Популізм і "прості рішення" - найбільше зло, яке з нами сталося

Дивлюся прогноз погоди і тішуся. Бо найгірше, схоже, ми пережили. За кілька днів плюсові температури, а це означає, що росія не досягла своїх мети - заморозити українські міста і вигнати українців з дому.
Проте, ця зима оголила неймовірну кількість проблем, які критично важливо виправити. До наступної зими, яка точно прийде.
Останні роки ми дійсно "їхали" на попередньому запасі міцності. Часом, від попередників, часом ще з радянських часів. Зараз його нема, він вичерпався.
Ми вже не зможемо підлатати стару систему. Нам доведеться будувати нову. Це складно, дорого, але необхідно.
І це вимагає такого непопулярного стратегічного мислення і системної роботи, що було не в моді останніх семи років популізму і красивих одноденних відосиків про мільярди і гігавати, за якими нічого не відбувалося.
Країні потрібна нова енергосистема, з максимально диверсифікованими джерелами енергії, маневреною генерацією і альтернативною зеленою енергетикою. Ці інвестиції окупляться в майбутньому, але точно працюватимуть на український суверенітет.
Країні потрібна нова промисловість - енергоефективна, інноваційна і розумна - в контексті розуміння її експортного потенціалу і конкурентних переваг.
Країна має випрацювати власну політику щодо рідкоземельних матеріалів, бо вони потрібні для високих технологій, а це про інше місце на глобальному ринку. Бо важливо не стати сировинним придатком в цьому контексті і шукати шляхи використання цих копалин вдома, створюючи робочі місця в високотехнологічних галузях. Це надзавдання, але в Україні дуже освячене населення і це досяжна мета. Яка має бути стратегічною в післявоєнній країні, яка немає права перетворитися на сировинний додаток до партнерів.
Зрештою, треба вже зараз думати як завоювати своє місце на ринку зброї, бо наші тут знахідки дешевої і дуже ефективної зброї, є унікальними і супер перспективними в контексті їх можливостей на фоні розвитку інструментів штучного інтелекту.
Мені дуже шкода, що в країні зникли дискусії на стратегічні теми, бо на ТБ давно неадекватна позитивна пропаганда "для підтримки духу" людей на диванах і штанів власників телеканалів. ТГ канали заробляють фейками і тупими вкидами.
Популізм і "прості рішення", до яких суспільства штовхає нова інформаційна реальність заголовків замість текстів, найбільше зло, яке з нами сталося.
Без подолання цього зла на жодні стратегічні рішення годі сподіватися. Бо вони непопулярні по своїй суті. Вимагають часу і зусиль.
Надія лише на те, що ми памʼятатимемо те, що пережили взимку 2026 року…
Бо нація, яку поставили на межу виживання, має виявитися здатною на складні відповіді на очевидно найбільші в сьогоднішньому світі виклики.
Прогноз погоди - позитивний. Відлига буде. Дай Боже і в свідомості також…
бурхлива імітація!
єщьо тєснєє сплотимся вокруг партії!
все на шию посполитим.
як тягли воли свій плуг, так і тягнуть далі.
тільки схудли дуже. тай волів поменшало.