7296 посетителей онлайн
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Мільярди йдуть, а зброя не постачається

снаряди

Проблема, з якою доведеться мати справу новому міністру оборони - це поставки зброї та боєприпасів. Про цю тему не надто зручно публічно говорити, бо хочеться вірити, що всі розуміють рівень відповідальності. Але - ні, не розуміють, бо гроші йдуть, а зброя на фронт не поставляється, і за це багатьом доводиться платити життям.

Саме тому, продовжую вивчати цю тему.

Трохи цифр, які вдалося зібрати: своєчасно не поставлено зброї за контрактами АОЗ (так звана протермінована дебіторка) за програмою закупівлі озброєння станом на кінець 2025р -разом з нарахованими штрафами - 62,5 млрд грн

Наскільки нелогічно працює система можна навести на прикладі державної компаніі Спецтехноекспорт.

Уявіть, Загальна сума заборгованості СТЄ перед АОЗом (що включає штрафи за несвоєчасне постачання та протерміновану дебіторку) - 19 млрд грн.

Фактично, третину заборгованості по постачанню зброї та штрафам перед АОЗ утворив саме СТЄ, АОЗ і у 2025 продовжує укладати контракти з ним контракти, сплативши понад 60 млн. грн. Хоча є інформація, що сума контрактів з СТЄ значно більша.

І до речі про штрафи.

З нарахованих 16, 5 млрд грн, стягнуто (або точніше виконано в добровільному порядку) менше 5%

Це те питання щодо АОЗ, яке потребує реакції вже. Бо від цього, повторюю, залежать життя і ситуація на фронті. Вірю, що тут цілком реально навести лад, аби потім не мати справу з компаніями, які аби прикрити свої не поставки, йдуть до суду, аби показати, що "поставки зірвалися" через оприлюднення про них якоїсь не такої інформації. Щоб інформація була як треба - мають бути виконані контракти, особливо якщо гроші по ним пішли наперед. І гроші ці вимірюються мільярдами.

Топ комментарии
+10
Верховний не може зруйнувати під собою корупційну піраміду, бо сидить на ній!
показать весь комментарий
07.02.2026 17:49 Ответить
+7
проблема № 1 зрадни України і посібник рашистів ( двушечка на москву)Зеленський ВО ! А мільярди пішли на неіснуючи " 🤢🦩Фламіндічи" , дє 3 000 обіцяних ракет ? Мільярди на непоставленє озброення з перших днів , широкомасштабної війни зникли в офшорах і кріпті зе&ермачні , цє називаеться -САБОТАЖ і співпраця з окупантами , знищення українців і Держави
показать весь комментарий
07.02.2026 19:19 Ответить
+5
Зрадники при владі, їм така ситуація вигідна!
показать весь комментарий
07.02.2026 19:50 Ответить

Загрузка...