5919 посетителей онлайн
6 425 40
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Ірландське економічне диво

Нещодавно в Київ приїжджав відомий економіст з Ірландії, Давід МакВілліамс, і ми дуже добре подискутували про майбутнє України.

Я йому розповів про те, що головним правилом відбудови має бути "нуль грошей в руки українській владі", через надвеликі корупційні ризики. Він перепитав: "Тобто, ти пропонуєш тимчасово віддати контроль над економікою західним корпораціям?", я відповів "так" і не знав, як він зреагує.

Давід трошки задумався і несподівано сказав: "Ми саме так і зробили наше Ірландське економічне диво! Ми просто знизили податки, запросили до нас купу всесвітніх корпорацій, і просто робили все що вони нам скажуть! Приймали будь які закони, лише б їм було зручніше! Я ніколи не дивився на це з цього боку, але ми в себе зробили майже те що ти пропонуєш!"

Він розповів про приклад свого друга дитинства, якій був інженером і пішов працювати на Intel декілька десятиріч тому, коли вони тількі відкрили офіс в Ірландії. Зараз тому трошки за 50, він постійно їздить по світу, керує купою проектів і заробляє пів мільйона доларів на рік.

Давід каже: "Ця людина вже сама по собі вже двигун економіки. А якщо б ми не відкрили країну для іноземного капіталу, він би зараз працював у якісь місцевій шарашці і заробляв десь в десять разів менше"

Ця розмова ще більше додала мені певності в тому, що єдиний шлях для відбудови економіки – це залучити величезну кількість приватного західного капіталу. Тільки так ми зможемо зробити у нас касту професіоналів – людей, які мають гідну роботу, отримують гідну компенсацію, сплачують податки та є двигунами економіки.

Не може людина керувати держ компаніями, які вартують сотні міліонів доларів, та отримувати зарплатню 100т грн на місяць. Це ганебна практика, і викликає багато питань до справжньої мотивації цієї людини.

Ми як суспільство маємо зрозуміти, що тільки через заохочення приходу до нас великих і маленьких західних корпорацій ми зможемо побудувати ту країну, якою ми будемо пишатись.

Бо головне, що на ці корпорації будуть працювати українці і будуть гідно заробляти. І я б починав вже з відбудови – треба вже думати про те, як залучити до нас хоча б 5-10 величезних будівельних компаній, як зробити щоб саме вони отримували контракти на відбудову, а не місцеві ділки, які тільки і вміють, що роздавати хабарі та будувати собі вілли у Франції.

Нашим компаніям це теж піде на користь - чим більше в країні буде капіталу, тем легше його буде залучати, тим дешевше будуть кредити і може навіть, нарешті, запрацює фондовий ринок. Так, буде більше конкуренції, за людей особливо, але це корисна конкуренція яка зробить наші бізнеси сильніше. А більша зарплатня у людей відкриє нові можливості для сервісних індустрій. Ми живемо в капіталістичному світі, і тільки через залучення приватного капіталу наше суспільство стане заможним.

Єдина каста для кого західний капітал створить проблеми - це деякі наші чиновники та політики, які живуть за рахунок створення проблем бізнесу а потім їх героїчного "вирішування". Західні бізнеси будуть сплачувати набагато менше корупційної ренти, і будуть вирішувати свої проблеми через суди та посольства, а не через хабарі.

Насправді, я вважаю що саме спротив цієї касти і є головною перепоною на шляху приватного капіталу до нас. Саме тому коли ви чуєте що хтось знов розповідає про "захист економічного суверенітету України" - розумійте що людина не піклується про країну, а тільки про збереження "правил гри" які зробили нас найбіднішою країною в Європі.

Повне відкриття нашої країни для іноземного капіталу – це моя українська мрія.

Топ комментарии
+12
Про яку Україну ми говоримо і про яке українське чудо? 73відсоткові і після перемоги оберуть чергове лайно - відосики, гречку і пивко. Багато мільйонів українців просто не повернуться в цю рабську і наскрізь прогнилу корупційну країну. І що заважає зеленим мударасам вже зараз приймати необхідні закони? ..
показать весь комментарий
24.07.2023 20:40 Ответить
+11
Не може людина керувати держ компаніями, які вартують сотні міліонів доларів, та отримувати зарплатню 100т грн на місяць. Це ганебна практика, і викликає багато питань до справжньої мотивації цієї людини.

Пєсєц ... А зараз що відбувається ? Отримують супер-пупер ЗП і всерівно або самі крадуть, або закривають очі.
показать весь комментарий
24.07.2023 18:54 Ответить
+10
Умовно завтра вибори, є два кандидати:
1) Перший обіцяє що буде жорстко боротись з корупцією - карати і тих хто бере хабарі і тих хто їх дає, максимально спростить ведення бізнесу і знизить до найнижчих в сіті податкові ставки, але в найближчій перспективі враховуючи стан України і занепад економіки людять прийдеться затягнути паски сильніше. Рівень життя принаймні в переспективі 10 років впаде, всі пільги, субсидії і будь яке регулювання цін державою буде знесено, пенсії і будь які соціальні виплати будуть зрізані до мінімума або взагалі відмінені. Фіскальні функції держави будуть віддані на аутсорс приватним компаніям, в законотворчій і судовій гілці те саме або під наглядом західних партнерів. В результаті в перспективі 20-30 років ми станемо новою Південною Кореєю, з максимально технологічною економікою з залученням власного і іноземного капіталу.
2) Другий буде горлопанити, що Українцям всі винні, що все буде класно і що ми все зробимо поборимо і Україна заживе як в раю. Прицьому направо і на ліво буде обіцяти любу халяву. В загальному неокомунізм по Українськи.

Кого виберуть Українці ? Я думаю відповідь усі знають.
показать весь комментарий
24.07.2023 19:14 Ответить

Загрузка...