Як навести порядок на дорогах
Нещодавно мені розповіли історію про гламурну кісу, яка ганяє по Києву на своїй автівці зі швидкістю 200 км/год, викладає все це в інстаграм, а коли її затримують копи, вона каже, що вона може дозволити хоч щодня платити штрафи і їздити так, як їй заманеться. Ба більше, сьогодні не існує ефективного та законного способу завадити мажорним водіям порушувати ПДР, якщо значно не посилити відповідальність з взяттям під варту в порядку адміністративного арешту включно, не позбавляти їх прав на тривалі терміни і не посилити кримінальну відповідальність за водіння у стані сп’яніння, зробивши цю обставину такою, що унеможливлює звільнення особи від кримінальної відповідальності.
❧
Якби ВР трохи раніше ухвалила законопроект 2695, торчок, який учора вбив чотирьох людей на Старообухівській трасі, мав би отримати від 7 до 12 років позбавлення волі з позбавленням права керувати авто на строк від 7 до 10 років, а не від 5 до 10 і позбавленням прав на 3 роки, як зараз. Але позаяк закон не має зворотної сили, то покарання буде призначене в межах чинної санкції ст. 286 КК. Таким чином, навіть якщо він отримає 7-8 років ув’язнення, як це можна припустити виходячи з обставин події, то після звільнення він спокійно отримає права, знову упореться і виїде на трасу.
❧
Згаданий законопроект передбачає посилення адмінвідповідальності за п’яне водіння, передбачивши арешт на строк до 15 діб. І в цьому контексті виникає багато питань від людей, які не розуміють, в чому полягає сенс декриміналізації п’яного водіння, яке не спричинило тяжких наслідків. Якщо чесно, я теж спочатку не збагнув, навіщо це, але, поспілкувавшись з одним відомим адвокатом, зрозумів.
Річ у тім, що порядок дізнання у кримінальних проступках - доволі громіздка процедура, яка передбачає низку специфічних заходів, у т.ч. складання обвинувального акту і повноцінного судового розгляду. Це все може забрати місяці, а в окремих випадках - роки. Тобто якщо залишити за п‘яним водінням статус кримінального проступку, це суттєво збільшить навантаження на органи патрульної поліції та дізнання, що негайно відіб'ється на й так не дуже високій ефективності. На відміну від кримінального адміністративний процес набагато простіше і швидше. Це просто дозволить заощадити час та ресурси шляхом уникнення відверто зайвих процедур.
❧
Щодо критики законопроекту, то між першим і другим читанням достатньо часу аби усунути недоліки та не дозволити поліції пролобіювати відверто драконівські норми, які надають їй додаткові повноваження, жодним чином не пов’язані з забезпеченням безпеки на дорогах. Ці пункти треба рубати безжально, а в іншому закон потрібно приймати і якомога швидше, бо дорога в Україні - це теж своєрідній фронт.
а если простой водитель случайно нарушил то ему что пол зарплаты отдать
лучше бы направили усилия на организацию дорожного движения