Меморандуми не пахнуть?

20 липня, за підсумками моєї доповіді на Всесвітньому юридичному конгресі, який цього року відбувся в Нью-Йорку, обговорили прогноз у сфері глобальної та регіональної економіки та енергетики: як на них вплине російська агресія та пост-агресія і що з цим робити правникам з числа тих, хто у галузі "за гамбурзьким рахунком".
І хоча я звітував шановному зібранню насамперед про юридичні наслідки енергетики під час війни, від афер олігархів з "Севастопольенерго" та й іншими "енерго", до Запорізької АЕС, Каховської ГЕС та фейкової "націоналізації" "зеленої енергетики" окупованого Криму, все ж певні спільні речі вдалося сформувати.
Адже велика війна максимально загострює питання кінцевого бенефіціару. Юристи можуть ховати цю золоту голку у цілі пагорби сіна чи в елеватори зерна але вона все одно стає вирваною чекою, із невідворотними наслідками.
Що можна спостерігати на прикладі зернових угод та тих сотень мільярдів, які з ними пов’язані в різних вимірах.
Бо настільки очевидним є особистий приватний мільярдний інтерес окремих загальновідомих осіб у Москві та на батьківщині ангорських кішок, що нинішні "тримайте мене семеро" від агресора, хоча й мають криваві наслідки, виглядають саме як шантаж за недорогим сценарієм.
Чомусь бенефіціари завжди економлять саме на сценарістах.
Бо всі ці "суворі заяви" від російської мінагресії, демонстративні ракетні розстріли кораблів, витащених прямо з небуття "кримської весни", натужна гра у "доброго поліцая" від кремлівських "дипломатів" та "раптова згадка" про минулорічний напівфейковий меморандум "підписаний аж на три роки" із Cекретаріатом ООН, де слова "зокрема аміак" повторюються ВІСІМ разів, викликають рефлекторне "сідай, три з мінусом"
Я кажу про меморандум "напівфейковий", бо він укладений агресором не з ООН а саме з її Cекретаріатом, а тому його важко не лише вважати міжнародною угодою, але й нерозуміло – як в принципі Cекретаріат може легально, в рамках своїх повноважень, допомогти наближеним до кремлівського диктатора особам качати аміак з Тольятті до українського порту.
Надішле кудись наряд ООНівської поліції?
Випустить ООНівську поштову марку?
Якщо серйозно, це якраз угода про неможливе, а отже – вона про корупцію у чистому вигляді: політичну чи банальну побутову на пару ярдів – то вже інше питання, й добре що воно тут точно не до Києва.
Бо якраз Україна такі меморандуми не підписувала, це диво кремлівської фантазії суто двостороннє.
Найближче майбутнє покаже наслідки кремлівського шантажу й долю аміачного меморандуму; та, як я вже казав, для України головне й надалі публічно вимагати на продовження стамбульських домовленостей у яких слів "зокрема аміак" нема.
Втім той факт, що як раз у "публічній" фінансовій складовій зернових угод тиждень тому з’явився легкий запах тюльки, дозволяє дійти припущення, що наразі ми саме в антракті, а не у фіналі зернової епопеї
Навіть знаючи, що соsа pesce nostra ніколи не робить програшних інвестицій, галузеві прогнози робити важко, але чи вдасться окремим діячам бути водночас слугою багатьох бенефіціарів від загальновідомого А. до віденського Ф., та що буде робити агресор після краху його кривавого лібрето, обов’язково обговорить наступний Всесвітній юридичний конгрес, навіть й без моєї скромної участі.
Та й делегатів від України, упевнений, там вже буде більш ніж одна людина та ще й онлайн.
https://images.cnscdn.com/images/6/6/7/1/6671fd2b1f1b4e74922dd5782f7a3241/original.jpg
Насправді ж компанія не вживала заходів для стягнення цієї заборгованості, а напередодні звернення до ЄСПЛ взагалі відступила права вимоги до Київенерго на користь іншої фірми, отримавши за це 54,2 млн грн. В заяві до Європейського суду цей факт приховали.
Далі колишній нардеп нібито домовився з керівництвом Міністерства юстиції України, за сприяння якого урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ підготував декларацію про дружнє врегулювання спору та фактично визнав вину держави за невиконання рішення суду. На підставі цієї декларації Золотий ******** отримав ще 54,2 млн грн, але цього разу вже з державного бюджету.
"Це стало можливим через припинення в екснардепа імунітету, який він мав як родич судді ЄСПЛ", - йдеться у повідомленні НАБУ. Дружина Логвинського - Ганна Юдківська, вона була суддею ЄСПЛ від України у 2010-2022 роках.
Також у цій справі фігурують колишній уповноважений Кабінету міністрів у справах ЄСПЛ (цю посаду обіймав Борис Бабін), колишня перша заступниця міністра юстиції (це була Наталія Бернацька), три людини з оточення колишнього народного депутата і бенефіціар приватної компанії.
Джерело:
Справа № 991/7201/21
Провадження 1-кс/991/7308/21
У Х В А Л А
Іменем України
29 жовтня 2021 року м.Київ
Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду ОСОБА_1
за участю:
секретарів судового засідання: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
прокурора ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань Вищого антикорупційного суду
клопотання т.в.о. старшого детектива керівника Першого відділу детективів Другого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_6 , погоджене із прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 про здійснення спеціального досудового розслідування відносно підозрюваного ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
у кримінальному провадженні № 52020000000000184 від 12.03.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України,
В С Т А Н О В И В:
До Вищого антикорупційного суду надійшло відповідне клопотання, в якому детектив порушує перед слідчим суддею питання про здійснення спеціального досудового розслідування у відношення ОСОБА_7 , який підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України.
Доводи клопотання.
Відповідно до матеріалів клопотання, детективами Національного антикорупційного бюро України здійснюється досудове розслідування, а прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 52020000000000184 від 12.03.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України.
За версією органу досудового розслідування, ОСОБА_7 та інша особа, стосовно якої не надано дозволу на притягнення до кримінальної відповідальності, маючи можливість здійснювати вирішальний вплив на господарську діяльність ТОВ «Золотий ******** Ойл», діючи за попередньою змовою між собою та іншими особами, які були залучені до вчинення злочину на різних його етапах, протягом 2013-2016 років розробили та реалізували схему заволодіння грошовими коштами державного бюджету України, яка полягала у створенні видимих правових підстав для звернення до Європейського суду з прав людини із заявою про нібито невиконання органом державної виконавчої служби України та Акціонерної енергопостачальної компанії «Київенерго» (правонаступником якої стало ПАТ «Київенерго») рішення Господарського суду м. Києва у справі № 41/207 в частині стягнення з ПАТ «Київенерго» на користь ТОВ «Золотий ******** Ойл» мазуту марки М-100 вартістю 54179613, 40 гривень. В результаті створених відповідних правових підстав для звернення до Європейського суду з прав людини, ОСОБА_7 та інша особа, стосовно якої не надано дозволу на притягнення до кримінальної відповідальності, в ході зловживання Першим заступником Міністра юстиції України ОСОБА_8 та Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини ОСОБА_9 своїм службовим становищем в інтересах ТОВ «Золотий ******** Ойл», заволоділи коштами з державного бюджету України на вищевказану суму, що є особливо великим розміром, та в подальшому, з метою приховання дійсного джерела походження грошей, легалізували їх шляхом перерахування на рахунки інших підконтрольних їм юридичних осіб.