10397 відвідувачів онлайн

Вища рада правосуддя просить парламент не урізати зарплати суддям

Вища рада правосуддя просить парламент не урізати зарплати суддям

Вища рада правосуддя на позачерговому засіданні затвердила консультативний висновок до законопроєкту "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" (№3279), яким передбачено скорочення розміру суддівської винагороди.

Як повідомили "Цензор.НЕТ" у ВРП, жоден суд не припинив виконувати свою функцію в умовах карантину, суди здійснюють розгляд справ, зокрема і тих, які виникли у зв'язку з порушенням правил карантину.

В ВРП нагадали, що на сьогодні в судовій системі України спостерігається серйозна нестача суддівських кадрів: із передбачених 7295 штатних посад в судах, заповнено тільки 5192, з яких лише 4751 суддя має повноваження на здійснення правосуддя. У 23% судів, в основному першого рівня, незаповненими залишаються близько 50% і більше штатних посад суддів.

У своєму консультативному висновку Вища рада правосуддя також підкреслила, що будь-які заходи мають бути законодавчо обґрунтовані, підкріплені відповідними розрахунками і відповідати принципу правової визначеності.

Незважаючи на те, що в держбюджеті окремо визначаються видатки на утримання судів з урахуванням пропозицій Вищої ради правосуддя, цей орган не був залучений до розробки пропонованих Кабміном змін.

ВРП також звернула увагу, що відповідно до статті 130 Конституції України розмір суддівської винагороди визначається Законом України "Про судоустрій і статус суддів" та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами. При цьому, Конституційний Суд України неодноразово і послідовно вказував на те, що особливий порядок фінансування судів є однією з конституційних гарантій незалежності суддів.

У своєму консультативному висновку Вища рада правосуддя зазначила, що, розуміючи відповідальність держави перед кожним громадянином, не підтримує законопроєкт № 3279 в частині доповнення Закону України "Про Державний бюджет на 2020 рік" статтею 29 і звертається до Верховної Ради України з пропозицією утриматися від прийняття положень, які порушуватимуть конституційні гарантії незалежності суддів.

Топ коментарі
+41
Каста неприкасаемых жрецов взбунтовалась Мало эти упыри с пожизненными должностями и заоблачными пенсиями получают Падлы хоть бы для отвода глаз прохрюкали что они вместе со страной
показати весь коментар
30.03.2020 22:01 Відповісти
+36
бывает и молотком судейским стукнуть сил нет..
показати весь коментар
30.03.2020 22:01 Відповісти
+34
Униженные и оскорбленные...
показати весь коментар
30.03.2020 21:58 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 2 з 2
вони і так беруть хабарі у більшості випадків а то і систематично!
Там немає чесних
показати весь коментар
30.03.2020 22:43 Відповісти
уродам в мантиях бабла не хватает))))
оголодали мрази. как по мне , должны висеть на фонарных столбах вместо светильников.
привыкли сосать бабло из бюджета сволота)))))
почитал коменты и и пришел к такому заключению : народ просто ненавидит эту мразь в мантиях. ))))))
ох уроды, не будите лихо , пока оно тихо)))))
показати весь коментар
30.03.2020 22:46 Відповісти
твари , пенсионерам у кого 1670грн пенсии крошку в 1000грн кидают а вы чтоб подавились упыри.
показати весь коментар
30.03.2020 22:47 Відповісти
А чем же вы,судьи, лучше остальных украинцев?Кровь у вас голубая,что ли? Ничего, покапаете землю возле своих дворцов,записанных на 90- летних дедушек- бабушек, выкопаете припрятанные банки,достанете из них "кровью и потом"заработаное и протянете, не переживайте.
показати весь коментар
30.03.2020 22:53 Відповісти
Самое низкое доверие украинского народа к судам, реформы вы саботируете, значит вы не заинтересованы работать как вся страна, на зарплату.
показати весь коментар
30.03.2020 22:56 Відповісти
В юриспруденции как неточной общественной науке ВСЕГДА есть способ (при наличии власти, политической воли и/или денег - или всего этого вместе) на какой-то аргумент посмотреть пристальнее и поднять его вес, а на какой-то аргумент глаза приподзакрыть.
Так и появились касты неприкасаемых и мажоров, которым закон не указ.
Потом и на дорогах такие 20-летние мажор(к)и убивают сразу по 6 человек в ДТП.
---
А что потом с такими подозрениями от Венедиктовой будет делаться в судах? Слабые некомпетентные прокурорские подозрения с легкостью разобьются адвокатами и судьями в судах. Киваловщина в судах имеет большое влияние.

Вероятно, специализации требуют судьи, а не суды.
Реформировать бы судебную систему, т.к. вся судебная власть без полномочий от народа нелегитимна.
Судей надо выбирать без определения должностей и уровня по вертикали, а уже выбранные судьи, после формирования власти в районе, должны делегировать лучших представителей в области, и там, в свою очередь, так же - лучших - в Киев.

