9076 посетителей онлайн
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Вони продовжують красти!

енергоатом

Вони і після всіх викриттів продовжують красти!

Спробую максимально доступно пояснити, як тиждень тому фірми, близькі до Енергоатому витягнули з держави 2 мільярди гривень. Про це написав мій колега Ярослав Железняк, але перекладу на простішу мову.

Коли українцям в Європі збирають допомогу на закупівлю обладнання, що допоможе пережити масові відключення, відбувається змова. В ній взяли участь , Кабінет міністрів, Державна компанія Енергоатом, Національна комісія, що здійснює державне регулювання в енергетиці (НКРЕКП) та "свої" приватні фірми.

НКРЕКП встановлює верхню межу для цін на електроенергію для ринку. Цю межу називають прайс-кеп. 14 січня комісія оголосила, що ця ціна залишається без змін.

Того ж дня - 14 січня - Енергоатом проводить швидкий аукціон і продає приватним компаніям 2100 мегават електроенергії за ціною 7566 грн за мегават. Насе все ок, бо такі аукціони придумані для того, щоб виробник не міг продавати електроенергію через свої фірми-прокладки. Але від змов аукціони не захищають - за це вжеинамтає кримінальна відповідальність і, наприклад в США, учасники такої схеми могли би отримати по 20 років у вʼязниці.

В чому ж полягає змова? В подальших діях. Наступного дня, 15 січня, уряд ухвалює постанову і рекомендує підвищити верхню граничну ціну електроенергії до 15000 за мегават. Ту саму, про яку за день до того говорили як про незмінну. Ясна річ, НКРЕКП одразу ж каже "Так точно!" і 16 січня піднімає цей прайс-кеп. Ціна електроенергії на ринку, одразу взлітає вдвічі і фірми, які купили на аукціоні за два дні до цього отримують на рівному місці майже 2 мільярди гривень прибутку! Яке несподіване "везіння", а?

Тобто, добре поінформовані "свої" приватні фірми знали про плани уряду, Енергоатому і НКРЕКП. Вони добряче заробили на електроенергії в той час, коли країна задихається від дефіциту електрики і, напевно ж, добре віддячила тим високопосадовцям, які замутили схему.

Тут роботи для Бюро економічної безпеки по самі вінця. А до нового міністра енергетики Шмигаля, при якому закрутилась ця схема, питання - знову не побачили схематоз прямо під носом? Щось таке дуже часто трапляється. Може сходити до окуліста?

Топ комментарии
+22
Всі зеленяри крадуть. Це аксіома.

Всіх дієво нерозкаяних зеленяр чекає метановий біореактор. Це правило.

Зеленяра є мутацією кацапа. Це факт.

Тому кидайте скиглити. Робіть щось.
показать весь комментарий
23.01.2026 12:03 Ответить
+19
Прості хлопці з наріду просто прийшли прібарахліцца.
показать весь комментарий
23.01.2026 12:04 Ответить
+19
Пане Ар'єв, кажіть правильні слова ... крадіжки під час війни називаються -"мародерство"!
показать весь комментарий
23.01.2026 12:24 Ответить

Загрузка...