7137 посетителей онлайн
3 244 23
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Змінність влади — це питання виживання демократії

Зеленський

Я проти того, щоб Зеленський продовжував боротьбу на посаді президента. І тут немає суб’єктивних причин — лише об’єктивні аргументи.

Щоб зберегти демократичний устрій нашої держави, необхідна змінність влади, а не її тяглість, як у країні-агресорі. Звісно, остаточне рішення має ухвалити український народ.

Зеленський обіймає посаду президента без переобрання чи проведення виборів найдовший термін серед усіх попередніх президентів, що в умовах війни призвело до значної централізації влади. Багато ключових представників його команди дискредитовані підозрами в корупції або інших правопорушеннях — Єрмак, Шурма, Галущенко, Смірнов, Пронін, Кириленко, десятки парламентарів президентської партії, міністри та чиновники різних рівнів, призначені президентом.

Головним критерієм призначень стала лояльність і безумовне виконання вказівок.

Така система влади та кадрової політики, що себе вичерпала й дискредитувала, не може забезпечити ефективний захист держави, реальну боротьбу з корупцією та сталі демократичні практики. Навпаки — за такої моделі демократія руйнується. Відбувається централізація влади та формування президентської вертикалі за слабкого, керованого парламенту. Подібну систему, з певними нюансами, ми вже бачили за часів Януковича.

Ця ж система прагне зберегтися через переобрання Зеленського. Водночас президент не заявляє, що його не влаштовує нинішній парламент. Парламент попереднього скликання за значно менших претензій був ним розпущений. Це свідчить про відсутність наміру проводити парламентські вибори, адже отримати знову монобільшість або навіть ввійти в більшість йому навряд чи вдасться. Тому стратегія полягає в переобранні президента за збереження керованого парламенту.

Це суперечить демократичним принципам і, на моє переконання, не буде прийнято українським суспільством та союзниками.

Переобрання, на мою думку, планується не на основі довіри й підтримки громадян, а з використанням адміністративного ресурсу та можливих фальсифікацій, оскільки рівень довіри вже не є таким, як раніше. І це також не буде сприйнято суспільством і партнерами України.

На що розраховує Зеленський — мені невідомо. Але хотілося б побачити ту людину, яка переконує його в успішності цього сценарію.

Я без образ і суб’єктивізму пояснив, чому виступаю проти продовження перебування Зеленського на посаді. Водночас розумію, що читачі можуть підходити до цього питання більш емоційно та суб’єктивно.

Топ комментарии
+11
Так, цей поц має піти геть з багатьох причин.
показать весь комментарий
17.02.2026 18:19 Ответить
+11
https://www.facebook.com/diosbuk/posts/pfbid02CDjhGDeHGnzPPqWFHUHYsywJWHZq1EEufk2VC87EdCNH7ACenYZkXdMt4srXKM4rl?__cft__[0]=AZY5ZJUo0fiN2PjSkO9q6YcIPnnKg_stldTu1juw0JjBmgsKPMzSuBGGwX_6YrXwFzp0elv5Pq612QfJRXRw9cjiIiLdivjnFpCQpvQ8pwvAtgV-HJqrqO7QCiCRmodZdfCGOrA7Oqnohe-_Pkee06J9O9ZXw2RN0aGBIKTp3ctvrGB8A7DAAviuyycPnWPy8Uw&__tn__=%2CO%2CP-R Дмитро Биков, сьогодні:
Трохи ржу: потрапила на очі сторінка хлопця допризовного віку, який має начебто 120 тисяч підписників (не корелюється з кількістю вподобайок під дописами), що через один допис виставляє своє фото з догенерованим на ньому президентом Зеленським і запитує чи ми б вдруге за нього проголосували.
Ну щоб потрапити в портал в пекло я зайшов в коментарі і зрозумів, що в основному люди категорично проти другого терміну Зеленського. Причому багато хто за перший термін і не президентський.
І чим далі триває війна, тим більше люди усвідомлюють, що відбувається і чому. А це вже вирок. Хоч одна обіцянка президента виконана - він став вироком нашому народу, а наш народ тепер покликаний стати вироком йому.
показать весь комментарий
17.02.2026 19:08 Ответить
+10
Нарешті розумний голос!
Без недолугих камлань "неначасі" та не менш ідіотських питань "а що як рашка вдарить по дільниці для голосування".
показать весь комментарий
17.02.2026 18:45 Ответить

Загрузка...