Вдаримо по ворогові комплаєнсом!

Черговий ефективний менеджер, чи як її, менеджерка з’явилася на нашому оборонному небосхилі. Це Марина Безрукова, яка призначена директоркою державного підприємства Міністерства оборони України "Агенція оборонних закупівель".
Сама ця агенція останнім часом знаходиться у центрі гучних корупційних скандалів. Відповідно, у керівництві МО запевнили, що "Міноборони вибудовує нову архітектуру закупівель, яка унеможливить прояви корупції та буде відповідати стандартам НАТО. Зміна менеджменту — це перший крок до кардинального перезавантаження "Агенції оборонних закупівель".
Он як! На третьому році війни... Нову архітектуру... За стандартами НАТО... Це ж вам не просто так — вкрали і чкурнули за кордон (до речі, до країн НАТО), як зараз...
Марина Безрукова до призначення працювала у керівництві «Укренерго», закупівлі курувала. Про цю свою роботу вона звітує: "Укренерго" однією з перших серед держкомпаній перевела всі закупівлі на платформу ProZorro, створила інститут уповноважених осіб, відповідальних за закупівлі, дирекцію з управління ланцюгами постачання з категорійним менеджментом у закупівлях, а також впровадила допоміжні функції внутрішнього аудиту та комплаєнсу».
Ви все зрозуміли? Я — ні. Але навіює. Щось від Голохвастова.
І ще одне. Чомусь у переможному звіті новопризначеної менеджерки не згадується, що ДБР веде в «Укренерго» розслідування щодо масштабних зловживань як раз у тендерних процедурах, я сам писав про це неодноразово.
Одного цього факту достатньо, щоб поставити таке призначення під сумнів. Але ж головне не в цьому, головне, що підходи у псевдокомерційних структурах як «Укренерго» і "Агенції оборонних закупівель" не співпадають принципово.
Тобто, «Агенція» повинна закуповувати не найдешевше за могутньої участі «дирекції з управління ланцюгами», а те, що найбільш необхідне фронту і може потрапити туди найшвидше. Тобто не ціна, а якісь і своєчасність є визначальними факторами. І природно було б, як би «Агенцію» очолила людина з ЗСУ, яка брала участь у бойових діях.
Буду щасливий помилятися. І що праві виявляться ті в ОП, хто прийняв рішення про таке призначення. Але поки все виглядає, як у байці Леоніда Глібова «І Щуку кинули — у річку».
Більше всього мене турбує та обставина що пані Марину лобіює такий заробітчанин на антикорупції, як Шабунін...