2 088 3
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Палка дружба Держриби та росіян учергове вбиває

бабін

Трагічний інцидент на риболовному судні "Іван Голубець" (ІМО 8859782) біля берегів Мавританії учергове змушує нас повертатися до питань корупції, некомпетентності та прямого лобіювання ворожих інтересів у Держрибагенстві.

Цензор.НЕТ Изображение
Цензор.НЕТ Изображение

Нагадаю, що за останні роки українські судна, які формально перебували у державній власності та здійснювали океанічний лов в рамках двосторонніх та глобальних міжнародних угод в Антрактиці та Східній Атлантиці, змінили прапори та фактично перебувають у повільних процесах відчуження на користь іноземних бенефіціарів. Цей процес знищення українського океанічного рибальства прискорився з 2014 року; прикладом, менеджмент цих суден часто здійснюється з окупованого Криму, і членами екіпажу та навіть капітанами стають не українці (зокрема кримські моряки), а громадяне держави-агресора. Серед іншого, два роки тому саме цей "Іван Голубець" змінив прапор на белізський, а рік тому - на грузинський.

Це зокрема дозволило судновласнику проходити технічні обстеження судна у сумнозісному Російському морському регістрі судноплавства (регістровий номер судна у росіян - 903774), який роками балансує на межі істотних санкцій в Україні, та з 2014 року не може освідчувати судна під українським прапором. Тому українські посадовці радісно та за невеликий бонус дозволяють українським суднам виходити з української реєстрації - лише б не псувати власні комерційно-братерські відносини з російським регістром.

Трагічні результати таких фейкових технічних освідчень маємо зараз - бо компетентність російського класифікатора (як і всього іншого російського) дуже специфічна та залежить звісно не від технічного стану судна, а від кількості та коліру доданих папірців у конверті та від дзвінків з Москви. Упевнений, що у класифікаційних документах від цієї структури, які згоріли разом з приміщеннями судна, йшлося, що на ньому усе гаразд, зокрема й у протипожежному вимірі. Звісно що було б дуже добре якщо вітчізняні правоохоронці з`ясували - хто саме винний у ймовірній загибелі члену екіпажу "Івана Голубця" від пожежі, в умовах очовидних несправностей та неможливості приборкати пожежу штатними засобами.

Додатково додам, що власником цього судна, стосовно якого здіснювали технічне освідчення росіяне, є українське державне підприємство "Сервис", зареєстроване у м. Києві, вул.Тургенівська, буд. 82А. За цією адресою загалом зареєстроване як мінімум десять підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держрибагентства, включно з обома кримськими рибними портами. Звісно в ідеальному світі наші спецслужби мали б цікавитися такими братерними зв'язками Держрибагенства з РМРС, в реальному ж - вони як відомо толерують прямій зраді національних інтересів через підписання щорічних протоколів Держриби з росіянами стосовно рибальства на Азові. Адже, як відомо, великі гроші (навіть дуже великі, у випадку РМРС) це велика тиша.

Цензор.НЕТ Изображение
Цензор.НЕТ Изображение
Цензор.НЕТ Изображение
Цензор.НЕТ Изображение
Цензор.НЕТ Изображение

