕТ": Парубій підписав постанову Ради про підтримку звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про створення автокефалії в Україні

За словами Єленського, під час свого візиту до Києва Кирило прямо сказав, що не допустить автокефалії української церкви через найважливіше значення Києва для православного світу.

"У Києві до нього підійшли в Лаврі і запитали: послухайте, крихітна Албанська церква має свою автокефалію. І малесенька зовсім Церква в Чеських землях і Словаччині - теж має свою автокефалію. Чому ж велика українська не має? Він каже:"Правильно. Тому що Прага ні для кого не була Єрусалимом і Константинополем. І Тирана ні для кого не була. А Київ - наш Константинополь і наш Єрусалим". І в іншому місці він сказав:"Київ для нас так само дорогий, як Мцхета для грузин і Косово для сербів". Тобто дає зрозуміти: ми цього не віддамо", - додав Єленський.

Повний текст інтерв'ю з Віктором Єленським читайте ТУТ.

Нагадаємо, 17 квітня президент України Петро Порошенко заявив про те, що прийняв рішення звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням про надання томосу Української помісної автокефальної церкви.

Українська православна церква Київського патріархату закликала УПЦ Московського патріархату підтримати зусилля з канонічного визнання Вселенським Патріархом української церковної незалежності.

У свою чергу, представник УПЦ МП, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ протоієрей Микола Данилевич заявив, що спроба створення Української Помісної автокефальної церкви не дасть результату.  

18 квітня він провів зустріч із предстоятелем православних церков України та офіційно прийняв Звернення для передачі Вселенському Патріарху Варфоломію про надання Українській церкві томосу про автокефалію з підписами всіх архієреїв, які підтримали це рішення. 

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення президента Петра Порошенка до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання українській православній церкві автокефалії.

Топ коментарі
+11
Ниочем они не мечтали. Кроме как о своей выгоде. Все как один,были преступниками и мародерами страны. И лолита из них,наихудший. На яныка сильно обижаться ,равносильно как на сумасшедшего.
показати весь коментар
20.04.2018 11:02 Відповісти
+7
...и только у "чоколядной барыги", "зрадныка" и "агента кремля порошенко", хватило на это яиц
показати весь коментар
20.04.2018 11:07 Відповісти
+5
И дьякон мацковского парханата в министерском кресле в уряди Януковича тоже тайно мечтал? Во Штирлиц какой оказуецца
показати весь коментар
20.04.2018 11:06 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Цитата: "спикеры УПЦ сознательно сейчас выбирают язык войны, максимальной демонизации оппонентов, максимального углубления пропасти между религиозными группами. Приносит ли это им какие-то тактические плюсы, я не могу сказать, но со временем, очевидно, это обернется только минусами. Ведь надо же будет как-то объединяться рано или поздно… Мы с общей планеты никуда не денемся и вместе на одних и тех же улицах будем жить. Надо же как-то начинать думать о том, как эти баррикады потом демонтировать. Возведение же все новых баррикад - дурная, я считаю, политика в серьезной перспективе.
А оно продолжается в самых разных форматах. Одним из самых популярных я бы назвал традиционные взаимные упреки в нарушении тех или иных канонов. Еще сам Филарет на соборе 1992 г., (когда его на Московском Соборе, собственно, выгоняли с Киевской кафедры) громогласно вопрошал: «Ну и что, что у меня в доме есть женщина, а у вас в домах что ли нет? А у кого из вас нет дома женщины, у тех есть мужчины». Это я к тому, что церковь, которая претендует на то, чтобы быть каноничной, на самом деле по любому такой не является - ни Московская патриархия, ни любая другая. Все мы так или иначе нарушаем каноны тысячелетней давности - не одни, так другие.
И по мере того, как это становится все более и более очевидным - по мере роста уровня богословско-исторического сознания людей - все труднее становится рассказывать популярные в 80-х гг. сказки о том, что святые апостолы постановили нам все каноны, и мы с той поры ничего не меняем и так и живем. Сегодня, по мере распространения богословской литературы, культуры становится понятно, что на самом деле не было ни одного десятилетия в жизни церкви за все двадцать веков, когда она строго соответствовала бы своим собственным канонам."
показати весь коментар
20.04.2018 11:00 Відповісти
ну, зачем соріца, давайті жить дружна, мишибрать'я!
лахта вже, бачу, оговталась
показати весь коментар
20.04.2018 11:09 Відповісти
"спикеры УПЦ сознательно сейчас выбирают язык войны"
А яким має бути "язик" під час війни? Типу іде війна, а люди мають заховати голову в пісок і більше думати про те щоб комуналку не підняли? Знаємо-знаємо, старий трюк промоскальських ригів.
з приводу барикад - з ким це ми маємо єднатися, з кацапським гудняєвським віддленням ФСБ? єднатися треба після перемоги а не під час війни.
показати весь коментар
20.04.2018 11:10 Відповісти
вообще-то, речь идет о гундяевской УПЦ МП...
показати весь коментар
20.04.2018 11:32 Відповісти
У нас государство светское или клерикальное?
Светское государство - это государство, в котором церковь, религиозные объединения отделены от него и не вмешиваются в деятельность государственных органов, имея собственную сферу деятельности, куда не вмешивается государство.
При чем здесь президент и ВР.
При наличии доказательств преступной деятельности любой религиозной организации должен применяться Уголовный кодекс, а не постановления и обращения.
показати весь коментар
20.04.2018 15:24 Відповісти
Кучменко навіть засилав переговорників:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=596385517392648&id=100010636159003
показати весь коментар
20.04.2018 11:00 Відповісти
еге, мєчталі оні...
краще гляньте, хто тут у нас за євроінтеграцію відповідає!..

