9609 посетителей онлайн
1 187 2
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

СУДДЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ СТЯГУЄ ГРОШІ З МІНОБОРОНИ НА КОРИСТЬ ШАХРАЇВ?

СУДДЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ СТЯГУЄ ГРОШІ З МІНОБОРОНИ НА КОРИСТЬ ШАХРАЇВ?

Як повідомляють розслідувачі з Дніпра, суддя Господарського суду Дніпропетровської області Камша Н.М., схоже, стягнула з Міністерства оборони 8 мільйонів гривень на користь осіб, підозрюваних у шахрайстві.

Незважаючи на війну та всі жахи, з якими довелося зіткнутися Україні, схеми грабунку державного бюджету цвітуть буйним цвітом. В той час, поки військові всіма силами дають відсіч агресії рф, державні службовці, а тепер і судді продовжують грабунок. Цього разу “розмитнюють” Міноборони через ручний суд.  

Так, рішенням судді господарського суду Дніпропетровської області  Камші Н.М. від 28.06.2023р. у справі про банкрутство підприємства "971 Управління начальника робіт" з Міністерства оборони України стягнуто на користь кредиторів  8 млн. грн. (посилання - https://reyestr.court.gov.ua/Review/111936900).

Рішення грунтується на тому, що банкрут є підприємством, належним до сфери управління Міноборони, і саме “Міноборони та його службові особи довели це підприємство до банкрутства”. У вказаному рішенні суддя Камша Н.М. дійшла до дуже дивних та сумнівних висновків. Вона чомусь вирішила, що саме Міністерство оборони України повинно доводити свою невинуватість, а суд чомусь застосовуватиме презумпцію «винуватості» до Міноборони. Суддя також встановила, що службові особи Міноборони та Центрального будівельного управління Міноборони нібито винні у безоплатному відчуженні майна банкрута. Також суддя відмовила у застосуванні строків позовної давності відносно подій, що відбулися у 2004-2005 роках (майже 20 років тому). Дивним є той факт, що суддя без будь-яких доказів, без вироків, фактично встановила факт скоєння злочину з боку посадових осіб Міноборони та вирішила покарати не посадових осіб, а саме державу (в особі Міноборони) «копійкою».

Але найцікавіше наступне.

По-перше, серед кредиторів банкрута (які через суд отримають кошти з Міноборони) є таке собі ТОВ «Приват Ескорт», керівник та засновник якого Тичинський Євген був засуджений у 2019 році за шахрайство, у тому числі відносно незаконно відчужених земельних ділянок Міноброни.

По-друге, основним кредитором банкрута є саме Центральне будівельне управління, яке, на думку судді, також винне у незаконному продажі майна банкрута.

По-третє, суддя Камша Н.М. раніше вже розглядала справу за позовом прокурора щодо повернення до державної власності майна банкрута, яке, на її ж думку, було незаконно відчужене на користь комерційних структур. І вона відмовила прокурору у поверненні цього майна у власність держави у зв’язку зі спливом строку позовної давності. Тоді майно банкрута було продане ТОВ «Адресъ» (стосовно якого в реєстрі судових рішень більше 100 ухвал у кримінальних справах).

Тож, виходить так, що суддя раніше відмовила прокурору у поверненні майна та стягнула з Міноборони кошти на користь осіб, раніше причетних до грабунку банкрута та в цілому Міноборони. При цьому здається, що суддя охоче застосовує в інтересах комерційних структур як презумпцію невинуватості, так і строки позовної давності. Тож суддя, замість того, щоб поновити справедливість і повернути вкрадене (на її думку) у Міноборони майно від комерційних структур, схоже, вирішила пограбувати Міноборони вдруге, передати гроші сумнівним шахраям та залишити майно Міноборони тим, хто його вкрав? Геніально!

Слід зазначити, що суддя вже неодноразово в подібних справах займала сторону комерційних структур та бізнесменів. Наприклад, у справі щодо стягнення боргів з відомих дніпровських забудовників панів Зайцева та Кагановського.

На тлі того, що відбувається, виникає лише одне питання: коли в нашій країні запрацює Вища рада правосуддя? І коли судді будуть каратися за неправосудні рішення пропорційно нанесених збитків незаконно обвинуваченим?

Комментировать
Сортировать:
Нажаль чинне законодавство залишає для подібних суддів великий люфт при прийнятті потрібних їм рішень.
Якщо би був закон, що забороняв би стягувати під час дії режиму воєнного стану із юридичних осіб сфери безпеки і оборони будь-яких коштів, от тоді і не було би таких рішень на користь тих, хто може заплатити судді.
показать весь комментарий
06.10.2023 09:28 Ответить
Гарне останнє питання, та нажал відповідь не така гарна- ніколи, суддівська влада зовсім не зацікавлена у встановленні істини або відновленні справедливості …заробляння грошей - ось головна ціль суддів та прокурорів в Україні…
показать весь комментарий
06.10.2023 12:08 Ответить