Комментировать
Сортировать:
Згідно оновленої інформації про трагічну долю українського риболовного судна "Іван Голубцов" - судно затонуло вчора вночі у океані, на глибині 35 метрів, та вже маємо двох підтверджених загиблих рибалок. Капітан судна - кримчанин, був у рейсі з українськими документами. Незрозумілі маневри судна перед інцидентом, виключення АІС та странні дії команди під час спроб рятування кораблю вже дозволяють фахівцям припустити, що у трюмах злосчастного судна було щось цікаве, крім власне риби. Щось таке, що краще нікому не показувати. Нагадаю, що "Іван Голубцов" є у власності української державної компанії та оперувався "латвійським бізнесменом українського походження". Тобто, як завжди, маємо класичний вивід госресурсу наліво та його нещадну експлуатацію на ізнос, замість приватизації. При чому - експлуатацію у плідній співпраці з Російським морським регістром, РМРС (з літер цієї аббревіатури легко скласти й ФСБ, й СВР, й ГРУ РФ) та вкрай вірогідно не лише з питань рибальства. І - другий день у Україні, крім регіональних та спеціалізованих видань. майже повна інформаційна тиша щодо ситуації, за підсумками якої у цивілізованих країнах вже мали б серію гучних відставок, арештів та обшуків у всіляких установах.
показать весь комментарий
22.07.2019 15:16 Ответить
Також вже очовидно, що на цьому державному судні проходили плавпрактику три "курсанти" фейкового "Керченського державного технічного морського університету", підконтрольного окупантам. Про них пише місцевий веб-ресурс http://www.kerch.com.ru/articleview.aspx?id=84337 Факти колаборації Держрибагенства отримують все нові підтвердження за умов повної байдужесті уповноважених органів.
показать весь комментарий
22.07.2019 16:24 Ответить
Сумна історія загибелі риболовного судна "Іван Голубець" отримує нові риси. Держрибагенством 25 липня було видано наказ № 303 про утворення "комісії з розслідування аварійної події" на цьому судні, абсолютну більшість членів якої складають власне функціонери Держриби та представники держпідприємств, що на сьогодні вже "докерувалися до ручки" океанічним рибальським флотом. Відсутність у комісії представників Російського морського регістру судноплавства (РМРС), тобто - класифікаційного товариства цього судна, яке власно й мало документально посвідчити стан протипожежної безпеки та засобів рятування "Івана Голубця", цілком зрозуміле, бо фіксувати власні тісні зв`язки з росіянами Держрибі трохи "не на часі". Але абсолютно неясним є той факт, де у комісії прикладом "загубилися" представники МЗС, хоча б на рівні формального клерка. Ну й звісно у її складі немає жодного експерта, який би спеціалізувався на подібних трагічних інцидентах. Втім найбільш цікавим є те, що комісія для своєї діяльності планує ...власний виліт у Мавританію, при чому за рахунок "спонсора", адже офіційно Держриба є дуже скромним у видатках органом держвлади. Корупційні ризики коментувати не буду, але за умов, коли постраждалі українські рибалки та родина загиблого на судні не отримали від "канадського судновласника" нічого, крім квитків на літак та погроз стягнення шкоди, такі вояжі чиновників та чиновниць до Атлантичного океану (позбавлені до речі будь-якого практичного сенсу), виходять навіть за рамки звичайного для Держриби "цинічного реалізму". Навряд чи у Держрибі не знають, що судно затонуло разом з документацією, і що його екіпаж вже частково залишив Мавританію, та що результати розслідування, яке проводять мавританські органи, без зусиль нашого МЗС, ніхто на місці комісії Держрибі не надасть. Бажати посадовцям доброго відпочинку на атлантичному березі за рахунок українських рибалок не буду, але додам ще одну пікантну рису до юридичної оцінки ситуації з "Іваном Голубцем" як з держвласністю. Адже РМРС з травня 2018 р. перебуває в Україні під санкціями згідно указів Президента України № 126/2018 та № 176/2018. Ці акти зокрема встановили для РМРС заборону участі в оренді державного майна резидентами іноземної держави. Але "Іван Голубець" як державне майно як раз і перебував у оренді (бербоут-чартері) нерезидента, а саме - сумнозвісного "канадського судновласника", за прямої участі РМРС, який власне й забезпечив таку оренду виданням на судно класифікаційних документів. І про це все прекрасно знало і керівництво Держриби, і очільники відповідного держпідприємства. Отже, співучасть цих посадовців у порушенні санкційного режиму, запровадженого, до речі, не за що інше як за посягання РМРС на територіальну цілісність України, і призвела наразі до відповідних трагічних наслідків. І щось мені підказує, що нинішня роздача конвертів рибними керманичами невідворотність відповідальності за вчинене в галузі не скасує.
показать весь комментарий
30.07.2019 10:40 Ответить