8585 посетителей онлайн
1 246 9
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Цар Мідас навпаки

Зовсім скоро, буквально днями, на сайті президента з'явиться указ про присудження Шевченківської премії. До цього інформація про переможців має бути таємною.

Однак за вчора мені подзвонили/написали кілька людей, серед яких і члени ШевКому, бо інформація про результати вже розійшлася по літературних колах, і я вирішив розповісти про цю ганьбу публічно. Допомогти Зеленському оприлюднити результати, з деякими критично необхідними поясненнями.

Отже, цьогоріч ШевКом (точніше, Зеленський) вирішив не визначати переможця у жанрі поезії, а премію поетів віддати ще одному прозаїку. Таким чином, у прозі два переможця - Юрій Щербак і Павло Белянський.

Як так сталося? Та дуже просто. У поезії цьогоріч було два фаворити - я і Павлюк. Можна було присудити перемогу будь-кому, можна було розділити між двома - це були очевидні варіанти. Однак Павлюк зганьбився на тому, що їздив у росію під час розстрілів на Майдані і для Банкової його кандидатура відпала, бо Зеленський зараз не може собі дозволити такий колаборантський скандал.

Автоматично залишився один я, і якби за поезію голосувало лише "літературне" крило ШевКому, то я б і переміг. Однак голова Комітету Євген Нищук вірнопіддано побіг на Банкову і приніс звідти наказ премії не давати. А оскільки голосують не лише письменники, то міньйони Нищука з інших царин культури дружно проголосували, як велів цар-батюшка.

Таким чином Банкова в списку переможців просто замінила мене на Белянського. Тобто викреслила військового, який зневажає Зеленського, і вписала військового, який Зеленського толерує (і навіть критикував Порошенка).

Я пишу це не для того, щоб оскаржити результати. В цьому, звісно, немає жодного сенсу. Але мені хочеться зафіксувати в історії цю ганьбу.

Відверто кажучи, я був здивований вже тим, що дійшов так далеко. Не те щоб я не хотів перемогти - але в нашій літературі завжди все вирішували "клани" (до слова, цьогоріч вони теж влаштували епічний махач). А я не в кланах, а сам по собі.

Ця премія в своїй історії бачила багато. І не рідко її давали не за талант, а за "заслуги". Однак навіть такі рішення ШевКом приймав сам. Цього ж разу за нього все вирішив тіп, про якого колись напишуть в енциклопедіях: "дрібний політичний шулер часів Великої Визвольної війни". Такий собі цар Мідас навпаки, який перетворює усе, до чого торкнеться, на лайно.

Загрузка...