11077 посетителей онлайн
2 020 4
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Вдаримо по ворогові комплаєнсом!

Вдаримо по ворогові комплаєнсом!

Черговий ефективний менеджер, чи як її, менеджерка з’явилася на нашому оборонному небосхилі. Це Марина Безрукова, яка призначена директоркою державного підприємства Міністерства оборони України "Агенція оборонних закупівель".

Сама ця агенція останнім часом знаходиться у центрі гучних корупційних скандалів. Відповідно, у керівництві МО запевнили, що "Міноборони вибудовує нову архітектуру закупівель, яка унеможливить прояви корупції та буде відповідати стандартам НАТО. Зміна менеджменту — це перший крок до кардинального перезавантаження "Агенції оборонних закупівель".

Он як! На третьому році війни... Нову архітектуру... За стандартами НАТО... Це ж вам не просто так — вкрали і чкурнули за кордон (до речі, до країн НАТО), як зараз...

Марина Безрукова до призначення працювала у керівництві «Укренерго», закупівлі курувала. Про цю свою роботу вона звітує: "Укренерго" однією з перших серед держкомпаній перевела всі закупівлі на платформу ProZorro, створила інститут уповноважених осіб, відповідальних за закупівлі, дирекцію з управління ланцюгами постачання з категорійним менеджментом у закупівлях, а також впровадила допоміжні функції внутрішнього аудиту та комплаєнсу».

Ви все зрозуміли? Я — ні. Але навіює. Щось від Голохвастова.

І ще одне. Чомусь у переможному звіті новопризначеної менеджерки не згадується, що ДБР веде в «Укренерго» розслідування щодо масштабних зловживань як раз у тендерних процедурах, я сам писав про це неодноразово.

Одного цього факту достатньо, щоб поставити таке призначення під сумнів. Але ж головне не в цьому, головне, що підходи у псевдокомерційних структурах як «Укренерго» і "Агенції оборонних закупівель" не співпадають принципово.

Тобто, «Агенція» повинна закуповувати не найдешевше за могутньої участі «дирекції з управління ланцюгами», а те, що найбільш необхідне фронту і може потрапити туди найшвидше. Тобто не ціна, а якісь і своєчасність є визначальними факторами. І природно було б, як би «Агенцію» очолила людина з ЗСУ, яка брала участь у бойових діях.

Буду щасливий помилятися. І що праві виявляться ті в ОП, хто прийняв рішення про таке призначення. Але поки все виглядає, як у байці Леоніда Глібова «І Щуку кинули — у річку».

Комментировать
Сортировать:
І я буду щасливий, якщо нова посадовиця наведе порядок в обороних закупівлях, навіть попри те, що "ДБР веде в «Укренерго» розслідування щодо масштабних зловживань як раз у тендерних процедурах" (прошу не звертати на русизм "як раз" замість українського "саме", це цитата з твору автора). Бо по останнім справах, які започатковує і веде ДБР, можна припустити, що ДБР працює саме по замовленню з корупційної ОПи. Тобто, справи ДБР - це не той показник, по якому треьа робити висновок "там корупція".

Більше всього мене турбує та обставина що пані Марину лобіює такий заробітчанин на антикорупції, як Шабунін...
показать весь комментарий
29.01.2024 18:01 Ответить
Під її керівнцтвом у дочці "Укренерго", наприклад, провели нещодавна тендер на закупівлю програм Майкрософт. "Тендер" був з одного учасника, ціна питання більше 90 млн гр. А Майкрософт у зв'язку з війною надає свої програми Україні безоплатно... Продовжувати приклади?
показать весь комментарий
29.01.2024 19:11 Ответить
Ясно тільки те , що часи темні. Звучить тупо , звичайно...Невже ж Гєрасімав непереможний ?
показать весь комментарий
29.01.2024 21:52 Ответить
А чия вона Марина? Нечійних у нас не буває.
показать весь комментарий
29.01.2024 22:27 Ответить