Все президенты Украины, за исключением Януковича, мечтали об автокефалии Церкви, - Еленский - Цензор.НЕТ 727
показати весь коментар
20.04.2018 11:00 Відповісти
це комітет верховної ради
їх рада обирає
не пересмикуйте
показати весь коментар
20.04.2018 11:01 Відповісти
это ж комитет присоединения к тайожному союзу.........
показати весь коментар
20.04.2018 12:17 Відповісти
"Все Президенты Украины, за исключением Януковича, имели такую мечту. Все. И самый показательный пример - Кучма. Он когда стал Президентом, то всячески подчеркивал: мол, я - ракетчик, и церковные вопросы меня вообще не интересуют. Но в конце своего второго срока, давая интервью Пиховшеку, он признался, что две мечты у него остались невыполненными: ракета не слетала на Марс и не случилась Единая Поместная Православная Церковь. Источник: https://censor.net/n3062358---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Мрії здійснюються лише після відповідних дій, а ці президенти в цьому напрямку нічого не зробили.
показати весь коментар
20.04.2018 11:01 Відповісти
Ниочем они не мечтали. Кроме как о своей выгоде. Все как один,были преступниками и мародерами страны. И лолита из них,наихудший. На яныка сильно обижаться ,равносильно как на сумасшедшего.
показати весь коментар
20.04.2018 11:02 Відповісти
ай, малаца!
ну, ти прямо - совість нації! хоч у рямочку та на стєночку!
показати весь коментар
20.04.2018 11:04 Відповісти
так-так, суто путінська риторика: всі ворують і я теж, то давайте лишимо мене презиком назавжди, бо буде тільки гірше
показати весь коментар
20.04.2018 11:14 Відповісти
шаланды полные автокефалей))
показати весь коментар
20.04.2018 11:04 Відповісти
КАКАкієто вароватия "мєчтатєлі",мля...😏
Вкрали Мрії та Час у Народу Неньки!👿
показати весь коментар
20.04.2018 11:04 Відповісти
И дьякон мацковского парханата в министерском кресле в уряди Януковича тоже тайно мечтал? Во Штирлиц какой оказуецца
показати весь коментар
20.04.2018 11:06 Відповісти
...и только у "чоколядной барыги", "зрадныка" и "агента кремля порошенко", хватило на это яиц
показати весь коментар
20.04.2018 11:07 Відповісти
Вибори, Sir!
)))
показати весь коментар
20.04.2018 11:21 Відповісти
Ну, просто очень уж хочется порошенку на второй срок... посмотрим, чем всё это закончится, это очень сложный и длительный процесс...

