12846 посетителей онлайн
223 3
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

НАБУ має негайно затримати ключових організаторів земельного дерибану в Києві – секретаря Київради Бондаренка, міського голову Кличка та його друга й "гаманця" Палатного, разом з усіма іншими фігурантами "плівок Комарницького"! 

В лютому НАБУ провело цілу низку обшуків та затримань, пов’язаних із масштабним земельним дерибаном столичної землі. Так, НАБУ оголосило в розшук «смотрящего за столицею» Дениса Комарницького, а також затримало відомих земельних дерибанщиків – заступника Кличка Петра Оленича; голову земельної комісії Київради, депутата від «УДАР Віталія Кличка» Михайла Терентьєва; члена земельної комісії Київради, депутата від «Батьківщини» Олену Марченко, керівників комунальних підприємств «Київблагоустрій» і «Спецжитлофонд», а також інших «рішал» з оточення Комарницького.

Звісно, добре, що НАБУ врешті-решт взялося за цих топ-корупціонерів, хоча й з величезним запізненням. Масштабні злочинні оборудки кличківської влади наша партія Народовладдя висвітлює вже роками. І ми неодноразово публічно та письмово зверталися до НАБУ з цього приводу.

Але персонажі, які наразі потрапили під слідство – насправді лише «вершина айсберга». І є переконливі докази цього. Більше того, ці докази є навіть у тих матеріалах, які оприлюднило саме НАБУ. А от у тих записах НАБУ, які згодом оприлюднили журналісти, взагалі все чітко «розкладено по поличках».

Отже, НАБУ оприлюднило частину розмов Комарницького та його подільників, здобутих у ході слідчих дій, але на записах, оприлюднених НАБУ – лише окремі розмови, до того ж з типовим для таких офіційних повідомлень цензуруванням. Проте вже 10 березня вийшло детальне журналістське розслідування, в якому докладно викладено багато записів, до того ж із змістовними поясненнями контексту цих розмов. А тому саме записи, оприлюднені у рамках журналістського розслідування, а не «цензуровані» уривки записів, оприлюднені НАБУ, варто прокоментувати.

На цих записах фігурує секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко – «права рука» Кличка, «диригент» голосувань його дерибанно-злобудовної більшості у Київраді. На записах чітко зафіксовано, що Комарницький спілкується з Бондаренком як щодо формування порядку денного засідань Київради, так і щодо збору голосів для прийняття «потрібних» цим злочинцями проектів рішень. Із цих записів чітко видно, що без Бондаренка Комарницький  не мав можливості реалізувати корупційні земельні схеми у Київраді, і він неодноразово звертався до нього з цих питань. А те, що Комарницький і Бондаренко тісно працюють у корупційному тандемі при голосуваннях Київради, свідчить наприклад фраза  Бондаренка у контексті збору голосів за один із договорняків: «У НАС може бути проблема з «Єдністю»», і що «два питання, які МИ їм поставили, вони хочуть знімати». А Комарницький  на це зауважує, що фракція «Єдності» вже взяла гроші за це голосування. 

Також Бондаренко з Комарницьким обговорюють корупційні голосування за детальні плани територій. Зокрема, там згадується про голосування в інтересах одіозного столичного злобудовника, друга Кличка Вагіфа Алієва, мультимільйонера Андрія Іванова, давнього друга і бізнес-партнера олігарха Василя Хмельницького, а також інших «грошових мішків». Також на записах чітко зафіксовано, що Бондаренко безпосередньо задіяний у так званих «туалетних» схемах Комарницького, через які той привласнював «золоту» столичну землю (надаємо відповідні таймкоди: 38:40 – 39:23, 40:38 – 41:20, 44:43 – 46:49, 49:11 – 49:42).

Журналісти також оприлюднили записи розмов Комарницького із Артуром Палатним – давнім другом і найближчим подільником Кличка у всіх його масштабних корупційних оборудках. На одному із записів зафіксовано, як вони обговорюють якусь чергову корупційну схему (15:02 – 15:11). На записах є неодноразові згадки Комарницького про те, що він має намір піти до «сусіда», як він його називає, поговорити із якихось важливих питань.

