9144 посетителя онлайн
3 605 38
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Навіщо в Україні потрібен енергоефективний сертифікат будинків?

Сьогодні у суспільстві тиражуються різні міфи навколо питання запровадження в Україні енергоефективної сертифікації будівель та змісту самого сертифікатів. Яка інформація буде у сертифікаті, і навіщо він потрібен? Особливої актуальності це питання набуває зараз, коли починає працювати Верховна Рада, у якій на розгляд чекає пакет законів щодо енергоефективності. На це питання отримаєте повну інформацію, дочитавши цей допис. А далі, чи потрібно зробити сертифікацію обов'язковою - робіть висновок самостійно.

Отже, як часто ми купуємо житло? Переважна більшість наших співвітчизників раз у житті, раптом - двічі. Побутову техніку ми купуємо значно частіше. І кожного разу, обираючи в магазині електроприлад, ми цікавимось: скільки електроенергії він споживає. Зазвичай обираємо чайник чи мікрохвильовку зі споживанням енергії класу А, навіть якщо за них доведеться заплатити трохи більше, ніж за аналоги класу С.

Мотивація проста: заплатимо трохи дорожче за прилад, але роками будемо економити на споживанні електроенергії. Тоді чому ми не ставимо перед собою запитання: скільки енергії споживає будинок, який ми хочемо купити, чи квартира, яку хочемо орендувати? Адже, чим менше енергоресурсів витрачається на утримання житла, тим менше коштують комунпослуги, які доведеться сплачувати щомісяця.

Для того, щоб кожна людина могла отримати правдиву інформацію про стан будівлі та витрати в ній енергії, необхідно запровадити сертифікацію енергоефективності будівель. Це єдино можлива практика, яка використовується у європейських країнах. Всі правила гри вже прописані у розробленому Мінрегіоном спільно з міжнародними експертами п роекті Закону України " Про енергетичну ефективність будівель ", якій знаходиться на розгляді Верховної Ради.

Головне призначення цього Закону - дати людям право та інструмент отримувати правдиву інформацію про будівлі, та стимулювати зменшення споживання в них енергетичних ресурсів.

Сертифікати енергетичної ефективності будівлі

У сертифікаті буде зазначатися адреса будівлі та відомості про її тип, функціональне призначення та конструкцію. Він міститиме дані про клас енергоефективності будівлі та мінімальні вимоги до енергоефективності, що стосуються будівель такого класу.

За шкалою передбачено 15 класів. Їх позначатимуть літерами від A до G з коефіцієнтом. Чим менше у будівлі споживання енергоресурсів на 1 м 2 за рік, тим до вищого класу вона відноситься. Тим сучасніша, комфортніша, престижніша й дорожча ця будівля. При розрахунках споживання енергоресурсів до уваги братимуть опалення, обігрів води, вентиляцію та освітлення.

Також у сертифікаті будуть вказані фактичні показники споживання енергії в будинку. Саме завдяки цьому пункту родина зможе підрахувати, скільки їй доведеться сплачувати за тепло, гарячу воду, газ, електричну чи теплову енергію. Чим вищий клас - тим менші платежі.

Термін дії сертифіката - 10 років. Але він втрачатиме чинність у разі реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення будівлі відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".


энергоэффективность


А головне у сертифікаті будуть прописані технічно та економічно обґрунтовані рекомендації щодо підвищення економічно доцільного рівня енергоефективності будинку. Тобто, як правильно реконструювати будинок, щоб економити енергоносії, менше сплачувати за комунальні послуги, а вкладені в реконструкцію кошти якнайшвидше окупилися.

Сертифікат енергоефективності буде уніфікований на всій території України і стане складовою частиною паспорта будівлі. Для систематизації даних про енергоефективність будівель та контролю, буде створена єдина платформа щодо даних сертифікатів енергетичної ефективності будівель, послуг енергоаудиторів. Доступ до цієї буде безоплатним, прозорим і відкритим.


Хто буде проводити сертифікацію енергоефективності будівель та її ціна

Законопроект передбачає, що професійні енергоаудитори будуть проводити сертифікацію енергоефективності будівель на договірних засадах за уніфікованим порядком на замовлення власника будівлі чи ОСББ.

У затвердженому порядку будуть встановлені вимоги до процедури збору та аналізу інформації щодо енергоефективності будівель та розроблення рекомендацій, як її підвищити. Тобто, що і як треба відремонтувати у будинку, щоб знизити споживання газу та електрики і платити за тепло та гарячу воду менше.

Щодо вартості, то для приватного будинку така сертифікація коштуватиме 3-4 тис грн. Енергоаудит та сертифікація багатоповерхівки -10-15 тис грн.

