"Гради" на озброєнні ЗСУ може замінити реактивна система залпового вогню "Берест"

Концерн "Укроборонпром" включив її в список 5 головних розробок 2018 року.
Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням на прес-службу державного концерну "Укроборонпром".
Бойова машина була розроблена державним підприємством "Шепетівський ремонтний завод", причому в ній використовуються компоненти виключно українського виробництва.
"Використання сучасних цифрових технологій і нове шасі вітчизняного виробництва дають "Бересту" ключові бойові й експлуатаційні переваги. Застосування нової цифрової системи управління вогню дозволяє екіпажу, не залишаючи кабіни, проводити підготовку до стрільби, зокрема - топогеодезичну прив'язку", - сказано в повідомленні.
В "Укроборонпрому" стверджують, що цифрові технології інтегрують "Берест" у систему обміну інформацією на поле бою. Це дозволяє розрахунку РСЗВ у режимі реального часу отримувати точні координати ворога, що надходять з дронів, контрбатарейної радіолокаційної системи і інших систем спостереження. Це в рази підвищує точність і ефективність ведення вогню.
Крім того, нова РСЗВ має потужніший залп - до 50 реактивних снарядів, замість 40 у "Граду".
"Берест" встановлено на новому шасі від "КрАЗ" - 5401НЕ з колісною формулою 4х4.
"Загалом, "Берест" порівняно з "Градом" має велику потужність залпу, точність ведення вогню, інтеграцію в цифрові системи управління і наведення артилерії, велику мобільність і вимагає менше часу для відкриття вогню", - підводять підсумки в "Укроборонпромі".
Шах и мат короче