Розмови Комарницького з Палатним переважно відбувалися якраз в офісі друга Кличка – на іншому поверсі того ж бізнес-центру, де знаходиться офіс Комарницького, який прослуховувало НАБУ. 

Роль Палатного у схемах Комарницького – дуже значна, адже саме він є основною сполучною ланкою між «смотрящим за Києвом» і мером Кличком. А ще Комарницький розповідає про розподіл корупційних грошей з Кличком та його оточенням, яких у розмовах він називає «містом». А у розмові Комарницького та Терентьєва згадується про «питання мера», які проходять через земельну комісію Київради. А ще на записах Комарницький згадує про самого Кличка. А саме, Комарницький у розмові з Терентьєвим про проходження через Київраду корупційних земельних питань говорить, що «він» потім буде обговорювати ці питання з Комарницьким. Із контексту розмови стає зрозуміло, що отой загадковий «він» – це якраз Кличко (1:08:50 – 1:11:40).

Окремо варто відзначити, що із «плівок Комарницького» чітко видно, що найбільш важливі корупційні схеми реалізовувалися Комарницьким лише за погодженням із Палатним. Зокрема, провівши «робочу нараду» із цих питань, Комарницький із Оленичем, Терентьєвим та іншими подільниками йде в офіс до «сусіда». Окремо на записах згадується про найбільш важливі зустрічі в офісі Палатного – зустрічі з «усіма великими хлопцями». А ще на записах зафіксовано, як помічники Комарницького за його дорученнями носили в офіс «сусіда» пакети з грошима (1:11:40 – 1:14:42).

Важливо розуміти, що вся земельна корупція в Київраді була б неможлива без безпосередньої участі Кличка, адже саме він має підписувати земельні рішення Київради для того, щоб вони набирали чинності після голосування.

А ще із «плівок Комарницького» громада Києва може дізнатися багато цікавого про політичну корупцію на останніх виборах до Київради та незабаром після них. Комарницький у розмовах зі своїми подільниками прямо говорить, що він фінансував низку партій на виборах до Київради 2020 року і мав вплив на формування більшості, обрання секретаря Київради і керівників бюджетної та земельної комісій. А саме, Комарницький розповідає, що він фінансував «слуг народу», а також «УДАРу» та «Батьківщини». При цьому у контексті розподілу сфер впливу у Київраді він згадує і Єрмака, зазначаючи, що «Андрій Борисович образився» (31:56 – 32:34), що вкотре доводить той факт, що й Офіс Президента безпосередньо причетний до грабунку Києва!

Окрім депутатів Терентьєва та Марченко, які перебувають під слідством НАБУ, безпосередніми учасниками корупційних оборудок Комарницького у Київраді були Ганна Свириденко та Володимир Слончак від «Батьківщини». Всі ці персонажі фігурують на «плівках Комарницького», їх роль у корупційних схемах Комарницького чітко зафіксована на цих записах. Також на записах згадується депутат від «Європейської солідарності», багаторічний секретар Київради і заступник Кличка Володимир Прокопів, його колега по фракції Вадим Галайчук, а також депутат від «УДАР» Віктор Грушко.

Також, окрім Оленича та інших названих вище персонажів з КМДА безпосередніми учасниками корупційних оборудок Комарницького, які фігурують на записах НАБУ, були ціла низка топ-посадовців КМДА і керівників підпорядкованих установ: директор Департаменту містобудування Олександр Свистунов та його заступниця Валентина Святина; керівник Управління ландшафтної архітектури Світлана Липівська; керівник Управління розвитку та планування територій Тетяна Зайченко; директор Департаменту земельних ресурсів Валентина Пелих; директор Департаменту транспортної інфраструктури Руслан Кандибор; директор КП «Київський інститут земельних відносин» Ігор Долинський; керівник КО «Київгенплан» Дмитро Ликов, а також ціла низка персонажів з керівництва столичних комунальних підприємств.