Ответственные за делегированных должны контролировать действия своих представителей и при необходимости заменять их, как памперсы и по той же причине
показати весь коментар
30.03.2020 22:57 Відповісти
эти сволочи ничего не боятся ни Бога , ни того что страдающие и умирающие проклянут до ....
показати весь коментар
30.03.2020 22:58 Відповісти
А морди в них не тріснуть?
показати весь коментар
30.03.2020 23:01 Відповісти
для судов сейчас вся страна в диссидентах с подачи Портнова.
показати весь коментар
30.03.2020 23:12 Відповісти
А что судьи зарплату получают? Странно. Судя по их образу жизни не скажешь что их семьи и они живут на зарплату.
показати весь коментар
30.03.2020 23:25 Відповісти
А что ж эти ссуки не вспоминали про конституционные гарантии черновыльцам, ветеранам, обычным пенсионерам и простым людям? Что, жабы, никак не нажрётесь?
показати весь коментар
30.03.2020 23:27 Відповісти
А шо , затянуть пояса в трудную для страны годину никак не катит ???
показати весь коментар
30.03.2020 23:50 Відповісти
Аж на слезу пробило.....бедненькие!!!!
показати весь коментар
30.03.2020 23:54 Відповісти
Ну мы поняли, что вам станет сразу хер..о жить. К примеру, Джарты (судья киевского Хоз.суд) не сможет в Куршавель кататься.
показати весь коментар
31.03.2020 00:12 Відповісти
Де межа цинізму цих так званих суддів ?
показати весь коментар
31.03.2020 08:44 Відповісти
а сх-ля такой разбег 4к грн и 80 к грн? В 20 раз єто более чем до х-я, при чем те кто получает 4 и кормит єто бесполезное тело, а єто налог с около 100 чел.
Єто как раз тот средний бизнес который щимят с помощю этих же судй.Х вам у ср@ку все на зароботках.
показати весь коментар
31.03.2020 08:49 Відповісти
Ги-ги-ги. Пацсталом

На ст.130 Конституції ссилаються (прийнята в 2016 році і підписана Порошенко), яка говорить що зарплата суддів визначається Законами про КС і Судоустрій (теж прийняті в 2016 році з різними правками і корекціями в 2018 році). Так хай вкажуть пряму ссилку на статті ціх законів, де їм встановлюється зарплата 300тис.грн і пенсії в 150тис.грн).

Раніше ці статті там були, не заперечую. А зараз вони їх так десь заховали, що і знайти не можливо. А якщо вони їх зараз явно вкажуть, то можна буде почати говорити, що ці статті протирічать і ст.21 (рівноправ'я громадян України) і ст.8 (верховенство ПРАВА). Ну яке ж це рівноправ'я, якщо зарплати і пенсії суддів в десятки разів перевищують середню зарплату решти громадян і їх МАКСИМАЛЬНУ пенсію.

Яка то правова система, якщо судді виведені з загального правового поля і для них створені окремі від решти громадян закони... Пенсії, наприклад, судді отримують не по закону про Пенсійне страхування, а по Закону про КС (ст.27) і по Закону про Судоустрій (розділ Х) хоча і з загального ПФУ. Уявіть собі, всі ми наповнюємо цей ПФУ і отримує після 35...40 років МАКСИМУМ 15 тис.грн., а судді КС, наприклад, за 8 років роботи там отримують половину від останнього винагороди (тобто 150тис.грн) з нашого спільного "солідарного" ПФУ. Чи це не феодалізм?

Тобто вся ця "судова реформа" Порошенко і дії суддівского корпусу можна кваліфікувати як спробу зміни конституційного ладу з демократичного (ст.1 Конституції) на тоталітарний і вивід суддів з під контроля суспільства...

PS. Во ВСІХ нормальних країнах зарплата суддів (як і зарплати ВСІХ бюджетників) прив'язана до середньої зарплати (брутто) по країні. Що в купі з прогресивною ставкою оподаткування доходів громадян, які самостійно платять податки в залежності від брутто-доходів на члена родини, зовсім не заважає незалежності суддів. Бо ця система правова, демократична і не виводить суддівський корпус з правового конституційного поля.

PPS. Порохоботи, чого в рота води набрали? Прокоментуйте цю антидержавну антиконституційну "реформу" вашого царя. Ось вона в дії.
показати весь коментар
31.03.2020 09:23 Відповісти
Слів нема одні вирази не цензурні на цих мерзотників. В країні біда, люди помирають від пошесті а їм свої кишені лиш би набивати. Та за це вас вигнати без права встановлення а то до стінки і ..... щоб через продажну судову систему знову не відновлювались. ЦЕ ЩЕ РАЗ ДОКАЗУЄ ЩО В СУДІВСЬКА І ПРОКУРОРСЬКА МАФІЇ ОДНІ МЕРЗОТНИКИ!!! ПРИКЛАД БИ БРАЛИ З ТАКИХ ЯК МЕР КОНОТОПА, ЯКИЙ ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ ВІДДАВ НА БОРОТЬБУ З ВІРУСОМ.
показати весь коментар
31.03.2020 09:25 Відповісти
Чувакам урезают наполовину только надбавки свыше 40к гривен. После того как урежут у них 2к долларов в месяц останется. И это во время пандемии в стране в которой у большинства людей зарплата около 10к гривен. И они еще жалуются!!
показати весь коментар
31.03.2020 10:22 Відповісти
...и похороны у жалобщиков этих за счет госбюджета