11870 посетителей онлайн
4 314 14
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Як навести порядок на дорогах

Нещодавно мені розповіли історію про гламурну кісу, яка ганяє по Києву на своїй автівці зі швидкістю 200 км/год, викладає все це в інстаграм, а коли її затримують копи, вона каже, що вона може дозволити хоч щодня платити штрафи і їздити так, як їй заманеться. Ба більше, сьогодні не існує ефективного та законного способу завадити мажорним водіям порушувати ПДР, якщо значно не посилити відповідальність з взяттям під варту в порядку адміністративного арешту включно, не позбавляти їх прав на тривалі терміни і не посилити кримінальну відповідальність за водіння у стані сп’яніння, зробивши цю обставину такою, що унеможливлює звільнення особи від кримінальної відповідальності.


Якби ВР трохи раніше ухвалила законопроект 2695, торчок, який учора вбив чотирьох людей на Старообухівській трасі, мав би отримати від 7 до 12 років позбавлення волі з позбавленням права керувати авто на строк від 7 до 10 років, а не від 5 до 10 і позбавленням прав на 3 роки, як зараз. Але позаяк закон не має зворотної сили, то покарання буде призначене в межах чинної санкції ст. 286 КК. Таким чином, навіть якщо він отримає 7-8 років ув’язнення, як це можна припустити виходячи з обставин події, то після звільнення він спокійно отримає права, знову упореться і виїде на трасу.


Згаданий законопроект передбачає посилення адмінвідповідальності за п’яне водіння, передбачивши арешт на строк до 15 діб. І в цьому контексті виникає багато питань від людей, які не розуміють, в чому полягає сенс декриміналізації п’яного водіння, яке не спричинило тяжких наслідків. Якщо чесно, я теж спочатку не збагнув, навіщо це, але, поспілкувавшись з одним відомим адвокатом, зрозумів.

Річ у тім, що порядок дізнання у кримінальних проступках - доволі громіздка процедура, яка передбачає низку специфічних заходів, у т.ч. складання обвинувального акту і повноцінного судового розгляду. Це все може забрати місяці, а в окремих випадках - роки. Тобто якщо залишити за п‘яним водінням статус кримінального проступку, це суттєво збільшить навантаження на органи патрульної поліції та дізнання, що негайно відіб'ється на й так не дуже високій ефективності. На відміну від кримінального адміністративний процес набагато простіше і швидше. Це просто дозволить заощадити час та ресурси шляхом уникнення відверто зайвих процедур.


Щодо критики законопроекту, то між першим і другим читанням достатньо часу аби усунути недоліки та не дозволити поліції пролобіювати відверто драконівські норми, які надають їй додаткові повноваження, жодним чином не пов’язані з забезпеченням безпеки на дорогах. Ці пункти треба рубати безжально, а в іншому закон потрібно приймати і якомога швидше, бо дорога в Україні - це теж своєрідній фронт.

Топ комментарии
+4
любитель сильной руки в жопе
а если простой водитель случайно нарушил то ему что пол зарплаты отдать
лучше бы направили усилия на организацию дорожного движения
показать весь комментарий
15.07.2020 11:46 Ответить
+2
Штрафы должны быть такими, чтоб второй раз не на что было ездить.
показать весь комментарий
15.07.2020 13:04 Ответить
+2
А за пьяную езду - конфискация автомобиля независимо кто владелец.
показать весь комментарий
15.07.2020 13:20 Ответить
Комментировать
Сортировать:
любитель сильной руки в жопе
а если простой водитель случайно нарушил то ему что пол зарплаты отдать
лучше бы направили усилия на организацию дорожного движения
показать весь комментарий
15.07.2020 11:46 Ответить
"любитель сильной руки в жопе" - 90-95%
показать весь комментарий
15.07.2020 11:55 Ответить
Потрібен "захист від долб...ба": всюди, де це можливо, повинні бути відбійники, що унеможливлюють виїзд на зустрічку. Всюди перед переходами і світлофорами- лежачі поліцейські. І так далі...
Бо ніякі штрафи і строки довбнів не зупиняють
показать весь комментарий
15.07.2020 12:51 Ответить
Штрафы должны быть такими, чтоб второй раз не на что было ездить.
показать весь комментарий
15.07.2020 13:04 Ответить
А за пьяную езду - конфискация автомобиля независимо кто владелец.
показать весь комментарий
15.07.2020 13:20 Ответить
Я канешна извиняюсь, за штрафы штрафами, а дорог в провинции так и нет. Попутешествуйте от Краснограда до Первомайского, от Первомайского до Боровой. От Боровой до Сватово. От Сватово до Белокуракино... У вас матюков не выстачить. Делайте дороги.
показать весь комментарий
15.07.2020 16:33 Ответить
ну вот, на штрафы могут и построить дороги. там у 98% не хватает мозгов банально ремень пристегнуть.. только на этом можно трассу до китая сделать в три слоя
показать весь комментарий
15.07.2020 19:23 Ответить
Якщо чесно, я теж спочатку не збагнув, навіщо це, але, поспілкувавшись з одним відомим адвокатом, зрозумів.

