КЛИЧКО ТА ПАНТЕЛЄЄВ ВКРАЛИ ПОНАД 6 МЛН ГРН НА ГРОМАЛСЬКИХ ТУАЛЕТАХ?
Виглядає так, що мер Києва Віталій Кличко разом зі своїм заступником Петром Пантелєєвим вкрали понад 6 млн бюджетних гривень на встановлення громадських туалетів. Для того, щоб переконатися в цьому, досить зайти на сайт Прозорро і почитати про тендер на установку 5 відхожих місць "модульного типу" за 9,29 млн грн, тобто майже 1,9 млн на один туалет.
Завищені ціни викликали скандал в ЗМІ. Ось тільки потім з'ясувалося, що це лише одна із сходинок в туалетно-корупційної піраміди Віталія Володимировича. Виявилося, що оператори зовнішньої реклами, на прохання Кличко, виділили на ці ж туалети шість мільйонів гривень. Це допомогло Кличко і Пантелєєву безкарно вивести цю суму з бюджету Києва.
Мер Києва не на жарт захопився прибутковою туалетного темою, і в цьому році він оголосив тендер на закупівлю ще п'яти туалетів, ось тільки вже за 11 мільйонів.
Таким чином ціна за туалет становить цілих 2,2 мільйона!
Крім того, у Кличка збираються підвищити вартість відвідування цих туалетів до 10 гривень.
На червень 2021 року у столиці працює одинадцять громадських вбиралень, що розташовані на популярних туристичних маршрутах. На офіційному сайті Київводофонду, який обслуговує київські вбиральні, є мапа, на яку нанесли громадські туалети в різних районах Києва.
Проте, більшість туалетів не працюють, це позначено навіть на самій карті. Причини різні: вбиральню затоплює під час злив, вона потребує капітального ремонту чи реконструкції, працює лише влітку чи проходить по кримінальній справі.
Як зазначають громадські активісти, основна проблема автоматизованих громадських вбиралалень модульного типу — вони працюють до 8 вечора, а потім з якоїсь години ранку. А що робити в інший час? Інше питання — це умови. У більшості навіть не можна помити руки, там або немає води, або поламані крани. А це елементарна потреба — помити руки після туалету.
Тому виникає справедливе запитання, а чи не є така туалетна активність керівництва КМДА спробую під виглядом уваги мера до оновлення інфраструктури і розгалуження системи громадських вбиралень, “освоїти” бюджетні кошти? Завищуєш ціну, закупляєш у своєї фірми нефункціональні туалети, а у підсумку – стоять такі будки з табличкою “тимчасово не працює, вибачте за незручності”.
Історія з громадськими вбиральнями далеко не одинична в загальній палітрі корупційних скандалів, в яку потрапив Кличко та його оточення. Чи не щодня ми отримуємо інформацію про обшуки, затримання чиновників та нові гучні розслідування справ КМДА.
Нагадаю, що ДФС встановила в ході слідства збитки, які завдані міському бюджету столиці та державі, в понад 160 мільйонів гривень. Якщо хто забув, то обшуки у КП та департаментах КМДА почалися ще 11 травня та йдуть по сьогодні. На минулому брифінгу щодо корупції в відомстві Кличка, який відбувся 28 травня, голова ДФС розповів, що з 11 до 27 травня вже було проведено 40 обшуків та до 100 допитів.
Корупційні історії, які в останній час пов’язують з мером Кличком та його оточенням, все більше розкривають киянам очі на те, що це мерія “тимчасово не працює”, а за “незручності” платимо ми з вами.