Про справжню ефективність роботи АРМА
Як писала очільниця АРМА, дохід від управління арештованими активами за 2024 рік склав 1,17 млрд грн від близько 30 договорів з управителями. Скільки ж з них — результат роботи пані Думи за час її перебування на посаді?
За моєю інформацією, за півтора року на посаді очільниця АРМА уклала лише приблизно сім договорів, які принесли хоч якийсь дохід станом на кінець 2024 року. Це, зокрема, договори управління Овруцьким щебневим заводом (https://bit.ly/42607iN), низкою рухомого майна Межигір'я (https://bit.ly/429khbI), а також колишніми заправками GLUSCO (https://bit.ly/4c0mPNP). Загалом за час своєї роботи очільниця АРМА уклала більше договорів, проте, за моєю інформацією, станом на кінець 2024 року дохід державі принесли лише приблизно сім.
Дохід від договорів управління, укладених після призначення очільниці АРМА — близько 10% від усієї суми доходів за 2024 рік за всіма договорами. Решту доходу принесли договори, укладені до початку роботи пані Думи.
При цьому майже 96% доходу від договорів управління, укладених за час перебування пані Думи на посаді, приніс один договір — із державною компанією "Укрнафта" щодо управління колишніми заправками GLUSCO. Цей договір був укладений за результатами спеціальної процедури передачі активів в управління державним підприємствам. У своєму телеграм-каналі Олена Дума публічно назвала дохід від цього договору — близько 110 млн грн https://bit.ly/4hNSlzL. За моєю інформацією, договори з бізнесом принесли менше 5% усіх доходів від управління активами за 2024 рік за договорами, укладеними за час перебування на посаді очільниці АРМА.
Нагадаю, у 2024 році із 33 оголошених на Прозорро конкурсів із пошуку управителя відбулись лише 12 конкурсів. Такі результати чітко показують ефективність чинної моделі управління активами і зацікавленість бізнесу брати участь в управлінні за нинішніх умов.
Що в цей час відбувається з десятками тисяч арештованих активів (нагадую, точна кількість активів невідома), яким ніхто не шукає управителя — питання відкрите. Не виключено, що такі активи можуть надалі прямо або опосередковано приносити доходи власникам, у яких вони арештовані.
У чому причина скромних результатів? Керівниця органу часто скаржиться на проблеми з оглядом активів (бракує рук, часу тощо), що начебто унеможливлює передачу їх у управління. Наприклад, готельний комплекс "Mirotel Resort & SPA 5*" у Трускавці, арештований та переданий в АРМА, за інформацією із сайту АРМА був оглянутий ще у травні 2023 року (https://bit.ly/420mKVM), проте інформація про пошук управителя відсутня досі, інформації про зняття арешту також немає.
При цьому, у АРМА не виникає проблем із монтажем відео, організацією прес-конференцій та публічним поширенням неправдивих повідомлень.
Остаточну та комплексну відповідь на питання про справжню ефективність роботи АРМА має надати незалежний зовнішній аудит, який ми передбачили у законопроєкті №12374-д про реформування АРМА.
У документі ми з колегами по парламенту, професійними спільнотами, громадськими організаціями, зокрема з експертами @Transparency International, передбачили суттєво оновлену модель управління арештованими активами, яка, у тому числі, встановлює чіткі строки для оголошення конкурсу на пошук управителя. Ми очікуємо, що розроблена модель також значно знизить дискрецію АРМА, зокрема, щодо потенційного встановлення сумнівних вимог до потенційних управителів арештованими активами, що можуть мати ознаки так званих "заточок".
Більше про нову модель управління активами розповіла тут: https://bit.ly/4bY9ghQ
Для тих хто в танку - "дискреція" це право посадової особи самостійно вирішувати якісь питання. Шановна пані Радіна, вочевидь, сподівається що коли клінічного зеленого ворюгу обкласти якимись інструкціями - то клінічний зелений ворюга перестане бути клінічним зеленим ворюгою і, вдіповідно, перестане дико красти, а займеться своїми прямими обов'язками...
Можемо засмутити пані Радіну - і ота Дума, і всі-всі-всі зелені ворюги на чолі із Зеленським та Єрмачком перлися у владу абсолютно не для того, щоб чесно працювати для країни на одну зарплату. У тому то й печаль - усі зелені гниди 24/7 думають тільки про те як вкрасти, як організувати "схему" тощо. Тому зі сторони активність зелених гнид і виглядає так дико.
Та й наміри самої пані Радіної скоріше сумнівні - виперти Думу і самій почати поправляти сімейні фінанси - бо щось не віриться у порядність чергової "слуги урода".
До купи добудовує специфічну українську економічну модель: нерентабельний держкапіталізм без конституційних прав та соціальних гарантій.