Цифровізація корупції

Все як завжди: Дія традиційно лягла під час голосування на нацвідборі Євробачення, а чергового цифровізатора спіймали на корупції
Цього разу це Петро Оленич – особистий представник Михайла Федорова у Київській міській держадміністрації (КМДА), так званий CDTO.
Раніше за підозрою у корупції було арештовано CDTO у Держспецзв’язку Віктора Жору.
Нагадаю, що посади CDTO (Chief Digital Transformation Officer) були придумані особисто М. Федоровим і ним же, як віце-прем'єр-міністром та улюбленцем Зеленського - було примусово впроваджено.
І кількість його особистих комісарів на посадах заступників міністрів вражає: «…на 2023 рік працювало 17 CDTO у міністерствах, 21 CDTO у центральних органах влади та 16 CDTO в обласних військових адміністраціях.».
І це от прям максимально довірені особи, особиста високопоставлена резидентура Федорова, завдяки яким Міша не просто має повну інформацію з мереж міністерств, але офіційно впливає на те, чим займається міністерство. Адже заступник міністра – це чиновник з правом підпису з багатьох питань.
Тому кожного з них Федоров відбирає особисто та ретельно.
У Київській міській державній адміністрації також є посада CDTO.
Так, очолює КМДА зазвичай мер Києва. Але мера обирають мешканці столиці, а от Голову КМДА – призначає Президент України.
Зеленський дуже не хотів призначати Головою КМДА мера Кличка, але був змушений, бо інакше колапс.
А от заступників Голови КМДА Президент призначає кого захоче.
Тому Федоров, як один з «4-5 ефективних менеджерів», призначив по своїй «цифровій» квоті нині арештованого Оленича. Який згідно посадових обов’язків, «координує діяльність Департаментів інформаційно-комунікаційних технологій, земельних ресурсів, містобудування та архітектури».
А тепер подарунок тим, хто дочитав досюди: це цитата Петра Оленича одразу після призначення на посаду CDTO, у березні 2021. Вона настільки багатогранна та прекрасна, що навожу її повністю:
«Цифровий простір дає прозорий механізм контролю, впливу на прийняття рішень, а найголовніше – забезпечення інвестиційної привабливості для бізнесу, який якраз і наповнює міський бюджет, і забезпечує розвиток міста. Тому в найближчі два роки у тісній співпраці з Мінцифрою ми плануємо перевести всі паперові послуги в місті Києві в електронний вигляд. А також створити прозорий інвестиційний клімат для бізнесу, який зможе через цифрові застосунки отримувати послуги, створювати підприємства, сплачувати податки, отримувати послуги від міста», – сказав Петро Оленич. Він додав, що за останніх два роки в Департаменті земельних ресурсів, який він очолює, було проведено цифровізацію основних процесів, що дозволило побороти основні корупційні ризики та забезпечити відлучення людського фактору від прийняття основних управлінських рішень.»
Кінець цитати. Жодного слова не викинеш, настільки це потужно й незламно.
Але шось пішло не так, і “цифровізація основних процесів” разом з “побороти корупційні ризики” призвела потужного жижиталізатора чомусь за грати за підозрою у корупції, із можливість внесення застави 15 млн. грн.
Яку, не сумніваюся, скоро внесуть “добрі люди”, як це завжди буває.
Але Федоров знов ні при чому. Він же не знав.
Росіяни два роки заробляли на платежах в Дії – не знав.
Призначений ним Голова Держспецзв’язку та заступник-CDTO крали мільйони на закупівлях безпілотників та на Дія.Engine – теж не знав.
Його особистий призначенець-CDTO в КМДА продавав земельні ділянки у Києві під неіснуючими спорудами – ну звідки ж про це знати «молодому-цифровому»?
До його близького оточення входили скандальні Шило та Вітюк, а довірений помічник Аршавін втік за кордон. Про їхні «подвиги» він теж нічого не знав.
Незнайка безневинний. Янелох якийсь на посаді віце-прем’єра: ніколи нічого він не знає. Навіть не здогадується. Живе у світі рожевих єдинорогів.
«Політична відповідальність»? Ні, не чув.
От скажіть мені, будь ласка, чи хтось досі вірить, що «цифровізатори» дійсно прийшли боротися з корупцією?
Більше схоже на те, що ці гасла використовують для банального набивання кишень корупційним баблом.
Наче «завтра» ніколи не настане.
Але «завтра» неодмінно настане, Міша.