Енергоаудиторами будуть незалежні виконавці робіт або надавачі послуг у сфері забезпечення енергоефективності будівель, які не мають конфлікту інтересів. Їх атестацію проводитимуть вищі навчальні заклади та саморегульовані організації. Енергоаудитори отримуватимуть атестат на 5 років і будуть включені до єдиної бази енергоаудиторів.

Професійна діагностика - перший крок до підвищення енергоефективності та зменшення рахунків за ЖКП

З результатами енергоаудиту можна буде звернутися до будь-якої будівельної компанії і обрати собі підрядника, який запропонує найкращу якість ремонту за найнижчу ціну. Також із сертифікатом можна претендувати на державну допомогу для термомодернізації будинку, зокрема отримати швидкий кредит у банку та грант у розмірі від 20% до 50% на його погашення від Фонду енергоефективності.

Фахівці підрахували, що у разі правильно проведеної термомодернізації будинку, на комунпослугах можна зекономити до 60%. У нас є показові приклади, коли після реконструкції будівель у Луцьку, Дніпрі, Сумах, Одесі, економія енергоносіїв склала до 75%.

В Україні левова частка житлового фонду збудована у 60-80 роках минулого століття, в роки, коли головним було здешевити вартість будівництва. Адже були доступними дешеві енергоносії, економією яких ніхто не переймався. Згідно чинних в Україні будівельних норм, 85% будинків належать до незадовільного класу енергоефективності Е -F. І лише 5- ти відсоткам новобудов можна присвоїти клас C - B. Про клас А мова поки що не йде за виключенням поодиноких випадків.

В країнах Європи людина, якщо купує чи орендує житло, перше, що запитує - це документ про енергоефективність. Тобто інформацію про те, скільки їй буде коштуватиме утримання житла, і чи є перспектива ці витрати знизити. Розрахунок простий: підвищили енергоефективність - зменшили витрати на утримання житла і підвищили клас енергоефективності, а це вже збільшення вартості вашого житла. У енергоефективне житло вкладати кошти вигідно.

В Україні законопроект " Про енергетичну ефективність будівель " передбачає, що сертифікація енергоефективності будівель буде обов'язковою лише для новобудов та будівель, які продаються або передаються в оренду на строк не менше одного року.

Також сертифікат буде потрібен для будівель опалюваною площею більше 250 м 2, в яких розташовані державні органи. В решті випадків - за бажанням домовласника. Запровадження обов'язкової сертифікації планується не раніше 2021 року.

Сертифікація будівель підтвердила свою доцільність та успішно діє в країнах Європейського Союзу. Серед цих країн Німеччина, Франція, Італія, Норвегія, Швеція, Угорщина, Латвія, Литва, Естонія.

Якщо народні депутати ухвалять напрацьований пакет законів з енергоефективності, до цих країн у 2017 році долучиться і Україна. Адже, одним із суттєвих зобов'язань нашої держави в рамках виконання ратифікованого Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, є імплементація у національне законодавство вимог Директиви Європейського Парламенту та Ради ЄС 2010/31/ЄС " Про енергетичну ефективність будівель ".

Наразі у парламенті знаходяться чотири законопроект з енергоефективності, прийняття яких - вимога часу.

энергоэффективность

Узагальнюємо: у сертифікаті енергоефективності будуть відомості, де знаходиться будинок, з яких матеріалів він збудований, скільки газу, теплової та електричної енергії він споживає, а відтак скільки будуть коштувати його мешканцям комунпослуги. Сертифікат визначить клас енергоефективності будівлі. Чим вищий клас енергоефективності, тим престижніше і дорожче коштує ваша будівля. За правдивість відомостей у сертифікаті буде відповідати конкретна особа - енергоаудитор. Всі дані про сертифікати та енергоаудиторів будуть внесені до єдиної бази.

І головне, сертифікат (точніше - рекомендації з нього) - це вказівник, як комплексно термомодернізувати будівлю, щоб економити енергоносії і платити за комунальні послуги менше. Пам'ятаємо, що за підрахунками фахівців у разі комплексної термомодернізації будівлі, на комуналці з кожних 100 гривень можна зекономити 60.