Знайшов кого запитати Звісно, що адвокат, любий буде проти. І мусора будуть проти і судді. Погугли статистику і подивись на чому останнім часом затримують рядових суддів на хабарях - це гроші за закриття 130-х, адмінок. І чим більша сума штрафу, тим більше будуть отримувати патрульні на місці у вигляді хабарів (далі це збирається і везеться на гору, і перетворюється чемодани налу на рівні міністерства), а що "не сторгуються на місці" заберуть судді і адвокати. Чому? Ну тут вірно тобі адвокат пояснив, тільки ти його невірно зрозумів. Процедура простіша! А це дорівнює - простіше знищити у суді справу. Документи на місці складає патрульний (це може бути людина взагалі без вищої освіти, не те, що не юрист!), а так би документував слідчий СОГ (або дізнавач). І прокурора по адмінці не має, а у дізнанні є, а це зайва фігура у "рішалові", а значить більше адвокат заробить. І апеляцію ніхто не подасть, бо прокурор не має такого права по КУпАП, а по криміналу, прокурорські потім за кожний оправдос борються по 2-3 рази до ВС доходячи... Тому досвічений адвокат, не міг нічого іншого сказати
А головне, чуть від сміху не лопнув, адвокат "турбується за завантаженість правоохоронних органів" Народ, ну не можно бути такими наївними!
показать весь комментарий
15.07.2020 16:16 Ответить
Уважаемый Сергей Иванов! В связи с тем что вы журналист (а значит типичный представитель мастеров поиздельно развлекательного жанра) у вас напрочь отсутствуют причинно следственные связи. Вы пытаетесь бороться с последствиями не разобравшись в причинах. Более того, с последствиями вы предлагаете бороться типичными "сталинскими" методами - ужесточить, посадить и т.п. Прежде чем писать подобную ересь, вы бы мировой опыт поизучали что ли ... Никогда и нигде в мире ужесточение наказания не приводило к уменьшению кол-ва правонарушений. Не буду читать вам лекцию о причинах, т.к. для вас как для типичного журналиста, совершенно не важно разобраться. Вам главное - донести свою "гениальную" мысль. А как реально исправить ситуацию на дорогах? Ну то такое ... Это долго, нудно, тяжело и вам не интересно. P.S. Особенно повесилили ваши "примерчики". Согласно вашей "логике", если кто-то подскользнулся на дороге, то всем надо запретить там ходить. Дебилы были, есть и будут! Какие законы не принимайте. Вбейте в вашу пустую голову, что законы принимаются не ПРОТИВ исключений, а ДЛЯ большинства нормальных.
показать весь комментарий
15.07.2020 16:18 Ответить
Він працював 10 років в прокуратурі.
показать весь комментарий
16.07.2020 07:52 Ответить
Из прокуроров в журналисты ...? Чел долго шел к "успеху".
показать весь комментарий
16.07.2020 09:41 Ответить
Бред. Сколько раз уже усиливали, а ни дороги лучше и безопаснее не стали, и кого попало и за что попало так и штрафуют,а те кто взятками откупаются так и продолжают это делать. Хорошо что в этом примере про торчка убившего 4 могут не посадить водителя буса в которого тот с начала врезался. Повезло ему что у торчка нет зайкосахаротолстошеев и тд папы.
показать весь комментарий
15.07.2020 16:23 Ответить
Практика різних країн показує, що ЄДИНИМ ефективним засобом превенції п'яної їзди є безальтернативна конфіскація автівки з моментальним виставленням на аукціон. Все інше - бла-бла-бла ні про що.
показать весь комментарий
15.07.2020 23:35 Ответить
Абсолютно согласен,поднять разрешенную дозу до 0,5 промилле,как в Германии и в путь!
Но нет "реформированные" разбегуться,не как будет взятки брать!
показать весь комментарий
16.07.2020 06:31 Ответить