А с другой стороны, политики не должны вмешиваться в дела церкви, а церковь в политику... но такого не бывает... религия для того государством и создана (первый никейский собор, 325 г. н.э)
показати весь коментар
20.04.2018 11:24 Відповісти
когда руснявых журналистов пинают под жопу за клевету они скулят про свободу слова.
когда руснявым слодатам набивают рот землей с помощью арты за обстрел мирняка они скулят про минские.
когда руснявую церковь законодательно отрезают от управления Украинской они скулят про то что гос-во не должно вмешиваться в дела церкви.
показати весь коментар
20.04.2018 13:39 Відповісти
Да пиши что хочешь... мне как-то пох... Посмотрим, что из этого PR'а выйдет...
показати весь коментар
20.04.2018 14:00 Відповісти
Володимер ясное солнышко даже пытался построить независимый от Константинополя Киевский патриархат. Для чего был отобран у византии руський Корсунь и привезены мощи св. Климента в Киев. Но интриги греков, яд и наемники решили свое дело. Святослав убит и оболган, Володимер, крещенный в Корсуни по арианскому христианству оболган греками и умер при странных обстоятельствах. Наследники константинопольского трона Борис и Глеб убиты наемниками-варягами. Грекам, которые воевали с Киевом четыре века, руськие князья на троне не нужны. Византийская церковь проникает на Русь и с Севера приходит в 1169 г., чтобы уничтожить киевскую митрополию и делает это руками северных князей, объединившихся против Киева под рукой андрея боголюбского.
показати весь коментар
20.04.2018 11:18 Відповісти
Пора религиозные вопросы порешать.. В "процветающей" стране, больше нечем заняться..
показати весь коментар
20.04.2018 11:19 Відповісти
ПНХ за поребрик, кацапська гидота!
показати весь коментар
20.04.2018 11:44 Відповісти
В Гондурасе в 2009 президент попытался провести референдум об включении в Конституцию возможности переизбрания на второй срок. Суд признал его действия неконституционными, арестовал и выдворил из страны. Не ту страну назвали Гондурасом.
показати весь коментар
20.04.2018 11:20 Відповісти
Гондурасе не проконало.А в кацапском говностане 18 лет выбирают одно и то же ******
показати весь коментар
20.04.2018 11:23 Відповісти
В Перу продолжается процесс над экс-президентом Альберто Фухимори, ранее осужденным на 25 лет по обвинению в коррупции, фальсификации выборов, нарушении прав человека, преследовании журналистов и тд.
Президент Кучински в прошлом году помиловал своего предшественника по причине болезни.
Но Верховный суд Перу 16 ферваля 2018 принял решение продолжить процесс над коррупционером.
А еще есть примеры Южной Кореи....
показати весь коментар
20.04.2018 11:48 Відповісти
..Прощай немытая Россия,страна рабов,страна господ.И вы,мундиры голубые,и ты -им преданный народ...
показати весь коментар
20.04.2018 11:22 Відповісти
Чекисты в рясах должны платить! - Израиль Израиль, праздновавший на днях свое 70-летие, обложил налогами все церковные постройки РПЦ: требует оплаты с 1948 года. Сумма налога сотни миллионов долларов, которая может обанкротить РПЦ в Израиле.
показати весь коментар
20.04.2018 11:27 Відповісти
На деле доказывают, а не пиарятся вхолостую.
Но наш хрячишко по привычке ездит лохам по ушам, в этом деле правительству Израиля стоило бы поучиться у своего соплеменника.
показати весь коментар
20.04.2018 11:40 Відповісти
Давно пишу. Щемить фискальными органами нужно рпц по полной! Читаю зрадофилитиков среди которых немало честных, но при этом идиотов и просто хочу заметить. Что история конфликта северных земель с Киевом началась не в этом или прошлом веке, а именно с момента экспансии византийской церкви (будущей рпц) на руськую землю в 1169 году. Русь воевала с греками четыре века за веру старую руськую, воевали потом и козаки за нее же. Но мацква-рпц подлогом, ядом и интригами уничтожили не только Веру, но и память о ней.
показати весь коментар
20.04.2018 11:56 Відповісти
https://twitter.com/malitskiy_ Дід Микола‏ @malitskiy_

Що мене дуже радує? От ще недавно щупальця Мордору були в Україні повсюди: ЗСУ, спец.служби і т.і. А нині: 1. Тривалий час йшла операція із Савченко і Рубаном, задіяно багато людей, і ніхто Мордору не злив! 2. Істерична реакція на звернення про автокефалію ПЦ - вони не знали!
показати весь коментар
20.04.2018 11:35 Відповісти
Уже становится смешно. Чем жестче прессинг от Пороха - тем громче верещат кацапы, тем больше воплей их холуев - "Порох зливає Україну, зрадник, розвалює армію, торгує з агресором, має договорняки з Путіним, Ліпецька фабрика, офшори, церкву не чіпати!, фсьопропало". Чьи это патриоты?
показати весь коментар
20.04.2018 11:41 Відповісти
Медведчуківська пропаганда, лоліта, абирвалг, перетворює українців, офшори, зрада, на злісних дибілів, смерть порохоботам, абирвалг, Ліпєцкая фабріка, абирвалг зрада.
показати весь коментар
20.04.2018 12:22 Відповісти
Я також великий мрійник!!!
показати весь коментар
20.04.2018 11:59 Відповісти
Все президенты Украины, включая и Януковича, мечтали совсем о другом...