То ж, чи потрібні Україні закони з енергоефективності, а кожній родині сертифікація її житла, яке вона купує раз у житті - тепер відповідь дайте самі.
Топ комментарии
+8
надо просто еще одну кучу воров обогатить,вот ивсе.
показать весь комментарий
07.02.2017 20:27
+8
Давайте, еще одну коррупционную кормушку. Их ведь так мало! ЖЕКи, БТИ, коммунальщики. Малавата будет! Ма-ла-ва-та!
показать весь комментарий
07.02.2017 23:02
+6
4000 гривен за 10 минут походить по дому с прибором и записать показания? Вот сволочи! И кроме того, "С 01.01.2009 г. энергетический паспорт является обязательной составляющей проектной документации для жилых и общественных зданий при новом строительстве и реконструкции. С 01.07.2008 г. введен в действие ДСТУ-Н Б А.2.2-5: 2008 «Настанова з розроблення та складання енергетичного паспорта будинків при новому будівництві та реконструкції», где раскрыты методические положения, необходимые для расчета параметров энергетического паспорта." http://www.patriot-nrg.ua/rus/savings/view/41
Какой вам хапугам еще нужен закон для оценки?!
показать весь комментарий
07.02.2017 15:58
Комментировать
Сортировать:
4000 гривен за 10 минут походить по дому с прибором и записать показания? Вот сволочи! И кроме того, "С 01.01.2009 г. энергетический паспорт является обязательной составляющей проектной документации для жилых и общественных зданий при новом строительстве и реконструкции. С 01.07.2008 г. введен в действие ДСТУ-Н Б А.2.2-5: 2008 «Настанова з розроблення та складання енергетичного паспорта будинків при новому будівництві та реконструкції», где раскрыты методические положения, необходимые для расчета параметров энергетического паспорта." http://www.patriot-nrg.ua/rus/savings/view/41
Какой вам хапугам еще нужен закон для оценки?!
показать весь комментарий
07.02.2017 15:58 Ответить
А специалист должен бесплатно "10 минут походить по дому"? А потом бесплатно нести ответственность за энергоаудит? Може ты на шару походишь, позаписываешь показания? Уровень аргументации у таких умников, как ты - ниже плинтуса
показать весь комментарий
07.02.2017 18:39 Ответить
вас "специалистов", надо сбрасывать с крыши девятого этажа, за ТАКИЕ "законы"!
показать весь комментарий
08.02.2017 07:57 Ответить
И от этого твоя квартира, если она у тебя есть, конечно, станет энергоэффективней?
показать весь комментарий
08.02.2017 09:50 Ответить
не за сам Закон, а за подходцы коррупционные...
показать весь комментарий
08.02.2017 11:20 Ответить
Специалист должен прийти не принудительно. Если я хочу его нанять, я буду платить, а если он мне не нужен, то пускай за его услуги оплатят 450 депутатов. Зачем мне, в частном доме, его энергоаудит? Какую он ответственность будет нести?
Давай тогда примем Закон о ликвидации юридической безграмотности. В каждую семью должен прийти адвокат и за 4 куска рассказать азы законодательства и составить довидку о повышения уровня.
показать весь комментарий
08.02.2017 11:19 Ответить
А ты "специалист" не путай понятие коммерческих услуг с "Запровадження обов'язкової сертифікації" от государства. Я вообще то налоги плачу, чтобы ко мне слесарь из ЖЕКа приходил без ценника на 4000 грн. Причем коммерческие структуры берут за это порядка 800 грн. http://top-inform.com.ua/ceny , а предлагаемый ценник грабеж по беспределу. Можно еще предложить обязательную сертификацию прочности фундамента для домов старше 5 лет)) С ценником 12000 грн. И обязательную сертификацию экологичности краски на заборе вокруг дома, и сертификацию сортов газонной травы на участке. Всего за 30000 грн.
показать весь комментарий
08.02.2017 22:08 Ответить
надо просто еще одну кучу воров обогатить,вот ивсе.
показать весь комментарий
07.02.2017 20:27 Ответить
Основна фраза:
"...Щодо вартості, то для приватного будинку така сертифікація коштуватиме 3-4 тис грн. Енергоаудит та сертифікація багатоповерхівки -10-15 тис грн..."
Всі інші букви в тексті - для маскування.
показать весь комментарий
07.02.2017 21:59 Ответить
а ни че что многоэтажки раз в 50-т больше чем многие дома? Почему разница между минимумом и максимумов в 5 раз? То есть с халупы, где четыре окна они снимут 3 куска, а с 24-х этажки 15-ть?
показать весь комментарий
08.02.2017 11:24 Ответить
Потому, что реально никакого аудита не будет.
показать весь комментарий
08.02.2017 13:33 Ответить
Давайте, еще одну коррупционную кормушку. Их ведь так мало! ЖЕКи, БТИ, коммунальщики. Малавата будет! Ма-ла-ва-та!
показать весь комментарий
07.02.2017 23:02 Ответить
это прицел на будущее. Новый вид коррупции, обязательные но накуй никому не нужные послуги...
показать весь комментарий
08.02.2017 11:24 Ответить
И самое интересно, что по Конституции я от них отказаться право имею, а по подзаконным актм - нет
показать весь комментарий
08.02.2017 11:33 Ответить
бепепешный специалист по микроволновкам и китайским утюгам Зубко расскажет лошкам, как важно из своего кармана заплатить за очередную резанную бумагу
показать весь комментарий
07.02.2017 23:25 Ответить
И будет г.Зубко на курсах энергоаудиторов зарабатывать - это же известная практика.Доходы Исаенко не дают покоя.К технадзорам,экспертам,проектировщикам.На этом все закончиться .Так как его подчиненная Хоцянивськая мне сказала,что главная задача Минрегиона - обеспечить монополистам безубыточность.
показать весь комментарий
07.02.2017 23:26 Ответить
это обдираловка там есть до,ля Зубка,у нас в Кр.Роге местами трубы с теплоносит.без изоляции,таких мест очень много,темп. воздуха в городе на 3 град выше ,чем загородом. А он планирует ходить по домам и драть народ .К власти попадают только воры и бандиты.почему эти гады-зубки не читают наших постов,мабуть н ема часу придумывают новые аудиты
показать весь комментарий
08.02.2017 00:21 Ответить
теперь нас будут "греть" сертификаты...дятлы
показать весь комментарий
08.02.2017 07:53 Ответить
" Їх атестацію проводитимуть вищі навчальні заклади та саморегульовані організації "

