2 844 8
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

ПРОГНОЗ НА 2024 РІК

ПРОГНОЗ НА 2014 РІК

Про війну.

Оскільки наш осінній наступ чітко пішов по проміжному сценарію с переходом у негативний, то прогнозувати доволі легко. Хоча нічого приємного на зразок звільнення Криму, на жаль, спрогнозувати не можу.

Головною справою ЗСУ буде активна оборона, де вони чи не найкращі у світі. Відсутність масштабних наступальних дій пов’язана з декількома факторами. В першу чергу, в нас проблеми з кількістю сучасного наступального озброєння, а також з мобілізацією.

Натомість, ворогу вдалося налаштуватися на довготривалу війну на виснаження. Його ВПК працює достатньо ефективно, крім того, є постачання з боку союзників недоімперії — Ірану і Північної Кореї. В росії створили такі фінансові умови, що там є можливість залучати до війська по 400 тисяч осіб двічі на рік. І цього достатньо для наступальних дій у вигляді «м’ясних штурмів».

Ворог став помітно сильніший, ніж на початку вторгнення. Ми теж стали сильнішими, але не настільки.

Є великий ризик того, що цього року ми повністю втратимо контроль за Луганською і Донецькою областями. Основні зусилля ворога будуть спрямовані на спробу захоплення Харкова — для цього є відомі логістичні передумови. І це найбажаніша ціль для ворога, звісно, після захоплення Києву, бо Кремль зможе видати це за видатну перемогу.

Вважаю, що битва за Харків стане точкою найбільшого напруження поточного року війни. Це якщо якісь надзвичайні події не призведуть до заморожування бойових дій десь ближче до літа.

Найбільш важливої зброєю цього року будуть ракети і безпілотники всіх типів, ну, звісно засоби ППО-ПРО. Західна авіація, яку ми очікуємо, принципово на хід бойових дій не вплине в силу її невеликої чисельності.

Буду безмежно радий, якщо ЗСУ та наші союзники перекреслять цей мій доволі песимістичний воєнний прогноз.

Про політику.

В цьому році вона почне повертатися в Україну, бо занадто багато всілякого накопичилося, що прибирається лише політичними процесами. І продовжує накопичуватися.

Мова про те, що чим далі, тим більше дії та бездіяльність нашої влади стають неадекватними складній ситуації, що складається. Відповідно, в центрі політичної уваги буде хід війни і все, з ним пов’язане: невдачі початку війни, неуспішність наступу ЗСУ в 2023 році, незадовільна робота українського ВПК, несправедливість підходу до мобілізації, незаконне збагачення можновладців під час війни і так далі.

Відповідати на всі ці питання офісу президента буде вкрай складно. Особливо, якщо до тих, хто запитує, долучаться поважні військові.

Суспільно-політичне поле України зазнає суттєвих змін. Легко передбачити, що має з’явитися нова політична сила, щось на зразок «дуже розлючених патріотів». І також об’єднання, які спробують представляти інтереси наших вимушених емігрантів.

А от чи відбудуться вибори цього року, прогнозувати неможливо — надто багато факторів, в першу чергу, зовнішніх, на це впливає.

2024 рік — третій рік повномасштабного вторгнення. Скажена недоімперія продовжує міряти життя п’ятирічками, як за радянських часів. Третій рік тоді називався вирішальним. Таки комуняки щось знали.