Більше того, Комарницький прямо визнає, що він розставляє своїх людей на керівні посади в КМДА. Зокрема, він говорить, що призначення Оленича на посаду заступника Кличка – це була його ініціатива. А також Комарницький напряму роздає вказівки Оленичу та Свистунову (23:05 – 23:20, 24:49 – 26:46).

Всі ці персонажі призначалися Кличком і всі вони обговорюють, як проштовхують незаконні детальні плани територій, які розцінки за таке проштовхування на рівні КМДА, обговорюють прийняття ДПТ Київрадою, зокрема питання збору необхідних голосів і таке інше (42:00 – 43:50).

А тепер ключові висновки за результатами оприлюднення «плівок Комарницького».

І дані слідства, і оприлюднені записи – вкотре переконливо підтверджують те, про що наша партія Народовладдя говорить вже роками: у Київраді немає якихось «провладних» і «опозиційних» фракцій, це все одна корупційно-дерибанна коаліція на чолі з Кличком.

Більше того, зроблені НАБУ записи розмов Комарницького чітко документують те, що Кличко, Бондаренко та Палатний безпосередньо причетні до реалізації масштабних корупційних оборудок із столичною землею. Відтак, вимагаємо від НАБУ порушити кримінальні справи безпосередньо проти цих топ-корупціонерів, негайно їх затримати та притягнути до відповідальності! Так само має бути зроблено й щодо всіх інших фігурантів "плівок Комарницького", зокрема й Андрія Єрмака, без протекції якого Комарницький не зміг би посісти місце "смотрящого за Києвом" та роками займатися своїми чорними справами!

Записи НАБУ про Комарницького та його подільників висвітлюють лише невеличку частинку того, як відбувається земельний дерибан у КМДА та Київраді у самий розпал повномасштабної Визвольної війни українського народу проти російського імперіалізму. У той час, коли найбільш важливою справою є допомога фронту, коли волонтери буквально по гривні збирають кошти на авто і дрони для наших воїнів, коли це без жодних перебільшень  – питання життя і смерті, коли на понад тисячокілометровій лінії фронту у щоденних запеклих боях вирішується доля українського народу і держави, топ-посадовці КМДА та депутати Київради і далі ділять «золоту» столичну землю в своїх інтересах та інтересах інших корупціонерів – своїх друзів і «спонсорів».

Принагідно наша партія Народовладдя вже вкотре закликає громаду стежити за тим, як голосують депутати місцевих рад та робити висновки з таких розслідувань. Ці голосування якраз і є показником того, на кого працює депутат: на своїх виборців і загалом на міську громаду, чи на власну кишеню та на своїх олігархічних «спонсорів». Адже важливо не те, як гарно депутат говорить, а те, як він голосує, і загалом чи виконує він сумлінно свої депутатські обов’язки: постійна підготовка звернень і запитів в інтересах громади, регулярний прийом громадян, зупинення незаконних забудов, боротьба з корупцією, врешті-решт – постійний контроль за діяльністю місцевої влади. Саме те, що з першого дня будуть робити депутатські фракції Народовладдя!

Комментировать
Сортировать:
Левченко ніяк не може пережити те, що виборець дав йому пендаля з парламенту.
показать весь комментарий
13.03.2025 00:08 Ответить
У вас тільки такий висновок зі статті? Невже не зрозуміло, що на виборах "перемагають" тільки ті кого розкручують всякі Г+Г та інші олігархічні телеканали і продажні ЗМІ?
показать весь комментарий
17.03.2025 04:41 Ответить
І "обирають" тільки з тих кому реально треба дати пенделів, бо вважають, що кращі не пройдуть. Щоб "голос не пропав".
Так що не треба дурню писати.
показать весь комментарий
17.03.2025 08:33 Ответить