Не успевают отменить обязательное "сертифицирование сертификаторов", как тут же опять 25, какие то босяки "саморегулируемые" тут же опять получают кормушку.
В основных чертах всем ясно, как теплоизолировать дом и что это даст, всю работу по установлению класса экономичности дома можно и нужно возложить на эксплуатирующие организации, потому что нужная для того проектная и эксплуатационная документация у них и так должна быть, а они ее реально теряют или не составляют, вот и будет стимул работать по правилам, а в помощь пуст нанимают студентов, потому что уровень требуемых знаний для того, чтоб посмотреть проект, фактическое расходование воды и тепла, изолированность труб и померять скорость и температуру воздуха на вытяжках, как раз студенческий.
показать весь комментарий
08.02.2017 08:31 Ответить
Сволочи, никак не нажрутся. Ничего, придёт и наш час вас ...
показать весь комментарий
08.02.2017 09:26 Ответить
Перечитывая "Собачье сердце", хочется верить, что время шариковых уже не вернется никогда. Нужно понять, что каждый работоспособный человек должен находить возможность себя обеспечивать. В том числе за счет энергоэффективности своей семьи. Уметь один раз инвестировать в тепломодернизацию своей квартиры , чтобы потом экономить долгие годы. А размышлять о "сволочах" - дорога в никуда.
показать весь комментарий
08.02.2017 09:48 Ответить
вы не путайте "личную шерсть с государственной".
Причем здесь индивидуальная эенргоэфективность к данному лохотрону?
Завезло какое то чмо оборудование и хочет бизнес свой устроить на принудиловке...
показать весь комментарий
08.02.2017 11:29 Ответить
Сделать навечно или сделать временно - диктуется обстоятельствами, ни то, ни другое не догма. Наши старые дома много хуже утеплены, чем в Европе, но тупо копировать чужой опыт вредно, тем более, если не целиком, а фрагментарно. В Европе дороже энергоносители, там больше склонны тратиться на экологию, т.к. богаче и многое могут себе позволить. Главное - у них очень дешевое кредитование, т.к. они принимают и используют у себя капитал, вывезенный к ним ворами со всего мира. У нас в большинстве случаев утепление дает экономию в год заметно меньше, чем приносит банковский депозит, в этом главная загвоздка, если в Интернете найти отчеты энергоаудиторов по успешным с их точки проектам, то там окупаемость вложений менее 7 лет обычно наступает при предположении, что газ будет стоить более 400 баксов за 1000 м3.
показать весь комментарий
08.02.2017 14:11 Ответить
Очередная бюрократическая новелла, для трудоустройства бездельников и никому не нужного накопления бумаг и серверов. Это не государство должно заботиться о теплозащите а тот кто его создал и владеет, Если ко мне в частный дом прийдут такие вот измерители тепла то кроме послания в южном направлении они ничего от меня не дождутся и не услышат.
показать весь комментарий
08.02.2017 09:56 Ответить
не совсем так. Например у нас никто не следит за состоянием многоэтажек. Они являются собственностью жильцов, а жильцов интересуют только квартиры. Ввести обязательную проверку такого состояния, за счет владельцев вполне логично, но никак не энергоаудит. Тут чудило написало - будет потом нести ответственность, а за что? За то что дом не рухнет, неси, а за то что с форточки дует,мы и сами понесем.
показать весь комментарий
08.02.2017 11:27 Ответить
Остап Бендер знал 400 сравнительно честных способов отъема денег у населения. "Реформаторы" изобретают новые и новые способы...
показать весь комментарий
08.02.2017 17:04 Ответить