Комментировать
Сортировать:
"...якщо якісь надзвичайні події не призведуть до заморожування бойових дій десь ближче до літа...". Такой "надзвичайною подією" может быть только уход из власти этой ЗЕбригады во главе с их фронтменом - персонажем дешевого и тупого телесериала. Только возвращение в высшую украинскую власть объединенной команды профессиональных политиков-тяжеловесов и матерых дипломатов ( Тимошенко , Порошенко, Гройсман , Гриценко , Смешко , Вилкул , Яценюк ... ) вынудит Путина пойти на замораживание войны ! Потому , что войну Путин мог начать и продолжать вести только при наличии внутри Украины структурированной сети своей агентуры , которая обязательно исчезнет вместе с исчезновением из власти их крыши в виде нынешнего Военного Вождя и ОП. При Порошенко Путин не имел нормальных возможностей начать полномасштабную войну из-за бегства из Украины предыдущей команды его агентов , которые вынуждено бежали вместе с бежавшим Януковичем - их крышей. Но 21 апреля 2019 года 73% слабоумных избирателей сделали свой шизофренический выбор и осчастливили Путина - создали для него вкуснейшую ситуацию в Украине и Путин решил напасть после почти 3-х летней подготовки к войне его внутриукраинской агентурой ( прекращение разработки ракетных и других военных программ , разминирование минных полей , отвод войск , строительство дорог по направлениям будущего вторжения ... ). НО - на смену власти в Украине и избавление Киева от ЭТОГО и ЭТИХ на 73%-ный народец надежды НЕТ НИКАКОЙ ... им все нравится , а единственная надежда на ЗАПАД , который должен принудить Военного Вождя со своим ЗЕленым окружением исчезнуть и ему на смену должны прийти профессиональные политики . Собственно этим Запад сейчас и занимается - резким уменьшением поставок вооружений и финансовой помощи Запад вежливо намекает ЭТОМУ , что его время заканчивается и пора сваливать из власти. Пока не помогает ... ОН НЕАДЕКВАТЕН И НИЧЕГО НЕ ПОНИМАЕТ судя по его поведению на предновогодней пресконференции. Так что прогнозы на 2024 года строить - бессмысленное занятие пока ЭТОТ с ЭТИМИ находятся при власти. Надежда только на умение ЗАПАДа убедить неадеквата уйти и дать Украине шанс на спасение !
показать весь комментарий
07.01.2024 09:45 Ответить
Це все кацапське ІПСО!
Вірю Буданову і Президенту!
показать весь комментарий
07.01.2024 11:37 Ответить
400 тис найманців-ідіотів, що вирішили заробити по 2 тис дол за місяць, беручи участь у м'ясних штурмах в Україні, мають скоро закінчитись. І з такими втратами техніки, як зараз в Авдіївці, у співвідношенні 10/1, то техніка для штурмів у росіян теж має скоро закінчитись. І судячи з наворічного привітання Путіна, війна не є дуже популярною темою у росіян.
Що стосується українського наступу, то це питання більше до українських жреців культу Христа Епіфанія і Шевчука, що вони готові зробити: відспівати мільйон українських воїнів чи поміняти концепцію пришестя Христа часів Римської імперії, де Путін (Юлій Цезар) - переможець, а Христос - обісрант, на ******* англосаксонську, де знання - сила. Голуб - дурний птах, ворон - більш розумний, і ворон є птахом війни.👁️
показать весь комментарий
07.01.2024 12:18 Ответить
Щось у світі не видно, щоб було багато охочих морочити собі голову питаннями, як слід управляти розвитком апокаліптичного процесу. Чомусь думають, що все має вирішитись само по собі. Але далі всіх тут пішли українці: в той час, коли Звір Апокаліпсису стояв у них на кордоні зі своїм військом, вони вирішили проголосувати за того, хто розповідав їм, що не треба задавати собі складних питань, а слід готуватися до "шашликів у травні".
показать весь комментарий
07.01.2024 13:21 Ответить
Вони ще Авдіївку не взяли, а аналітики вже віддають їм всю Донецьку область?
показать весь комментарий
07.01.2024 15:44 Ответить
Питання не у взятті росіянами Авдіївки чи Донецької області, а в тому, чи залишиться надалі модель Мордору в Росії. Бо Мордор для досягнення своїх цілей може покласти і п'ять і десять мільйонів чоловік.
показать весь комментарий
07.01.2024 16:05 Ответить
У найближчі роки залишиться. І що? Будемо здаватися? Чия воля сильніша? Воля українців до життя? Чи воля мордору до нашого знищення?
показать весь комментарий
07.01.2024 16:21 Ответить
Волі до життя замало. Мають бути ще й відповідні вожді. Гарними прикладами є те, як греки відбивалися від персів під час вторгнення Ксеркса до Греції, і як англійці відбивалися від іспанців під час спроби вторгнення Непереможної армади. В першому випадку Фемістокл переконав афінян ще до вторгнення всі доходи від срібних копалень спрямувати на будівництво воєнного флоту. А в другому випадку королева Єлизавета спорядила експедицію Дрейка до Америки, де він пограбував іспанські колонії і на одному кораблі "Золота лань" привіз аж три річні бюджети Англії. Така в англійців була американська "допомога".
показать весь комментарий
07.01.2024 16:34 Ответить