11449 посетителей онлайн
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Росіяни обганяють в технологіях

Атака шахедів 4 квітня. Скільки БпЛА збила ППО

Ми поступово доходимо до моменту, коли росіяни зможуть запускати 1000+ ударних БПЛА типу "Шахед" за добу.

Загалом на кінець травня 2025 ми починаємо все сильніше відставати в технологічній гонці. На низці напрямків ще зберігається паритет, але в основному росіяни дедалі більше попереду.

Вони створили державну політику, залучили десятки тисяч провідних інженерів в архітектуру воєнної промисловості, доєднали сотні інженерних команд від партнерів з того ж Китаю, Північної Кореї, Білорусі тощо, вкинули сотні мільярдів доларів у RnD та компонентну базу.

Ми намагаємося дотягувати на low tech, але дешеві, прості технології це тільки частина рішення.

Потрібен стрибок на якісно новий рівень. А для цього необхідна фундаментальна і прикладна наука.

На рішеннях з хобійного радіоринку ми і так зробили диво. Тримались більше ніж три роки. Але ці рішення все більше долаються системними, монументально-науковими проєктами об'єднаних російсько-ірансько-китайських інженерних команд.

І якщо ми думаємо на рішеннях, зліплених з лайна і палок, протягнути ще кілька років війни, то це дуже погано закінчиться. Бо спершу ці рішення перестануть працювати, потім росіяни дадуть ще кілька game changers, а потім деморалізується армія і закінчимось ми.

А наші технології це на умовних 80% саме такі рішення. І ми вперлись у скляну стелю фундаментальної науки. Скляну, тому що ми розуміємо куди йти, і йти нам ніхто не заважає. Але немає спроможностей.

Фундаментальна наука в нас була десятиліттями викинута на узбіччя історії, і вона точно не створюється за 3 роки.

Що з цим всім робити?

Єдине правильне рішення – це створення стратегії державної політики з розвитку військових технологій. Це має бути питання номер один. Бо якщо не буде цього – за лічені роки не буде нічого. Окрім стертих міст і окупаційної влади.

А нам, простим небайдужим людям, волонтерам, військовим, єдине, що можна зробити – ще трохи виграти для державних чиновників час: об'єднувати інженерів, знайомити між собою та з військовими, допомагати тестувати їхні вироби на фронті й полігонах, привозити компоненти, шукати фінансування. Цікавитись MilTech і максимально сприяти всім, хто цим займається.

Зараз весь фронт технологічно тримається буквально на кількох тисячах інженерах і виробниках. Вся багатомільйонна країна. І буквально кілька тисяч людей.

Їм необхідно максимально допомагати і паралельно навчати нових спеціалістів. Розуміючи, що підготовка фахівців, фундаментальна наука – це як мінімум 5–10 років.

Але війна тільки починається. Щоб не програти остаточно вже завтра – думати і вкладатись потрібно вже зараз. Невідкладно.

Топ комментарии
+24
У вищого політичного керівництва немає задачі перемогти чи врятувати країну, а є завдання красти як найдовше.
Діти та сім'ї вже вивезені, бронепоїзд з цілою бригадою найманих головорізів-охоронців завжди готовий, місце "роботи" охороняється, в урядовому кварталі цілодобові безпекові заходи.
У них все за*бісь. А ви тут лізите зі своїми дронами.
показать весь комментарий
20.05.2025 10:52 Ответить
+19
Тому що ніхто не хоче йти паяти дрони чи ще кудись в оборонку, бо там попристроювались прикоритні і свої куми, брати, свати. А шукають батраків яких нежалко спихнути в армію буде, які до того бронювання просто не дійдуть. Так що нешановна пані Маріє скажіть спасибі тцкунам за тисячі російських дронів і корупціонерам на банковій яким вілла і офшорний рахунок закордоном дорожче десятків тисяч врятованих життів українців. Взагалі весело дивитися на ідіотів які спиляли гілку на якій сиділи вдарилися сильно дупою а тоді тримаючи пилку в руках скаржаться чому гілка їх не тримала. Беріть в охапку до себе в кооператив інших зелених пропагандонів Чмута Стерненка, Притулу,Казаріна,Гая і йдіть робіть мільйон українських дронів а керувати можете Касьянова поставити, запальна буде планьорка на такому виробництві.
показать весь комментарий
20.05.2025 10:52 Ответить
+13
Єдине правильне рішення - це створення стратегії державної політики з розвитку військових технологій. Джерело: https://censor.net/ua/b3553201

Ну зі створенням "стратегій державної політики " проблем не буде . Як і зі створенням планів потужності та незламності . Створять ціле міністерство розвитку цифрових військових технологій і міністерство технологій для війська . І кілька потужних комісій . І навіть виділять мільярди ,за якими буде наглядати наглядові ради з "чесних активістів" ,***** та ДБР ...які успішно оприходують і і"цапи -відбувайли " втічуть вдало за кордон відпочивати в нових віллах ..

Але країну зроблять технологічною ентузіасти ,волонтери та бізнес . Якщо перед тим ,їх звичайно не відправлять штурмувати чергове дрімуче курське село заради переможного відосіка Незламного
показать весь комментарий
20.05.2025 11:28 Ответить

Загрузка...